Najdi forum

KT sibilla

Ojla! Ginekologinja mi je predpisala tabletke Sibilla, (kljub posvetu z mano in mojim dermatologom-probleme z aknami, ki mi je priporocil tabletke Belara) in mislim da se mi je zacela malo nabirati teza. Baje da so nove na trgu in o njih na internetu ne najdem NIC, zato me zanima ce ima katera kakrsnokoli izkusnjo z njimi, tok da vem in da ukrepam predn odnesm kksne ornk posledice, cetudi samo kilograme.
Lp &hvala!

KT Sibilla so že kar nekaj časa na trgu, tako da povsem nove ravno niso. Nabiranje teže je možno pri vseh KT.

Matjaž

“Nove” je zelo relativna stvar, niti ni blo moje uprasanje koliko casa so na trgu, temvec sem hotela le komentarje uporabnic, ce je imela katera kakrsnekoli tezave, kaksne pohvale itd., saj kot ze receno na forumih ne najdem nicesar o njih.
Tako kot tudi to da se zaradi vseh lahko zacne nabirati teza pa tudi, pri nekaterih bolj pogosto kot pri drugih.
Lp Nina

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa vam konkretno pomaga, če boste izvedeli, da je neka uporabnica imela takšne ali drugačne izkušnje z njimi? Ali iz enega (ali nekaj odgovorov) lahko sklepate, da boste enake izkušnje imeli tudi vi? Že v prvem stavku je videti negativna konotacija do omenjenih KT, saj od ginekologinje niste dobili tistih, ki vam jih je predlagal dermatolog. Seveda se lahko vrnete do ginekologinje in se dogovorite za kakšne druge tablete (ali metodo), zato pa jih je več na trgu, da imate ženske čim večjo izbiro in najdete takšne, ki vam najbolj ustrezajo.

Dobrodošle bralke, da povedo svoje mnenje.

Matjaž

Jaz sem pred leti jemala Logest in sem bila zelo zadovoljna, nato sem kt za nekaj let opustila in jih pred 5 meseci ponovno začela jemati misleč, da mi bodo spet odgovarjale. Pa mi žal niso. G mi je predpisal Sibillo in edino, kar lahko po skoraj mesecu dni jemanja rečem je, da se mi je povečal apetit. Ali je to povezano z novimi kt ali s trenutno bolj stresno situacijo v kateri sem se znašla, ne vem in težko rečem…
Povečanje teže je včasih odvisno tudi od delovanja ščitnice, ki pa kolikor vem nima veze s spolnimi hormoni.
Sibilla naj bi tudi dobro delovale na kožo, vsaj tko imam v spominu, da sem nekje prebrala, morda celo v navodilih 🙂
Včasih je treba tudi malo počakati, da se telo privadi, saj gre vendarle za hormone, ki ne delujejo ravno samo kot on-off, ampak imajo tudi razpon 🙂

Pozdrav, jaz tudi sibilo na novo jemlje, po dobrem tednu jemanja se mi je pojavila menza a je to normalno? Ničkaj ne piše o njih tu-…

Pozdravljeni!

Ni vsaka krvavitev menstruacija! Pojavila se vam je vmesna (prebojna) krvavitev, bo najbrž prenehala ob začetku novega zavojčka.

Matjaž

Meni je ginekolog zamenjal yaz za sibillo, ker sem imela na yazu se vedno mocne odtegnitvene krvavitve. Zal jih jemljem sele 2 dneva tak da ti ne morem povedati, kako vplivajo name. Me pa moti, kaksna navodila za uporabo so zraven. Kot casopisni papir. Sprajno nepraktično.

Saj ne da jih bom brala vsak dan, ampak mi je res smesno, da ne morejo napisati navodil na normalnem formatu haha.

No, da vam jaz povem moje izredno negativne izkušnje z KT Sibilla -.-
Pred mesecih dni mi je ginekolog predpisal Sibilla tabletke, ki so bile zame prve tabletke sploh. Pred tem sem mu seveda povedala, da sem atopik- se pravi da sem lahko alergična na veliko stvari. Povedala sem mu tudi to, da imam občasno lahko zelo hude težave z mozolji, prav tako težave z celulitom (na trebuhu se mi v trenutku če se ne kontroliram glede prehrane hitro pozna). In predpisal mi je Sibillo. Ker sem imela srečo in sem že isti dan zvečer dobila menstruacijo, sem prvo tabletko vzela že takrat. Prve 3 dni je bilo vse normalno, ko pa sem se zjutraj 4 dan zbudila, pa sem imela obraz popolnoma mozoljast, bila sem zelo napihnjena kot da že več dni nebi šla na veliko potrebo- skratka, počutila sem se obupno. Ker sem samo sebe prepričevala, da je to morda samo zaradi menstruacije (včasih sem med M dobila par mozoljčkov), sem jih jemala še naslednja 2 dneva… Potem pa sem imela dovolj. Stanje se ni izboljšalo, pridobila sem 4kg (od kje????), hrbet in obraz sem imela zelo mozoljast, stegna in nadlahti na rokah pa so me za znoret srbele. Zato sem brez oklevanja celo tablico vrgla v smeti, prav tako še celi dve polni škatlici. Jutri imam ponovni pregled pri ginekologu in mu bom nedvomno vse povedala. Groza. Nikoli več v življenju se ne dotaknem katerikolih KT…. Rajši imam spolne odnose z kondomom, ali pa prakticiram prekinjen odnos. Brrrr……

Hvala, da ste delili vašo izkušnjo, žal mi je, da je bila negativna, mnogo drugih uporabnic je zelo zadovoljnih. To samo kaže, kako smo si ljudje različni in je zato včasih treba probati več različnih tablet, morda pa bi se kljub vsemu našle kakšne, ki bi vam ustrezale. Morda pa je alergijo sprožila kaka dodatna sestavina v tabletah? No, če vam kondom zadostuje, potem je to vsekakor bolj naravna metoda od KT.

Matjaž

Danes sem bila zjutraj pri ginekologu, povedala sem mu vse v zvezi z KT Sibilla. Rekel mi je, da sem prav naredila da sem jih nehala jemati, ker bi se lahko v nasprotnem primeru zgodile še hujše alergijske reakcije. Predlagal mi je da naj poskusim z Yasminelle tabletkami, zato mi jih je poskusno predpisal za 3 mesece. Sicer me je kar malo strah, ker ne vem kako bo moje telo spet odreagiralo na dodatne hormone, ampak bom vseeno poskusila. Upam da bom imela z njimi kaj več sreče kot z Sibillo.

Javite, prosim, kako se bo obneslo.

Matjaž

Pozdravljeni.
Pred leti sem jemala Diane 35 katere mi je ginekolog zamenjal za Logest, ki sem jih jemala 1leto in pol. V tem casu nisem imela nobenih stranskih ucinkov. Zadnja 2 meseca so se mi pojavile vmesne krvavitve,zato mi je ginekolog predpisal kt Sibilla. Kaksen je prehod iz Logest na Sibilla..brez pavze, na 8 dan ali na dan menstruacije? Zanima me tudi ce so Sibilla nizkodozne ali visokodozne kot Diane35?
Najlepsa hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Lahko preidete na KT Sibilla brez premora ali s premorom, kakor želite. Vse novejše KT so nizkodozne.

Matjaž

Najlepsa hvala za odgovor. Zanima me se ali so stranski ucinki oz tromboza ali embolija bolj pogosti pri teh novih KT ali so moznosti enake kot pri Diane35 in Logest. Na internetu ne najdem skoraj nic o kt Sibilla.
Lep vecer

Tveganje je med vsemi kombiniranimi kontraceptivnimi metodami približno enako, nekoliko višje je pri tistih, ki so bolj estrogensko obarvane, ampak absolultno tveganje je majhno, nekaj 10x manjše kot pri nosečih ženskah…

Matjaž

Hvala za vaše odgovore.. Zanima me še tole.. do konca imam še 9 tablet Logesta .. kako naj nadaljujem s KT Sibilla če se mi vmesna krvavitev do takrat ne ustavi?? Naj naredim pauzo ali je boljše da kr nadaljujem s Sibillo da se mi vmesna krvavitev ustavi.
Ali so to ene in iste tablete ??
Jeanine® obložena tableta, 2 mg dienogesta i 0,03 mg etinilestradiola
Sibilla dienogest 2 mg/ etinilestradiol 0,03 mg filmsko obložene tablete

Jaz bi naredil predvideni premor, da se sluznica odlušči, kolikor gre, nato pa začel s Sibilla. In niti ni nujno, da počakate 7 dni, lahko pričnete Sibillo jemati tudi prej, recimo po 4 dneh premora. Jeaninne in Sibilla je eno in isto, le proizvajalec je drugi in trži se v različnih državah.

Matjaž

Torej ni nič narobe če se vmesna krvavitev ne bo ustavila ko bom začela s Sibillo? Tiste placebo tabletke ( zelene barve) je potrebno jest ali jih lahko izpustim in sem 7 dni brez tablet?
Hvala še 1x za vse vaše odgovore in lep dan

New Report

Close