Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti Tezave z erekcijo po prevari

Tezave z erekcijo po prevari

Pozdravljeni,
Star sem 42 let, dva otroka. Pred dobrim letom in pol sva se z bivso locila. Ex je nasla resitev najinih tezav ( ki niso bile seksualne narave, to je bila morda ena redkih povezav kjer sva se ujela) v ezoteriki in potem se je zapletla z enim od uciteljev tudi zapustila druzino, se vrnila, mencala… skratka v nekem obdobju ki je bil namenjen resitvi odnosa sprejela toliko destruktivnih odlocitev, da je odnos umrl. Najpomembnejse zame je bilo, da me je v bistvu varala, lagala, manipulirala in na splosno zlorabila moje zaupanje. Moj problem pa je, da sem odrasel v nekonfliktni druzini, kjer je vladalo spostovanje in zvestoba je bila vrednota. Torej šok. Totalni.

odselil sem se in zacel znova. Imel sem par mimobeznih punc, s katerimi sem seksal, a seks ni vec to kar je bil. Zdaj pa sem spoznal punco, ki mi ustreza in privlaci… a moj problem je sex. Ceprav mi je privlacna, seksi – zelo! – ne dozivim erekcije. Oz. vcasih jo, za krajse obdobje med drazenjem in ko je treba v akcijo vse skupaj spet usahne. Skratka, tezave, ki ogrozajo samozavest.

Razmisljal sem o tem, da bi sel k zdravniku in poskusil z viagro ali katero drugo tableto, mogoce da sebi in njej dokazem da je privlacna, da je vse ok, in mogoce po nekem uverturnem seksu nadaljujem brez, po drugi strani pa se bojim, da je to morda problem v glavi… Ostanek prejsnjega odnosa. Ne vem. Bolj ko razglabljam, slabse je. Morda res potisnem vozicek naprej s tabletkami?

Je imel kdo podobno izkusnjo? Hvala

Spoštovani!

V vaši zgodbi prvega odnosa ste v navezanosti doživeli travmo, kar je nedvomno posledica doživetja prevare. Gre za pomembna čustvena doživetja, kjer je nastala rana glede zaupanja v navezanost, posledično z zaupanjem v novih odnosih, zlasti glede teme predanosti v odnosu.
To je kratek opis, kako sam vidim vašo težavo.

Moj pristop v takih primerih je psihoterapevtski, kjer ranjena čustva lahko zacelimo in omogočimo zatrtim funkcijam, da znova polno zaživijo. Je pa to proces, kjer se je potrebno »pogovoriti« z vsem, kar se vam okoli tega vrti v umu.

Lep pozdrav,

New Report

Close