Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija jaydess maternicni vlozek

jaydess maternicni vlozek

Pozdravljeni!

Pred 5 dnevi mi je ginekoliginja vstavila jaydess. Zanima me samo nekaj glede nitk. Po dveh dneh sem poskusila zatipati nitke in so bile globoko v noznici, danes sem ponovno poskusila in so spuscene nizje v noznici. Zanima me samo ce je to ok, da ni prislo do iztisa. Uporabljala sem tudi tampone, previdno kolikor se pac le da. Drugace pa je vse ok, samo perilo je malce mocnejse in obcutek rahlih krcev vendar to pripisujem spremembam.

In pa samo se to. Po koliksnem casu lahko pricnem z odnosi?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Do iztisa verjetno ni prišlo, ker bi vam vložek počasi padel ven. Izpad vložka je namreč redek pojav,ponavadi pri mnogorodnicah. Če bi do tega prišlo, bi to sigurno opazili. Nitke so bolj otipljive zato, ker se je verjetno vložek vsedel na svoje mesto. Nitke čimmanj tipajte, s spolnimi odnosi pa lahko že pričnete.

Hvala.

Vceraj sem bila pri gin. In je povedala, da zgleda vse ok in da bo nitke z odnosom potegnilo nazaj.

Zaradi guzve mi samo ni vspelo vprasati, ce je normalno, da imam kar mocno perilo. In sicer ze nekje od petka. Ce mi lahko vi prosim poveste. In pa napetost v predelu jajcnikov.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Popolnoma normalno. Če se bolečina veča iz dneva v dan ali krvavite vsak dan več, pojdite nazaj na pregled.

ojla,

pred tednom mi je ginekologinja vstavila jaydess. zaradi mioma v maternici, mi je že po vstavitvi opravila ultra zvok, vse je bilo OK.
vem, omenja se vsaj tri mesece da se telo navadi, ampak vseeno – občasno se mi pojavljajo krči kot pri menstruaciji, in posledično tudi rjav izcedek.

zanima me tudi, če se odločim za odstranitev vložka, kakšno kontracepcijo bi mi predlagali:
47 let, brez otrok, nikoli na KT. upam, da kondom ni edina rešitev… 😉 ginekologinja se namreč ni kaj dosti izjasnila 🙂

hvala

Kot že veste sami, boste morali kakšen mesec potrpeti, da se vaše telo navadi na vložek. Tudi zgoraj sem že omenila, da v primeru obilne krvavitve in močnih krčev potrebujete ponoven pregled.
Zaradi vaše starosti je primerna samo progesteronska kontracepcija, to je v obliki materničnega vložka, ki ga imate že sedaj, ali tabletk Cerazette. Malo manj priljubljene so pri nas depo injekcije, ki držijo tri mesece, pravtako vsebujejo samo en hormon. Mogoče vas zanima tudi diafragma Caya? Gre za nehormonsko zaščito. Če ne želite otrok, lahko opravite sterilizacijo, seveda pa počasi prehajate tudi v menopavzo, zato je smotrno razmisliti,ali je poseg sploh smiseln.

Pozdravljeni,

V zacetku februarja mi je ginekologinja vstavila Jaydess. Ker sem imela stalno prisoten rjavkast izcedek -1 teden prej ter en teden po menstruaciji, mi je ginekologinja po 4mesecih predpisala se Stediril-m za 2 meseca, zaradi neravnovesja hormonov v maternici. Rekla je, da naj bi ta dva meseca imela normalno menstruacijo. Sedaj jem Stediril ze drugi mesec, a je izcedek se vedno prisoten, tudi 2 tedna po menstruaciji. Prosim za nasvet ali drugo mnenje, saj je skrajno neprijeten obcutek.
Hvala ter LP,

Manchy

Pozdravljeni!

Videti je, da vam vložek ne ustreza. Morda bi Jaydess zamenjali z Mireno, ki vsebuje večje dnevne doze hormonov, po drugi strani pa nisem prepričan, če bi vas to rešilo nadležnih krvavitev… Lahko tudi povečate dozo Stediril-M na 2 tableti dnevno – o spremembi terapije se vedno posvetujte z ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni,

Hvala za odgovor. Imam sele 25 let in sem brez otrok, zato ne bi presla na Mireno.
Se bom kar ponovno narocila na pregled.

Lp,
Mancy

Ne odpišite Mirene zaradi vaše starosti in dejstva, da še niste rodili!

Matjaž

Pozdravljeni.

Po 3 mesecih vmesnih krvavitev, izcedkov, menstruacije se je sedaj vse skupaj koncalo. Menstruacije ni, ali je mozno da povsem izveni ob porabi jaydess?

Lp

Pozdravljeni!

V prvih mesecih uporabe so pogoste neredne krvavitve in krvavkast izcedek, potem pa se zaradi močnega
zavrtja maternične sluznice skrajša trajanje in zmanjša obilnost menstrualnih krvavitev. Šibke krvavitve pogosto preidejo v oligomenorejo (redke krvavitve) ali amenorejo (odsotnost krvavitve). Če vas skrbi lahko za vsak slučaj napravite test.

Matjaž

Spoštovani,

Zanimajo me vaše izkušnje pri zdravljenju z jaydess.

Imam težave z resnično premocnimi menstruacijami in posledično anemijo, ki jo zdravimo tudi z iv infuzijami zelezovih preparatov. Poskusili smo z estimo vaginalno, pri 1 tbl ni bilo učinka, pri 2 tbl pa sem imela krvavitve na 20 dni. Sedaj razmišljam o jaydess.
Zanima me, kaj pričakovati? Kakšne so vaše izkušnje ? Ali bom vsaj pri jaydess manj krvavela? Ali se lahko ponovi zgodba z estimo in bom krvavela se bolj?

Hvala za vaše mnenje,

M.

Pardon, vidim da forum ni strokovno moderiran. No kakorkoli, izkušnje in mnenja so dobrodošle :))

Pozdravljeni!

Namesto Jaydess vam predlagam Mireno. Ta je poleg kontracepcije registrirana tudi za zdravljenje (pre)močnih menstruacij in se v tem smislu obnese bolje, kot Jaydess. Če ste zaključili z reprodukcijo je opcija tudi ablacija endometrija.

Matjaž

Pozdravljeni.

Zanima me glede krcev. Po vec kot letu dni uporabe jaydessa imam prisotne krce v predelu jajcnikov. Nisem pred menstruacijo. Krce imam nekako “redno” pa ne vem ce je to ok. Pojavljajo se mi na par tednov. Nisem noseca in nimam drugih problemov razen obcasnih enodnevnih krcev.

Hvala v naprej.

Lp

Pozdravljeni!

Krči bi lahko bili zaradi ovulacije. Beležite v koledarček in omenite ginekologu na pregledu, iz opisa ne bi mogel reči, da je kaj narobe.

Matjaž

Pozdravljeni,

že od konca oktobra 2015 imam vstavljen MV Jaydess. Zanima me, če se dolžina nitk s ciklom lahko spreminja. Nitke sicer pogosto tipam in skoraj vedno so podobne dolžine (včasih malenkost daljše, spet drugič krajše). Danes sem jih zopet tipala, saj končujem z menstruacijo, pa sem nitke zatipala nekoliko bližje vhodu v nožnico kot ponavadi. Tudi glede na maternični vrat so delovale daljše kot običajno, kadar se mi zdijo daljše. Trdega dela sicer nisem zatipala, sem pa imela zadnjih nekaj dni med spolnimi odnosi nekoliko neprijeten občutek (za kar sem krivila nekoliko znižan maternični vrat ob menstruaciji, to se mi pogosto zgodi). Ne vem ali je smiselno hoditi na pregled, zato sem se odločila, da bom za nasvet raje vprašala tukaj. Ali bi morala zatipati že plastiko, ali pa samo daljše nitke že tudi lahko pomenijo, da moj MV in na pravem mestu in da ne deluje, kot bi moral? Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Plastike ne bi smeli tipati, samo nitki. Če vas skrbi položaj vložka, potem je najbolje, da to preveri ginekolog.

Matjaž

Pozdravljeni.

Stara sem 24 let. Od septembra 2016 imam vstavljen MV Jaydess. Po 3 mesecih se mi je menstruacija lepo uredila na 28.
Zadnja 2 meseca dobivam M zelo hitro, prisotni so krci in mocna krvavitev. Imela sem tudi temno rjave nitkaste izcedke, ali pa samo nitkaste bele v sredini ciklusa.

Kaj bi to lahko pomenilo? Vnetje?
Nisem bila na morju, in tudi drugih sprememb ni bilo.
Imam enega otroka.

Lep pozdrav.

New Report

Close