Najdi forum

Cerazette

Spoštovani,
Mesec in pol neprekinjeno jemlejm POP kontracepcijske tabletke Cerazette (desogestrel), vendar močno sumim, da mi povzročajo alergijo na koži, zato bi jih rada nehala jemati. Včeraj sem imela spolni odnos, zvečer sem vzela tabletko ob običajni uri.

Moje vprašanje je naslednje – če danes preneham z jemanjem tabletk, ali sem zaščitena pred nosečnostjo – seveda bom od danes naprej uporabljala alternativno metodo (kondom), zanima me možnost zanositve kot posledice včerajšnjega spolnega odnosa. Drugače povedano – ali je treba po zadnejm spolnem odnosu nadaljevati z jemanjem tablet še določeno število dni ( če da, koliko?), ali je tabletka na dan spolnega odnosa dovolj, da ob prenehanju jemanja ne pride do nezaželene Nosečnosti
Najlepša hvala že vnaprej za vaš odgovor,

Mateja

Pozdravljeni!

Predlagam jemanje Cerazette v trajanju 5 dni, v tem času pa dodatno uporabite kondom.

Matjaž

Spoštovani,

Najlepša hvala za hiter odgovor. Še dodatno vprašanje – ali lahko jemljem tabletke 5 dni, vendar na 36 ur ( glede na to, da je pri Cerazette okno za zamudo 12 ur) ali je to preveč tvegano? Alergija je namreč kar huda.

Hvala še enkrat,

Mateja

nova
Uredništvo priporoča

Lahko jemljete na 36 ur. Pri zdravniku ste bili za alergijo? Morda sploh ni povezave s Cerazette, a dejansko je to najenostavneje preveriti tako, da se z jemanjem prekine. Prosim sporočite, če bo po prekinitvi bolje, saj so takšne reakcije v smislu izpuščajev in urtikarije zelo zelo redki (so pa dokumentirani).

Matjaž

Spoštovani,
Pri zdravniku sem bila – pred 2 tednoma – mi je predpisal antihistamine in rekel, da naj bi bila alergija na hrano. Zato sedaj ne jem mlečnih izdelkov, jajc, oreškov, rib in morskih sadežev, svinjine, konzervansov, vendar alergija ne popusti – celo na slabše gre. Ker tabletke jemljem zvečer, alergija se mi je pa prvič pojavila ponoči ter se tudi sedaj čez dan umiri, ponoči pa se pojavijo novi izpuščaji, sem posumila na Cerazette.

Hvala še enkrat za odgovor, sporočim, če se bo stanje po prenehanju umirilo ali ne.
Mateja

Spoštovani,

tabletke sem prenehala jemati, vendar se koprinica ni umirila, tako da očitno Cerazette ni bil vzrok za izpuščaje.

Lp

Pozdrav, kt Cerazette sem jemala nekje 3 leta a so mi bile zelo ok. Pred nekje pol leta sem jih nehala jemati za 3 mesece, zaradi prepogostih krvavitev. Kasneje sem jih začela nazaj jemati in sem 2 meseca ponovno krvavela na 7-10 dni. Pred dobrim mesecem sva dorekli z ginekol. da prekinem z kt, in ko dobim menzo bi morala na pregled v bolnico – Histeroskopija. A na to preiskavo lahko grem le po menstruaciji, menstruacije pa že ni 35 dni zakaj to, sicer sem naredila navadni test nosečnosti iz dm-a a je negativen.

Pozdravljeni!

Verjetno se namereva narediti minimalno invazivno histeroskopijo, ki se dela brez anestezije, za to pa mora biti maternični vrat prehoden. Ob menstruaciji se MV zmehča in malce odpre, zato je to idealni čas za diagnostično minihisteroskopijo. Običajno se HSC dela zadnje dni menstruacije. Morda bi lahko sprožili krvavitev tudi z zdravili (glede na stanje sluznice). Skratka, pokličite svojo ginekologinjo ali bolnišnico, razložite situacijo, naj vam oni povedo kaj in kako so si zamislili.

Matjaž

Pozdravljeni, KT Cerazette imam že pol leta in od avgusta imam rjav izcedek. Imam ga skoraj vsak dan, včasih je močan včasih pa blag. Menstruacije od takrat nisem imela, razen mogoče kakšen dan da je tudi med izcedkom malo rdeče. Drugih tabletk pa ne smem imeti zaradi migrene.
Na enem foromu sem prebrala, da ene punce vzamejo 2 tabletki na dan in se naj bi to uravnovesilo. Mi lahko svetujete kako je s tem? Ali naj raje počakam in vidim če se bo samo od sebe uravnovesilo?
Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Lahko za nekaj dni vzamete dve tableti na dan (1 na 12 ur), a ni zagotovila, da bo kaj bolje. Pogovorite se o tem (in alternativah) z vašim ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni,
leto in pol jemljem tabletke Cerazette. V tem času nisem imela menstruacije, nobenih krvavitev. Imela sem blage krče 1x na mesec. Prejšnji teden sem imela močne krče, a še vedno ne menstruacije. ti krči so ponehali, pa se spet pojavili. Sem poskušala iti k ginekologinji, vendar mi je med. sestra rekla, da je to normalno in da naj počakam, da bom dobila menstruacijo ter da nimam simptomov za obisk zdravnice. Menstruacije še nimam. Naredila sem 2 testa za nosečnost in sta bila negativna.
Polej krčev so me večkrat boleli jajčniki.
Včeraj sem nehala jemati tabletke, sedaj imam spet malo močnejše krče – predvsem takrat, ko bi morala vzeti tabletko.
Zanima me ali, je to “normalno” in ali je boljše, da preneham jesti tabletke? S svojo zdravnico se očitno ne morem pogovoriti o tem.

Pozdravljeni!

Najprej komentar glede odgovora medicinske sestre: ona ni tam, da presoja, ali je je pacientka primerna za pregled ali ne. Enostavno se znova naročite in preprosto zahtevajte pregled in povejte, da se boste glede težav, ki jih imate, pomenili z zdravnico, ne z njo.

Včasih tablete tako “primejo”, da močno stabilizirajo maternično sluznico, ki potem pač nima od kod krvaveti. Odsotnost krvavitve je za nekatere ženske super, za druge skrb. Noseči niste, torej ste lahko pomirjeni. Tablete seveda lahko prenehate jemati kadarkoli, le da potem niste več zaščiteni.

Matjaž

Spoštovani! Jemala sem cerazette cca.pol leta začela se mi je zadrževati voda v telesu kmalu za tem so mi ugotovili motnje ščitnice(hipotirozo) ter sladkorno bolezen tipa 2 zanima me ce je mogoče ščitnica bila kriva za zastanje vode v telesu ali sladkorna bolezen namreč sladkor v krvi sem imela kar precej visoki ob diagnozi vsaj tako so mi rekli? Tablet že ne jemljem več kot pol leta a še vedno imam vodo v telesu. Razmišljam da bi zopet poskusila z cerazette. Nekaj let pred cerazzetami sem jemala konbinirano kontracepcijo(yasminelle). Pa se mi ni voda zadrževala v telesu hvala za odgovor lp

Pozdravljeni!

Če ste bili z Yasminelle zadovoljni, potem ne vem, zakaj ste prešli na Cerazette. Ampak najbrž ima vaš ginekolog razloge za zamenjavo. Najbolje, da se posvetujete z njim.

Matjaž

Spoštovani! Hvala za odgovor ubistvu tablet mi ni zamenjala ginekologinja ampak kar sestra razlog naj bi bil ta ker sem pridobila nekaj kilogramov tako je vsaj rekla sicer mi je bilo cudno zakaj mi je ona zamenjala in ne ginekologinja. Ginekologinja je pa bila seznanjena z menjavo tablet.

Pozdravljeni,

Zanima me katera zdravila lahko zmanjšajo učinkovitost kontracepcijskih tabletk Cerazette? So antibiotik Sunammed, Lekadol,Analgin,Daleron in Emozul med njimi?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni, nič od naštetega.

Matjaž

Pozdravljeni,

Cerazette jemljem priblizno eno leto in pol. V tem casu sem opazila, da so se mi lasje opazno stanjsali/zredcili. Zanima me, ali je to pogost pojav in ali bo prenehanje jemanja (ce je Cerazette res vzrok za tezave) moje lase scasoma povrnilo v stanje pred Cerazette. Hvala!

Pozdravljeni!

Izpadanje las je možen stranski učinek, stanje se sčasoma ( v roku nekaj mesecev) normalizira po prenehanju jemanja KT.

Matjaž

Pozdravljeni!
Dva meseca že jemljem kt cerazette in odkar jih jemljem imam krvavitve vsak dan včasih več včasih manj z partnerjem sva imela med krvavitvami tudi nezaščitene spolne odnose zanima me ali bi bilo v tem primeru kaj narobe in ali se bodo krvavitve kdaj umirile?
Hvala!

New Report

Close