Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka yaz

Pozabljena kontracepcijska tabletka yaz

Pozdravljeni,

pozabila sem vzeti prvo kontracepcijsko tabletko yaz v soboto, nezaščiten spolni odnos pa sem imela v sredo (torej v tednu pred pozabljeno kt). Naslednji dan, v nedeljo, sem vzela dve kt hkrati. Kakšna je možnost zanositve?

Hvala in lp.

Pozdravljeni!

Možnost zanositve je majha, kot da tablete niste pozabili.

Matjaž

Pozdravljeni,

Najlepsa hvala. Samo da sama sebi razjasnim 🙂 drugace jemljem redno tabletke, vendar sem tokrat pozabila vzeti prvo tabletko iz zavojcka – v navodilih pa pise, da se moras posvetovati z zdravnikom, ce imas v tednu pred pozabljeno tabletko nezasciten spolni odnos. Ali odgovor ostaja enak glede zanositve?
Prav tako pa – sedaj pa je treba naslednjih 7 dni uporabljati zascito, kajne?

Hvala se enkrat.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor ostaja enak. Tudi odgovor na vaše drugo vprašanje je ne, ni treba uporabljati dodatne zaščite. Veseli me, da se sprašujete, zakaj so moji odgovori takšni in ste radovedni. “Finta” je v tem, da uporabljate KT Yazz. Te so od večine drugih tablet različne v tem, da imajo premora 4 dni namesto 7 dni, kar nam daje 3 dni “fore”. In če je temu tako, zakaj so navodila drugačna? Navodila pri različnih KT so zelo podobna, skorajda standardizirana, in se proizvajalcem sprememba navodil cenovno ne splača. Pa tudi psihološki vidik ni za pozabiti: če bi ženska računala na to rezervo, in bi se nanjo “navadila”, potem pa zamenjala KT z drugimi, ki imajo daljši premor, bi pa lahko nastala težava.

Matjaž

Tudi jaz imam eno vprašanje. Prav tako jemljem tabletke Yaz. Spolni odnos sem imela v petek, pozabila pa sem vzeti tabletko v nedeljo in soboto (19. in 20. tabletko). Kaj naj naredim?
Hvala!

Čez dva dni (torej danes) začnite jemati KT iz nove škatlice.

Matjaž

Hvala za odgovor.. Včeraj sem potem vzela tabletko (naslednjo, ne zamujeno), danes pa sem dobila že menstruacijo… Ali jih jemljem naprej iz novega zavojčka in preskočim placebo?
Hvala za odgovore, trenutno sem res zmedena…

Odtegnitveno krvavitev ste dobili, ker ste pozabili vzeti dve tableti. Sedaj jemljite aktivne tablete in računajte, da bodo ustavile krvavitev.

Matjaž

Najlepša hvala!

Pozdravljeni!
Tabletko sem pozabila vzeti 6. dan prvega tedna (pon). Vzela sem jo naslednji dan, vendar cca, 20 ur kasneje. V nedeljo (dan pred pozabljeno) sem imela nezaščiten spolni odnos. V knjižici piše, da so ravno takrat velike možnosti za zanositev, zanima pa me še vaše mnenje. Bi bilo dobro vzeti jutranjo tabletko (glede na to, da še ni minilo 72 ur od odnosa)?

Hvala in lp

Pozdravljeni!

Nujno kontracepcijo sicer lahko uporabite, če boste zaradi tega bolj mirno spali, ampak menim, da ni potrebe.

Matjaž

Hvala za hiter odgovor!
Bi pa prosila še za kratko obrazložitev vašega odgovora. Namreč te knjižice imajo vse podobno napisano in nič preveč obrazloženo. Pa me zanima, da vem, če še slučajno pride kdaj do takšne situacije 🙂

Hvala in lp

Zamuda je bila krajša kot 24 ur, poleg tega ima Yaz 4 dni premora in ne 7, zato je več rezerve.

Matjaž

Pozdravljeni. Tudi jaz sem dva dni pozabila vzeti tableto yaz, in sicer petek in soboto, 18. in 19. tableto. Kako naj reagiram? Vzela sem ze eno tableto danes (sobotno). Prav tako sem danes dobila rahlo krvavitev.

Hvala

Pozdravljeni!

Imate dve možnosti: ali nadaljujete z jemanjem aktivnih (pinki) tablet in preskočite zadnje 4 neaktivne (bele) tablete ali pa nehate jemati aktivne tablete, naredite 4 dni premora in nato začnete z novim zavojčkom.

Matjaž

Pozdravljeni,

tabletke yaz jemljem že skoraj 1 leto in še nikoli nisem nobene pozabila, ali vzela prepozno – do zdaj. Tabletko bi morala vzeti včeraj ob 18.00 uri, ampak sem jo pozabila in vzela danes okoli 8.00 ure., torej več kot 12 ur prepozno. Spolni odnos sem imela pred 4 dnevi. Gre pa za 10. tabletko v ovoju. Kakšne so možnosti zanositve? Bi bilo dobro za ‘vsak slučaj’ vzeti še eno?

Hvala za odgvor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Dodatni ukrepi niso potrebni.

Matjaž

Pozdravljeni.
Jemljem KT Yaz. V 3 tednu (konec meseca marca) sem pozabila vzeti 2 tabletki (obe 24ur prepozno) zato sem takoj vzela obe pozabljeni in zvecer nato se redno tbl za ta dan. Seveda sem vmes dobila menstruacijo, ki se vlece cez cel mesec kot vmesne krvavitve. Sedaj sem v 3 tednu nove tablice, ali zascita se vedno drzi?

Pozdravljeni.
Jemljem KT Yaz. V 3 tednu (konec meseca marca) sem pozabila vzeti 2 tabletki (obe 24ur prepozno) zato sem takoj vzela obe pozabljeni in zvecer nato se redno tbl za ta dan. Bele tbl sem izpustila in zacela z novim ovojckom. Seveda sem vmes dobila menstruacijo, ki se vlece cez cel mesec kot vmesne krvavitve. Sedaj sem v 3 tednu nove tablice, ali zascita se vedno drzi?

Pozdravljeni!

Zaščita še drži.

Matjaž

New Report

Close