Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti težava s prezgodnjim izlivom

težava s prezgodnjim izlivom

Živjo.

Star sem 22 let in imam težave s prezgodnjim izlivom. Bom začel kar od začetka. Reden sex imam že 5 let. S partnerko sva skupaj 3 leta in pol. Sem športnik in ne kadim, ne pijem, se zdravo prehranjujem in sem nasplošno “zdrav” človek. V preteklosti nisem imel nikoli težav z erekcijo ali s prezgodnjim izlivom. Ravno obratno. Zelo sem se moral potruditi, da sem sploh lahko končal. Sex je trajal tudi po 45 minut brez težav. Partnerka me je še vzpodbujala k temu, da bi prej končal. Takrat sem res zelo užival in partnerka tudi. Dokler se niso letos pojavile težave.

V začetku tega leta sva imela s partnerko prometno nesrečo a sva jo odnesla brez poškodb. Od takrat naprej pa so se začele pojavljati tudi težave s prezgodnjim izlivom. Težko je bilo še naprej negovati odnos, saj sva bila oba psihično na dnu. 3 mesce po nesreči sva bila tudi blizu tega, da se razideva a sva se odločila, da bova vztrajala, saj sva veliko lepega preživela skupaj. Težava je bila od takrat naprej moj prezgodnji izliv. Življenje mi je postalo stresno zaradi službenih stvari in sem bil veliko pod stresom in z glavo odsoten. Čeprav mi pred tem to nikoli ni bila težava. Zdaj se tudi, ko “zadovoljujem” težko vzburim a nimam težav s prezgodnjim izlivom. Samozadovoljevanje traja tudi po 30 minut. Treniram razne taktike ustavljanja ipd. Vendar, ko se spraviva s partnerko v spolni odnos sedaj, zmeraj pred tem postanem nervozen, srce mi hitreje razbija, saj nevem kako bo. Spolni odnos traja 1-2 minuti. Po njem pa erekcija kar pade, kar nikoli prej ni. Nisem več tako samozavesten, čutim pritisk, saj želim spet biti kot nekoč. Prebral sem veliko forumov, veliko člankov, poskusil tudi s keglovimi vajami a ni bilo rezultatov. Med samozadovoljevanjem čutim, da imam kontrolo nad sabo. Ko pa pride do odnosa, pa je kot da ne bi vedel kaj se dogaja. Partnerka mi še do zdaj ni rekla, da jo moti ali kaj podobnega, saj ima včasih tudi sama rada, da je na hitro opravljeno. A sam bi si želel povrniti samozavest in imeti občutek, ki sem ga imel nekoč. Nekoč, med spolnim odnosom, sploh nisem o ničemer razmišljal, temveč sem užival v tem in partnerka tudi. Sedaj pa sem izgubil ves pogum in samozavest. Razmišljam o tem, da bi čim dlje zdržal in se je ne upam preveč držati, saj bi me preveč vzburilo. Ko si ZELO redko kaj spijem in sem v malce vinjenem stanju, takrat sex traja dlje ( 10 minut ). A mislim, da to ni rešitev. Sam sem razmišljal tudi o psihologu a mislim, da obstajajo tudi alternativne rešitve, katerih se lahko lotim sam.

Prosim za nasvet. Hvala!

Spoštovani!

Prometna nesreča je lahko dogodek, ki je vplival na intimno čustvovanje in ima delež pri oviranju sproščenosti.
Smiselno bi bilo videti, katere čustvene plasti so ob tem morda ostale prikrite, morda odrinjene. Morda je kaj, kar bi bilo potrebno podeliti s partnerko in niste.
Ugibam o možnostih, ker bi vas moral videti v živo, da bi vam lahko povedal bolj konkretno.

Lep pozdrav,

New Report

Close