Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Jutranja tabletka

Jutranja tabletka

Pozdravljeni, sem eno leto po porodu in se nimam menstruacije. Že to me mal skrbi. Po 11 urah sem vzela jutranjo tabletko. Nimam nobenih stranskih učinkov za zdaj, po 5 urah. Zanima me kako je s tem, ker se dojim in nimam menstruacije kako je s to tabletko, a bo pol kšna krvavitev. Bo prišla menstruacija?a mislite da če vzameš v 12 urah tableto in nimas se menstruacije in dojis da je velika možnost zanositve?

Pozdravljeni!

Odsotnost menstruacije bi lahko pripisali dojenju, če seveda izključite morebitno nosečnost. Stranski učinki po uporabi nujne kontracepcije niso nujni in tudi nič ne povedo o njeni učinkovitosti. Čez 2-3 tedne naredite test, pa boste videli kaj je na stvari, vse ostalo je ugibanje, ki vam nič ne koristi.

Matjaž

A se da se kaj drugega narediti da preprečiš zanositev? Mogoče se eno tableto? A lahko ginekolog predpise se kaj drugega? Hvala vam

nova
Uredništvo priporoča

Še nekaj me zanima. A je važno da se tableto vzame po obroku al to nima veze?

Sedaj ne morete storiti ničesar več. Če niste zelo debeli, dodatna tableta ne bo pomagala. Ginekolog bi teoretično lahko vstavil bakreni maternični vložek, a to v Sloveniji ni praksa. Vseeno je, kdaj vzamete tableto.

Matjaž

Spet jaz. Sedaj je ze vec kot 10 dni od SO in uporabe jutranje tabletke. Krvavite pa se ni. Je to normalno?tud menst.po porodu je nisem se dobila.

Kake krvavitve pa pričakujete? Po uporabi nujne kontracepcije krvavitev ni nujna in njena odsotnost ne pomeni nič.

Matjaž

živijo, z fantom sva imela 3 in 4.2. spolne odnose in 3.2. nama je počil kondom drugi dan sem takoj šla iskat jutranjo tabletko in jo vzela. prejšnjo menstruacijo sem dobila 21.1 do 27.1. naslednja pa je bila predvidena 14.2. zanimam me ali je možnost da bi zanosila ali je tudi lahko vzrok zamujanja stres katerega imam zaradi šole. Zelo me skrbi saj z fantom še nisva pripravljena imeti otrok. Hvala za vaš odgovor.

Živjo!

Tudi če je menstruacija predvidena za 14.2. to še ne pomeni, da ravno takrat mora nastopiti. Tudi, če je do sedaj vedno bila točna. Lahko zamuja zaradi hormonskih motenj, včasih tudi zaradi stresa. Sicer pa si storila vse, kar se je v danem trenutku dalo storiti. Če menstruacije ne bo čez teden dni, naredi test za nosečnost.

Matjaž

Pozdravljeni,
Z fantom sva imela spolni odnos 13.2, pocil nama je kondom. Zjutraj sem odsla po jutranjo tabletko ter jo uzela po 23urah po SO. Do zdaj nisem imela nobenih stranskih ucinkov, niti bruhanja.. menstruacijo bi morala dobiti enkrat v naslednjem tednu, a bo kaj drugace zaradi tabletke? Ali bodo kake krvavitve? Nova sem v tem in dosti stvari sem ze prebrala a nekatere mi se niso cisto jasne

Pozdravljeni!

Če menstruacijo pričakujete v naslednjem tednu, potem ste verjetno že po ovulaciji in torej izven plodnih dni, a ker tega ne moremo vedeti z gotovostjo je prav, da ste uporabili nujno kontracepcijo. Lahko da bo nastopila kaka krvavitev, a nič ni narobe, če je ni. Tudi menstruacija lahko zamuja.

Matjaž

New Report

Close