Najdi forum

Jemljem kontracepcijske tablete Yaz ze vec kot eno leto, ampak od poletja mi grejo kile samo se gor in se ne ustavijo zadne dva meseca pa je samo se huje..prej nism imela nikoli tezav z kilami sedaj pa se jih ne morem znebiti..tudi ne jem zvecer vec se gibljem kot prej doma tudi telovadim, pa tudi na splosno ne pojem veliko in jem stvari ki sem jih jedla tudi prej pa ni bilo tezav in mi ni jasno od kje grejo lahko kile samo se navzgor…menstruacijo sem dobila vsakic med placebo tabletami ceprav je bila zdaj ze 2x bol svoh M pa tudi od prejsne menstruacije me je sedaj zmeraj zacelo boleti na zacetku med spolnim odnosom(prej me ni nikoli) najbol se mi zdi da se poznajo kile na trebuhu ni mi jasno zakaj..tabletke jemljem redno je nisem nikoli pozabila niti nisem nikol bruhala ali karkoli drugega…

Opisujete enega izmed stranskih oz. neželenih učinkov KT. Hormonska terapija lahko (ni pa nujno) spremeni presnovo in kljub količinsko enakemu vnosu hrane v telo se ta vnos bolje izkoristi, posledica je večji vnos energije v telo in nekje se pač mora poznati. Obstaja seveda tudi realna možnost, da dejansko pojeste več, kot prej… Na voljo imate tri možnosti: zamenjava KT s takimi, ki bi vam bolj ustrezale (pa ni rečeno, da bodo druge kaj boljše), opustitev uporabe KT, manj jesti oz. se več gibati.

Matjaž

Stara sem 17 let in sem pricela z jemanjem kt sibilla septembra. Porabila 2 skatlici in imela mesec premora. Kot stranski ucinki ni bilo nic posebnega razen to da sem se zacela kar naprej pocututi napihnjejo kot zoga. Sedaj jih spet jemljem. Stvar je ista. Po kg se mi skoraj da ne pozna nic, na meni pa se, imam bistveno vec mascobe na bokih rokah in nogah kot sem jo imela in napihnjenost je skos prosotna. Zelje po hrani niti majman nimam, malo pojem, pa se tisto kar;pojem se mi zdi veliko. Je to samo prvih nekaj meseceu da se telo navada pa potem umiri ali kako? Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, tudi napihnjenost je eden izmed možnih neželenih stranskih učinkov. Najbrž gre za zadrževanje vode v telesu. Žal kakšnih pametnih nasvetov razen zamenjave KT nimam, morda bi sprobali zgolj gestagenske KT (Cerazette)?

Matjaž

New Report

Close