Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija jutranja tabletka ellaOne

jutranja tabletka ellaOne

Lep pozdrav,
Zaradi nezgode s kondomom sem vzela jutranjo tabletko, ki so mi jo dali v lekarni in sicer EllaOne -ulipristalacetat- vzela sem jo v 12 urah po odnosu. Zanima me, ali ta tabletka drugace ucinkuje kot Norlevo in ali je isto/bolj/manj ucinkovita??? Zdaj namrec berem po forumih, da jih vecina vzame Norlevo……bi bila to boljsa izbira??
Hvala za odg.
Lp, E.

Pozdravljeni!

Brez skrbi, ellOne je dobra izbira.

Matjaž

Pozdrav…imam problem 18sem imela zasciten sp.odnos vendar se je kondom snel z penisa i delno ostal v meni vendar ga je partner preprosto izvlekel,kr nisma vedela ali je slo kaj tekocine vame sem takoj sla po tabletko v lek..kjer mi je rekla da je najbolsa ella one..vzela sem jo urco po sp.odnosu…zadnjo menstruacijo nevem tocno kdaj sem imela saj tega ne spremljam datumsko nekje zaxetku maja sem jo dobila in traja 5dni nekje…test sem naredila par dni nazaj negativno ampaksemse vedno panicna saj nosecnosti ne zelim ..hvala za pomoc

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

V dani situaciji ste naredili vse, kar ste lahko, zato se nima smisla sekirat (saj vem, meni je to zelo enostavno napisati). Včasih nujna kontracepcija povzroči, da menstruacija zamuja. Če ste test naredili kake 3 tedne po odnosu in je negativen, potem mu lahko zaupate.

Matjaž

Test sem danes ponovila in je bil negativen..ampak me res muci kr ne dobim menstruacije…je mozno da test drzi ne zaupam mu 100%..ceprav v 2 nosecnostih je vedno takoj pokazal …

Če vas res tako zelo skrbi, pojdite do ginekologa in ga prosite za krvni test nosečnosti (ali ga opravite samoplačniško).

Matjaž

Ce grem k gin. Je mozno da naredi vag.pregled?ali bo krvni test zadostoval…hvala..ali mogoce veste ceno tega testa saj imam samo osnovno zavarovanje…

Nosečnost se na UZ vidi šele, ko je stara vsaj 5 tednov in nekaj dni, včasih je še to premalo. Tedni nosečnosti se štejejo od 1. dne zadnje menstruacije. UZ se naredi predvsem zato, da se ugotovi, kje se nosečnost nahaja in se lahko izključi IMN, sicer pa so krvni testi zanesljivi. Ginekolog bo sam naročil krvno preiskavo (in vso ostalo diagnostiko) na stroške zavarovalnice, če bo presodil, da je to potrebno. Samoplačniško stane S-βHCG med 10 in 15 €.

Matjaž

najlepsa hvala za vse…jutri bom sla do gin.saj je prevec stresno sploh ko ne nacrtujes nosecnosti..zaenkrat imam 2 soncka dovolj..upam da bo vse ok saj je splav grozna misel..lp

Vesel bom povratne informacije (lahko tudi prek ZS).

Matjaž

Bom..☺

Pozdrav…javljam da sem bila pri ginek..in mi je sestra odslovila z …na 10dni delajte test..danes sem ga spet naredila minilo 1mes.in 3dni od spil.odnosa in kaze negativno..menst.pase kr ni..cutim pa napete jajcnike .cist sem obupana…a krvni test sem vpr.v labor..pa je rekla da se ne more samoplacnisko..tako da samo cakam lahko…

Lažje vam bo, ko boste sprejeli dejstvo, da niste noseči. Krvni test za nosečnost pa se zagotovo da narediti samoplačniško, vprašajte v kakem drugem laboratoriju.

Matjaž

Ja vem ampak enostavno nemorem…nikjer pa ni za prebrat o teh tabletah xe je to normalno..kaj ce je izven.m.. nosec.bi test pokazal al ne..vse zivo mi hodi po glavi..ni pa sledu o menstr..:-[

Test za nosečnost pokaže tudi IMN.

Matjaž

se vedno nic…a je kaka moznost da bi kako vspodbudila menstruacijo….

No danes pa koncno docakala…presrecna sem…hvalaza vse in lp

🙂

V zacetku februarja sem imela SO in vzela jutranjo tabletko ter nato dobila menstruacijo. Danes sem spet imela SO brez zascite. Menstruacijo bi morala dobiti enkrat ta tedn. Kaj naredim?

Načeloma teden dni pred menstruacijo niso plodni dnevi, a ker ne vemo, ali je ovulacija res bila kak teden nazaj ali ne, vam predlagam, da vseeno vzamete nujno kontracepcijo. Zakaj pa imate SO brez zaščite?

Matjaž

New Report

Close