Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Jutranja tabletka Escapelle, menstruacija

Jutranja tabletka Escapelle, menstruacija

Zivjo,

S fantom sva imela 6.1 nezasciten spolni odnos pri katerem do izliva ni prislo. Se vseeno sem vzela jutranjo tabletko Escapelle priblizno 60 ur po spolnem odnosu. 14.1 sem dobila blago menstruacijo in me zanima ali je to posledica tabletke ali sem noseca?

Hvala.

O nosečnosti ne bi ugibal, napravite test.

Matjaž

Zdravo,
s fantom sva imela 18.3. SO pri katerem nama je pocil kondom. 19.3 sem vzela escapelle. Nazadnje sem imela menstruacijo od 4.3-8.3. Danes sem dobila krvavitev, ne vem ali je ta posledica escapelle ali gre za redno menstrucijo. Kajti ob menstruaciji naj bi zacela z jemanjem kt cerelle in zdaj ne vem ali jih lahko vzamem ali gre samo za vmesno krvavitev.
Najlepsa hvala za odgovor. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Živijo,
20.3. Sem imela zadnji SO z fantom a nama je kondom počil. Naslednje jutro sem vzela JT escapele (12 ur po odnosu) in sedaj (po 5 dneh) sem dobila močan rjav izcedek. Zadnjo menstruacijo sem imela 10-15.3. In ovalucijo naj bi imela okoli 21.3 (ker mi ciklus traja cca24 dni)
Je možnost da sem zanosila?
Ker nevem ali je izcedek posledica JT ali naj bi bila to krvavitev ob vgnezditvi.
Drugih stranakih učinkov nimam razen živcev.
Lp in hvala za odgovor

Zdravo, tamicena!

Če je krvavitev nastopila, ko pričakujete menstruacijo, potem je najbrž menstruacija. Bi pa pred pričetkom jemanja KT izključil nosečnost.

Matjaž

Živjo, lopov!

Nima smisla ugibati, ali bi lahko zanosili ali ne. Čez 10 dni naredite test, pa bo vse jasno.

Matjaž

Ja saj vem,
Samo bi rada dobila odgovor čim prej.
Sicer danes sem se zbudila z veliko kolicino krvi (takšno kot imam ponavadi menstruacijo 1-2 dan) in mislim da je to to. Samo vseeno mi je čudno saj je od prve menstruacije minilo komaj 17 dni (cikluc pa mi ponavadi traja 24).
Misliš, da lahko začnem jemati KT?

Hvala za odgovor Matjaž!

Jaz bi počajkal na negativen test preden bi pričel z upotabo KT.

Matjaž

Žiujo spet jaz.

Veliko punc (verjetno), kot tudi jaz sem iskala kaj se je razpletlo z tistimi, ki so vzele jutranjo tabletko iz razloga za se nujno zaščititi pred nezaželeno nosečnostjo.
Odgovora pa tudi sama nisem zasledila. Če bo zaradi tega katera bolj mirna sem naredila svoje 🙂

Jaz zem imela 20.3.2018 spolni odnos pri katerem nam je s fantom kondom počil. Naslednje jutro (12 ur po odnosu) sem sla po jutranjo tabletko escapelle.
Ker pa sem imela zadnjo menstruacijo 9.3.2018 in mi ciklus traja 24 dni, nama je kondom počil (verjetno) ravno na dan ovalucije. In potem je prišla še skrb, da tableta nebo delovala (ker v lekarni so mi rekli, da če je ovalucija bila, mi tableta nepomaga)

No potem pa sem 26.3.2018 (5-6 dni po tableti) dobila močno krvavitev(rdečkasto rjave barve), ki je trajala 5 dni (prva dva dni močno, potem manj – takšne imam ponavadi menstruacije le da so bolj živo rdeče barve)

No danes 16 dni po odnosu in 4 dni po pričakovani menstruaciji (ki naj bi prišla 2.4.) Sem naredila test (first sing), ki je bil na srečo negativen.

Sepravi iz moje izkušnje je tableta delovala tudi na dan ovalucije (sveda je možnost, da ovalucije se ni bilo).

Lp

New Report

Close