Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Zmeda s tabletkami – nosečnost?

Zmeda s tabletkami – nosečnost?

Pozdravljeni,

že nekaj let jemljem kontracepcijske tabletke Qlaira od 2014 naprej pa redno (brez vmesnih premorov). Ta mesec sem imela zelo stresen, zaradi česar se je tudi zgodilo, da sem pozabila vzeti nekaj tabletk (oz sem jih vzela prepozno). Večinoma sem se ravnala po navodilih, razen pred božičem, ko sem po lastni neumnosti ravnala popolnoma napačno, od tu naprej pa se je moje življenje postavilo ja glavo. V tednu med 18. in 25. tabletko sem zamudila s tabletko kar 24 ur in ker (neumnica) nisem brala navodil, sem namesto, da bi začela z novo škatlico, vzela dve tabletki istočasno in sicer zvečer ob 20.00. Točnega datuma kdaj je to bilo, se ne spomnim. S fantom sva imela zadnji spolni odnos ponoci iz 24. na 25. december. Odnos ni bil zaščiten, vendar ga nisva izpeljala do konca, tudi do izliva ni prišlo. Naj povem, da tudi sicer kljub tabletkam prakticirava tudi še umik. Odtegnitveno krvavitev sem dobila normalno 3.1. isti dan pa sem tudi začela z novo škatlico tabletk. 4.1. sem kljub krvavitvam naredila test nosečnosti (predvsem zaradi celega meseca, ki je bil stresen in veliko zamujanja s tabletkami) in je bil negativen. Sem pa že isto noč dobila rahle slabosti, s siljenjem na bruhanje, ki trajajo še danes. Ali je možno, da je 25.12. prišlo do zanositve in je test nosečnosti še ne bi zaznal in bi krvavitev vseeno prišla? Krvavitev je sicer trajalo normalno tri dni, dokaj močne krvavitve in močni krči (kot ponavadi, torej). Ali je možno, da krvavitev vpliva na rezultat testa nosečnosti? Je bil test zaradi datuma zadnjega spolnega odnosa opravljen prehitro? Test nameravam v naslednjem tednu vseeno ponoviti, vendar bi vseeno rada slišala vaše mnenje, zaradi lažjega spanca. Najlepša hvala že v naprej.

Pozdravljeni!

Glede na vaš opis dogodkov bi rekel, da je nosečnost res malo verjetna. Ponovite test čez en teden, pričakujem pa negativen rezultat.

Matjaž

Pozdravljeni,

po vašem nasvetu sem test danes ponovila. Od prejšnjega negativnega testa je minilo 1 teden, od zadnjega SO pa 16 oz. 17 dni. Ali lahko nosečnost sedaj izključim?

Hvala ponovno za vaš odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem prvotna avtorica, samo se nisem prijavljala.

Odgovoril sem 7.1., danes je 11.1., torej 1 teden ravno niste čakali, a vseeno menim, da nosečnost lahko izključite.

Matjaž

Pozdravljeni,

tukaj ponovno avtorica teme. Glede na vaš zanji odgovor sem dne 15.1. ponovno opravila test (21 dni po zadnjem SO), test je bil ponovno negativen (ClearBlue digitalni). Tabletke sem normalno jemala cel mesec (tokrat zelo natančno in brez vseh zamudih), SO nisem več imela. V ponedeljek je kot po urniku prišla že druga odtegnitvena krvavitev po zadnjem SO. Ali odtegnitvena krvavitev prav tako izključuje nosečnost (kljub temu, da ne gre za menstruacijo)? Je možno, da test po 21 dneh še vedno ne bi prikazal realno? Če bi test delala v prihodnjih dneh, torej več kot 5 tednov po zadnjem SO ali je še vedno možno, da urinski test pokaže napačno?

Pozdravljeni!

Vsak test, tudi urinski, po 5 tednih da zanesljive rezultate. Krvavitve, tako menstrualne kot odtegnitvene niso merilo za potrjevanje oz. izključevanje nosečnosti, saj so krvavitve možne tudi v nosečnosti, le da to niso menstruacije ampak pač preprosto krvavitve v nosečnosti 🙂 Vseeno mislim, da dodatnih testov ne potrebujete, razumem pa vaš strah in negotovost.

Matjaž

Če prav razumem torej negativen test danes zjutraj, opravljen 40 dni po zadnjem SO, oz. več kot 5 tednov, izključuje nosečnost? Opravljena sta bila dva testa, različnih proizvajalcev. Hvala.

New Report

Close