Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija zamujanje menstruacije

zamujanje menstruacije

Pozdravljeni!
Kontracepcijske tablete Yaz sem jemala le en mesec (eno škatlico), potem pa sem nehala, ker z njimi nisem bila zadovoljna. Menstruacjo sem imela nazadnje 27. 9. (pri 3. beli tabletki), trajala je 6 dni kot ponavadi, le bolj močna je bila. Pričakovala sem, da jo bom dobila danes, ker imam zelo redne (na 27 dni), pa je še nimam. Seveda vem, da to še nič ne pomeni, spolni odnosi, ki sem jih imela so bili ustrezno zaščiteni, zato vem, da je možnost nosečnosti zelo majhna, imam pa vse znake, da bo menstruacija kmalu prišla – boleče prsi, večja občutljivost…vse to je normalno… Zanima me, če je možno, da so mi tablete, kljub temu, da sem joh jemala le en mesec, kaj zamešale ciklus in bi mi menstruacija lahko zamujala zaradi njih? Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Možno je, saj je namen, da si tablete “podredijo” vaš ciklus in potem včasih naravni ciklus rabi nekaj časa, da spet prevzame vajeti. Dokler niste noseči, naj vas odsotnost menstruacije vsaj 3 mesece ne skrbi.

Matjaž

Pozdravljeni, 3 tedne nazaj sem imela spolni odnos. Redno jemljem kontracepcijske tabletke Yasminelle in fant ni koncal vame. Menstruacija mi zamuja 4 dni. Verjetnost za zanositev je verjetno zelo majhna, so lahko vzroki za zamujanje tudi drugacni? Lp.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Kot ste rekli, verjetnost za zanositev je izjemno majhna. Včasih se zgodi, da odtegnitvene krvavitve preprosto ni, ker je sluznica pretanka. Če vas zelo skrbi, naredite test.

Matjaž

New Report

Close