Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcija

Kontracepcija

Pozdravljeni!
Že pol leta sem uporabnica kontracepcijskih tablet Yaz. S tableti sem načeloma zadovoljna, nimam težav, stranskih učinkov..
Ampak počasi mi vseeno preseda, da jih moram imeti ves čas s sabo (veliko potujem, imam neustaljen delavnik in jih je praktično nemogoče jemati vsak dan ob isti uri). Zato razmišljam o zamenjavi kontracepcije. Predvsem se nagibam k kontracpcijskim obližem oz. vaginalnem obročku. Kakšne so prednosti vsakega v primerjavi s tabletami in med seboj?
Bojim se, da bom morala potovati tudi z letalom, zato se zanima kje je možnost za nastanek pljučne embolije najmanjša in katera oblika je do telesa najbolj prijazna (je najmanj hormonov)? Kje je najmanj stranskih učinkov ? Kako je z zaneslivostjo?
Hvala za vaš čas!

Pozdravljeni!

Obliž se menja vsak teden, obroček vsake 3-4 tedne. Obliže se vidi, mnoge to moti, lahko se odlepi, koža je lahko alergična na lepilo. Razmislite o materničnem vložku, imate mir nekaj let. Vse oblike imajo zelo podoben kontraceptivni učinek. Možnost nastajanja strdkov in težav povezanih z njimi obstaja praktično pri vseh hormonskih kontraceptivih, še najmanj pri vložkih. Na letih poskrbite za občasne sprehode in hidracijo.

Matjaž

Hvala za vaš hiter odgovor.
O vložkih sem že razmišljala, pa sem nekje prebrala, da niso primerni za ženske, ki še niso rodile. Je to res?

Maternični vložki so primerni tudi za ženske, ki še niso rodile, a ne za vsako.

Matjaž

Pozdravljeni.

Jemljem kontracepcijske tabletke Yasminell in me zanima, ce se kaj zmanjsa ucinkovitost ce jemljen aspirin, lekadol, pijem mocan ingverjev caj z limono, metin ali zeleni caj? Saj imam redne spolne odnose in rada posegam tudi po cajih, predvsem ingverjev.

Hvala ze vnaprej za odgovor.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Vi kar pijte čaje 🙂

Matjaž

Super, hvala za hiter odgovor. Kako pa je glede zdravil; lekadol, aspirin, angal? 🙂

Ni blema.

Matjaž

New Report

Close