Najdi forum

Motnje orgazma

Pozdravljeni!

Želela bi nasvet glede moje situacije. S fantom sva skupaj skoraj kakšno leto in že od začetka imava normalne spolne odnose. Ker se ne morema videti, kolikor želela so ti sicer “neredni” oz. jih nimava vsak teden. A kadar se, so spolni odnosi skoraj vsakodnevni. Z enim problemom … jaz zelo redko doživim orgazem in tudi takrat, ko ga, je ta šibek in zelo kratko traja. Sva ljubeča, si zaupava, imava lepo zvezo in sva si zelo privlačna. Pravzaprav je moj prvi – tudi kar se spolnih odnosov tiče in najin prvi spolni odnos je bila nadvse lepa izkušnja, ki se je tudi končala z orgazmom. Poizkusila sva že nešteto položajev, ki imajo sicer različne učinke, a nekako noben od njih ne zagotavlja, da bom doživela vrhunec. Eksperimentirala sva tudi z samo dolžino odnosa, a ni sprememb. Pravtako ni nobenih problemov glede najine “anatomije” in tudi vzburjanje ne predstavlja problema. Fant se trudi, vedno mi zelo paše, velikokrat sem tudi zelo blizu, vendar orgazma potem ni nikjer. Ko se samozadovoljujem, kar izvajam na različne načine, je situacija popolnima drugačna – vedno doživim vrhunec, celo po večkrat in vedno so zelo močni. Nimam kakšnih posebnih “fetišev”. Nekaj časa sem krivila kontracepcijo, jo zamenjala, a ni sprememb. Drugače sem veliko pod stresom, kar sicer vpliva na mojo psiho, a v zvezi ne predstavlja nekega problema. Kljub temu, sem se glede tega obrnila na svetovalko. Tudi po pogovorih ni sprememb. Zdi se mi, kot da sem že poizkusila vse in ne najdem nekega razumnega razloga, zakaj se moje telo ne odziva, kot bi se moralo. Zanima me, kako si še lahko pomagam in kaj še lahko preizkusim, da pridem vsaj do izboljšanja, če ne do rešitve.

Hvala za pomoč. Lep pozdrav.

Spoštovani!

Kar opisujete, je vrh zgodbe, ki mora imeti nek smisel. Očitno ni organskih razlogov in je nekaj pomembno drugače med situacijama, ko se samozadovoljujete in ko ste skupaj s partnerjem.
‘Drugače’ ne pomeni nujno, da je nekaj nefunkcionalno ali »narobe« ali problematično.

Najprej pomislim na to, koliko se zmorete sprostiti, se popolnoma predati v odnosu, začutiti igrivost…? In koliko je prisotno razumske kontrole? Sami boste našli več možnosti za raziskovanje razlik.

Ko se pri svojem terapevtskem delu srečujem s podobnimi zgodbami, jih je potrebno raziskati po plasteh. Gre za to, kar se vam dogaja v vaših miselnih filmih, katera občutja so prisotna. Vsekakor je neka zgodba, povezana s tem, kako varno je deliti intimnost. In neka čustva, občutki, morda kakšne pretekle zgodbe. Do tega velikokrat sami ne zmoremo in potrebujemo pomoč. Ne vem, ali ste na svetovanjih šli v to smer?

To so lahko teme za individualno svetovanje, sam pa vidim iz izkušenj, da se veliko prej in uspešneje zgradi bližina med dvema, ki svoje stiske delita skupaj – brez ideje, da je s koma kaj narobe. Možnosti srečanja v tem, da so praktično neskončne. Ali imate morda v sebi prepričanje, da morate to zadevo rešiti sama?

Lep pozdrav,

New Report

Close