Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti Motnje erekcije pri 26-letniku

Motnje erekcije pri 26-letniku

Pozdravljeni!

Zadnjega pol leta se dobivam s fantom, ki ima probleme z erekcijo. Tole vam piševa skupaj, saj vam želiva kar najboljše predstaviti situacijo z obeh zornih kotov.

Sem njegova prva resna punca. Pred menoj je imel le eno punco, vendar zveza z njo ni bila resna. Ostalo so bile samo punce s katerimi se je poljubljal na zabavah. Seksati je poskušal s tremi puncami, vendar penis v nobenem primeru ni deloval. Penis ni bil trd cel čas predigre, ko pa ga je skušal dati noter, pa se je popolnoma zmehčal. Pravi, da ima tudi težave s kondomom. Ko si ga natkne, penis kmalu uplahne. Tako da ima tudi strah pred uporabo kondoma.

Z menoj je situacija boljša. Na začetku sva imela probleme, vendar se mi je fant zaupal in sva se o tem pogovarjala , pa tudi verjela sem vanj, da se bo situacija s časoma izboljšala. Pravi, da je že na začetku vedel, da mi lahko zaupa. Situacija se je tako začela izboljševati. Penis je bil vsakič dlje časa trši. Na začetku samo med predigro in 2 minuti med spolnim odnosom, nato vedno več. V zadnjih treh mesecih sva tako imela »normalne« spolne odnose, saj je bil penis trd praktično skozi celoten seks. Seks ni tako dober, ker je fant še vedno zelo lesen in ne zna pokazati čustev, strasti. Pred odnosom je ves živahen in zapeljiv, ko pa pride do seksa se ustraši. Otrpne kot srna pred žarometi. Tudi ko ve, da bo prišlo do seksa, je prestrašen, kar pomeni, da je seks pri naju izvedljiv samo ko je nepričakovan, nenačrtovan.

Naj povem še, da ima fetiš na stopala. Včasih med odnosom, ko penis uplahne, se začne ukvarjati z mojimi stopali in penis ponovno otrdi. Na začetku me je to motilo, saj sem bila navajena, da se fantje ukvarjajo bolj z mojimi prsmi (imam velike prsi, D košarico). On pravi, da ne vidi nič zanimivega na ženskih prsih, da sta to samo dve krogli. Meni se to zdi čudno, saj so fantje ponavadi nori na ženske prsi. Paradokslano pravi, da pa rad vidi, da ima punca večje prsi, da lepše izgleda. Pravi tudi, da ne ve kaj naj bi med seksom počel s prsmi.

Zadnje dva tedna imava spet probleme s seksom. Jaz bi rada seksala večkrat na teden oz. kdaj tudi večkrat na dan, saj me fant zelo privlači. Fant pa pravi, da v zadnjih dveh tednih ne čuti več neke želje po seksu. Ko jo začuti, pa jaz nisem pri volji, tako da se težko uskladiva. Poleg tega sva zadnje čase oba precej zaposlena in z različnima urnikoma.

Še informacije o fantovi preteklosti:
V otroštvu do 15. leta je imel probleme z mokrenjem postelje ponoči. S starši so poskusili več metod, od plenic, do bujenja sredi noči, obiskov psihologinje. Ta je njemu oz. njegovim staršem (ne spomne se več komu) omenila, da je verjetnost, da bo postal gej. Ali veste na podlagi česa bi to lahko sklepala? Svetovala je še, naj oče skuša preživeti več časa z njim. Njegov stric, ki je sedaj star 60 let je imel enake probleme v otroštvu in je prav tako prenehal z lulanjem pri 15-ih. V življenju ni imel nobene punce in še sedaj živi sam.

Zdi se mi, da je fant precej obremenjen z mislijo, da je lahko v resnici gej. Njegova dva bratranca sta tudi najprej poskušala s puncami, potem pa sta proti koncu 20-ih let priznala, da sta homoseksualca.

Fant je bil v otroštvu in mladosti zelo sramželjiv. Pravi, da je imel zaradi tega probleme s puncami. Bile so mu všeč, vendar si ni upal pristopiti oz. ni vedel kako ravnati. Zaradi tega je večkrat trpel. V zgodnjih 20ih letih je bil zaljubljen v dve punci, ki pa ga nista marali, zato je bil neko obdobje depresiven in tudi bruhal je (ne namerno). Pri 22-ih je prvič poskušal sekstai s punco, vendar se ni zgodilo, saj je penis uplahnil. Nekaj let kasneje je spoznal svojo prvo punco, ki ga je zelo privlačila, vendar tudi nista mogla seksati zaradi problemov z erekcijo.

Naj povem še, da je imel doma strogo vzgojo. Pravi, da je mama zelo zaščitniška. Starši so ga zavijali v vato in skušali obvarovati pred svetom. Poleg tega je bil seks doma tabu tema in tudi starša si nista kazala neke naklonjenosti in privlačnosti.

Ko sva se midva spoznala, je bil glede dotikanja zelo zadržan, lesen. Nasprotno pa se je zelo rad poljubljal in še sedaj se. Na to, da bi bil lahko gej nisem niti pomislila, dokler mi ni rekel, kaj mu je psihologinja takrat rekla. Mogoče je samo aseksualen.

Prosiva, če nama lahko svetujete kje bi bilo lahko jedro problema in kam se lahko obrneva/ obrne, da reši ta problem. Hvala.

Spoštovana!

Všeč mi je, da sta se odločila napisati pismo skupaj. Kar prepoznam iz vajinega opisa je, da sta skupaj doživela spolni odnos, ki se od prejšnjih izkušenj bistveno razlikuje v smeri na bolje. To je pot dobrega upanja, ki ima podlago v kvaliteti vajinega odnosa, v povezanosti, varnosti, bližini.

Ostajajo ovire, ki delujejo ob za njih »ugodnih« priložnostih. To so lahko zunanji stresni dogodki, ali zatiki v partnerskem odnosu. O tem je že veliko napisanega na tem forumu pod različnimi naslovi (Erektivna motnja, Motnja erekcije, Erekcijski problem, Težave z erekcijo…).

Ovire razumem v povezavi s preteklimi izkušnjami, z vzgojnimi in družinskimi vzorci, ki so del naše osebnosti, z zgodbo seksualnega razvoja in dozorevanja. Tega je veliko in vsak ima na tem področju svojo specifično zgodbo. Razumeti to zgodbo in jo pripeljati do zavestnega razumevanja, je proces, ki ga najhitreje dosežemo s terapevtsko pomočjo.

V svoji praksi imam izkušnjo (ob vajinem primeru sem še posebej pomislil na podobno zgodbo z dobrim izidom), da delam v kombinaciji med individualnim raziskovanjem ovir in nato spoznanja prenesemo v partnerski odnos. Vse, kar sta napisala iz družinskih anamnez, ima svoje vplive in svoj smisel, s tem da imamo kot odrasli vselej možnost izbire in sprememb. Seveda je pomembno, da določene izrinjene dele v sebi privedemo do zavedanja, kar je izhodišče, kjer je nato možno opraviti potrebne spremembe. Vse to je del terapevtskega procesa, ki – če poteka tudi kot partnerski – pomeni veliko pomoč pri zbliževanju in odpravljanju težav. Pri tem je osredotočenost na čustveno dogajanje temeljnega pomena in brez tega se spremembe ne zgodijo. Pri svojem delu se najbolj veselim prav izkušnje, ko se partnerja srečata v čustvenih svetovih na način, ki ga prej nista poznala in obvladala. Od tod dalje se stvari zgodijo same po sebi.

Kar je zanimivo in ljudi vedno znova preseneča: erektivne težave niso stvar delovanja penisa, temveč zadeva, ki izhaja iz občutenja medsebojnega odnosa.

Lep pozdrav in vse dobro želim,

New Report

Close