Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija tabletke daylette

tabletke daylette

Pozdravljeni… Tri mesece jemljem tabletke Daylette in od takrat nisem imela menstruacije zato me zanima če je to običajno ali ne… Hvala za odgovor.

Če je izključena nosečnost, ne rabote skrbeti.

pozdravljeni,
25.6. sem začela jemati tablete daylette. Vzela sem jo zvečer ob 19.00, vendar sem približno uro po tem imela prebavne težave, zato sem vzela še eno, kot piše v navodilih. Včeraj pa sem opazila zelo rahlo krvavitev. Ginekologinja mi je rekla da v tem primeru naj vzamem dne tabletki naenkrat in vse naslednje dni dokler se krvavitev ne ustavi.
Zanima me, ali je zaradi tega lahko kaj narobe oziroma ali to kaj vpliva na učinkovitost tablet?
Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Če niste bruhali v roku 2-3 ur po zaužitju tablete, potem nove tablete ne bi rabili vzeti. Več tablet dnevno ne bo vplivalo na zaščito.

Matjaž

HEI
Zacela sem jemati tabletke pred 10timi dnevi zacele so se mi pojavljati krvavitve predvsem po spolnem odnosu je imela katera podobne tezave ? Kaj je vzrok ? Kako se pomaga ?

Zdravo!

Najbrž gre za prebojne, vmesne krvavitve, ki bodo prenehale ob uporabi naslednjega zavojčka.

Matjaž

Po pomoti sem eno tableto iz zavojčka izpustila, tableto sem vzela vsak dan, vendar sem 17. tableto po pomoti preskočila in vzela 18 tableto, danes pa 19. Zanima me ali bo kaj narobe, ali to kaj vpliva na učinkovitost tablet in kako naj zdaj naprej jemljem tablete?
Hvala

Prvih 24. belih tablet ima enako sestavo, zato je vseeno katero po vrsti vzamete. Pojejte vse bele tablete, vsak dan eno, nato 4 zelene.

Matjaž

Zdravo.

Jemljem kt daylette in ta mesec sem si mogla prestavit menstruacijo, saj sem odsla na morje. spustila sem zelene tabletke in pricela z jemanjem belih..nato pa se mi je po treh dneh pojavil rjavi izcedek, ki se je sedaj cez 5dni spremenil v rdecega. ali je to normalno ali je kaj narobe?

hvala za pomoč!

Zdravo!

Včasih se zgodi, da pri jemanju tablet brez premora pride do vmesnih krvavitve. Seveda na daleč ne morem izključiti drugih organskih sprememb, a funkcionalne (hormonske) težave so najbolj verjeten vzrok. Se zna zgoditi, da bodo krvavitve vztrajale vse do premora, do zelenih tablet. Lahko pa že sedaj naredite predviden 4 dnevni premor in nato pričnete jemati bele tabletke iz novega zavojčka.

Matjaž

Zdravo!

Jemljem kt Daylette in si bom ta mesec prestavila menstruacijo. Spustila bom placebo tabletke in nadaljeval z jemanjem tabletk iz novega omota. Zanima me, če se bo zaščita pred zanositvijo zmanjšala in bi morala uporabiti dodatno zaščito ali ni potrebe in je zaščita zadostna?

Hvala!

Zdravo!

Dodatna zaščita ni potrebna.

Matjaž

Pozdravljeni,

23. tableto sem vzela 14ur prepozno. Ker mi je ostala zgolj še ena aktiva tabeta me zanima če lahko nadaljujem kot da do pozabljene tablete ni prišlo. Za koliko se v tem primeru zmanjša zaščita oz. ali je bolje da začnem s placebo tabletami.

Hvala

Pozdravljeni!

Kar začnite s placebo tabletami. Zaščita ni okrnjena.

Matjaž

Zivijo!
Ze 2 tedna jemljem tabletke daylette, zacela sem jih jemati na 1. dan ciklusa. Danes je ze 7. dan odkar nimam vec menstruacije, ampak imam ze en teden rjav izcedek in me zelo skrbi ce je kej narobe. Poleg tega me obcasno splovilo tudi zelo srbi in pece in je rahlo zateceno. Res nevem kaj naj naredim. Je to normalno ali je bolje da obiscem svojega ginekologa?

Živjo!

Obiska ginekologa vam seveda ne smem odsvetovati, a vaše težave so zelo tipične – vmesne krvavitve oz. spotting, ki ne pomenijo nič nevarnega, so le moteče. Skoraj gotovo se bodo krvavitve unesle ob začetku jemanja tablet iz naslednjega zavojčka. Če se situacija ne normalizira v roku 3 mesecev pa se z ginekologom dogovorite za menjavo KT.

Matjaž

Pozdravljeni,
Tabletke jemljem že en mesec, in 3 dni po začetku jemanja me je splovilo začelo zelo srbeti to sm zasledila tudi že nekje na forumu. Najprej sem mislila da gre za kako vnetje in sem poskušala pozdraviti z jogurtom vendar se je stanje še samo poslabšalo. Kaj mi svetujete? Sicer sem naročena pri ginekologu vendar imam pregled šele čez 2 tedna in ker je ta srbečica zelo moteča in ker se že vleče nekaj časa me zelo skrbi. Kaj mi svetujete?
Hvala.

Pozdravljeni!

Iz opisa domnevam, da bi lahko šlo za glivično vnetje. V lekarni kupite vaginalete in kremo Canesten in uporabite kot piše v navodilih. V probiotični jogurt namočen tampon se dandanes uporabi, ko pri roki ni nič boljšega in učinkovitejšega…

Matjaž

Spostovani!

V navodilih pise, da ce pride do bruhanja moram vzeti tableto iz REZERVNEGA PRETISNEGA OMOTA oz.nadomestno tableto. Zanima me kje je ta rezervni pretisni omot? Saj sem v lekarni dobila samo daylette skatlico v katerem je EN pretisni omot z 24+4tabletami.

V navodilih pa pise:
“Po bruhanju ali driski morate cimprej vzeti drugo tableto iz rezervnega pretisnega omota.”

Na pomoc

Pozdravljeni!

Nek rek pravi: “Kjer nič ni, še vojska ne vzame!”. Torej, če nimate od kje drugje vzeti, pač uporabite tableto iz zavojčka, ki ga imate. Če ste bruhali kasneje, kot 3 ure po zaužiti tableti, je ne rabite nadomeščati. Se pa strinjam, da so navodila malce čudna…

Matjaž

New Report

Close