Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti izogibanje spolnemu odnosu

izogibanje spolnemu odnosu

Moj problem je sledeč: imam 24 let, s fantom sva bila skupaj 5 let, moja samozavest pa je na psu. Pred 3 leti sem shujšala za 25 kg, kar je pustilo zelo veliko posledic na mojem telesu in posledično tudi na psihičnem področju. Verjetno mi ni treba omenjati strij in da moje telo ni ravno lepo napeto. OK, s tem sem se še nekako sprijaznila, saj sem strije imela že prej ko sem bila buckasta. Sem pa ugotovila, da sem bila bolj samozavestna npr. z 10 kg preveč, kot pa sedaj z 65kg in 173 cm.

Glavna težava so moje prsi, včasih je bil to edini del telesa, ki mi je bil všeč. Čeprav sem bila bolj obilna, sem brez težav slekla moderček. Sedaj tega ne morem storiti več. S fantom sva nehala seksati, ker jaz nisem uživala v tem, bilo me je sram, skrivala sem se. Bala, da se mu bom zagabila. In tako sva po enoletnem boju prekinila vezo, saj je bil odnos men nama nevzdržen. On je ostal ljubeč, mi govoril, da sem mu še vedno lepa, sama pa sem bila preveč nesrečna in sem vso jezo in obup stresala nad njim.

Probleme sem imela še naprej s spoznavanjem novih fantov in kako biti z njimi intimna. Nikakor se nisem upala poljubiti z nikomer, ker sem se bala, da bo prehitro prišlo do seksa. Bala sem se pokazati svoje povešene prsi. Tako me ni noben “prenašal” več kot 2 meseca. Zaradi tega sem dobila nov strah, da me itak želijo izkoristiti samo za seks in tisti, ki me bo res imel rad, se bo potrudil in počakal, da bom pripravljena. Razumem da s svojim odmikanjem poljubom povzročam ravno nasprotno.

Ne vem kako naj si pomagam, kje naj začnem…vem da moram najprej vzljubiti sebe in šele potem bom lahko nadaljevala…želela bi si operacije, problem je denar, zato iščem pomoč in usmeritev na pravo pot, moram naprej razčistiti v svoji glavi. Enostavno ne vem kje začeti, ker sem se že kar navadila na to…vendar pa to ni življenje, ki si ga želim.

Hvala za pomoč!

Spoštovani!

Vsekakor se strinjam z mislijo, da to ni življenje, ki si ga želite in menim, da vam pripada življenje samozavestne ženske s partnerjem, ki bo to potrjeval.
Moje mnenje je tudi, da so ovire v vas in da je pot preko tega, kakor ste že sami nakazali: vzljubiti samega sebe.
Težko verjamem, da bi se to zgodilo s pomočjo operacij in zunanjih sprememb.
Naša vrednost se je ustvarjala z odzivi pomembnih drugih do nas, skozi naš razvoj smo ob izkušnjah ustvarjali prepričanja, ki jih nosimo globoko v sebi, največkrat se jih sploh ne zavedamo. Vendar imajo vpliv na to, kako vidimo in vrednotimo sebe in druge.

Tako je pot do teh področij in sprememb večinoma najbolj enostavna s pomočjo. Pomoči je več vrst, psihološke ali psihiatrične, veliko je smeri in pristopov. Po-moč razumem kot Gabi Čačinovi: iti po moč. Veliko je ponudbe, veliko obljub in (ob zadovoljnih in uspešno rešenih primerih) veliko tudi razočaranih uporabnikov.
Težko svetujem in bi bil krivičen, če bi se opredelil za nek izbor.
Res je tudi, da vsak izbira svojega terapevta glede na nek občutek, kako kdo komu »sede«.
Iz svoje prakse lahko rečem, da smo primere iz vaše teme doslej vedno uspešno reševali.
Lep pozdrav,

Tudi sama sem pred leti shujšala za 25 kg (s 83 na 58) in mislila, kako bo vse lepše in oh in stoh. Strije so ostale, predvsem pa so ostale brazgotine na duši. Nisem bila pripravljena spustiti blizu nikogar, In da sem temu primerno letala iz razmerja v razmerje, ker sem se bala, da bo po začetnem navdušenju partnerja že ob pogledu na moje telo vse minilo. Ni res, problem je bil v moji glavi in tega problema ne bi rešila nobena lepotna operacija. Rešila ga je psihoterapija, po dveh letih zdravljenja v skupini, in zdaj sta spet minili dve leti imam prvič v življenju partnerja, ki mu popolnoma zaupam, in s katerim uživam v spolnosti tako kot nisem še nikoli, strije gor dol. Aja, moj dekolte tudi ni omembe vreden, že prej ni bil, zdaj je pa sploh katastrofa. Ampak sprejeti se je treba in verjeti partneru oziroma ljudem okoli sebe, predvsem pa moraš imeti sebe rad.

nova
Uredništvo priporoča

Lepo se zahvaljujem za oba odgovora.

Všeč mi je, da je tebi Perna uspelo izboljšati svojo samopodobo. Najtežji del zame je to, kako se stvari lotiti, na kakšen način pristopiti. Imam več upanja, ko preberem kakšno izpoved s pozitivnimi izkušnjami, da lahko tudi sama storim nekaj zase in za svoje tegobe.

Dr. Mrgole hvala za vaš nasvet, se bom še malo bolj pozanimala o tovrstnih pomočeh.

Ostale bralce foruma pa naprošam, da ravno tako podajo kakšen nasvet, svojo izkušnjo…

lep dan

Kakšne posledice imaš? Fizične tudi? Jaz sem shujšal namreč nekje za 50kg.potem se zredil za zopet 20 v glavnem če v celoti pogledam sem shujšavsega skupaj (od največje izmerjene teže) za nekje 30 kg. Rad bi zdaj še 5 kg. No to je drugo. Jaz imam problem med spolnim odnosom, da čutim po njem srčni utrip. In v enem položaji sem tak vzburjen, da se morem ustaviti in potem lahko nadaljujem. Nevem, če je lahko to povezano s srcem, samo tak čuden občutek (preštimal sem da sem zdaj ko sem shujšal anksiozen) hitrejše bitje srca… No Res ko sem shujšal sedaj še za 10 kg nekje od maja pa do jeseni imam po tem anksiozen občutek, ponavlali so se mi napadi hitrega srca, nisem se mogel sprostiti ob spolnem odnosu, tudi ne ko sem se samozadoljeval. Kar je katastrofa! Zdi se mi, da sem se boljše počutil ko sem imel 111kg kot sedaj ko jih imam 102. Čeprav rad seksam in rad se samozadovoljujem, imam včasih ta občutek, da se mi bo nekaj zgodilo med tem. To je pomoje, ker sem tako shujšal. Preveč smo shujšali, telo ni navajeno na to. Mogli bi leta privajati telo, da se navadi na kilažo.

Predvsem me motijo te stvari, kot je: – dosti močnejše občutenja srca (oziroma srčnega utripa), zeham dosti več kot prej (mogoče posledica nizkega srčnega pritiska), pa še to, da mi pritisk pomoje skače in utrip. Pa depresija (nevem zakaj se to pojavlja), je pa res, da bi lahko nonstop seksal.

Aja zanimivo, tisto z utripom med seksom, se mi zaenkrat še ni zgodilo, ko sem bil pijan (takrat sem lahko seksal dolgo pa nič), kar se mi zdi, da je vse povezano s psiho! (tudi telesno malo samo ne toliko)

Upam, da bo razprava stekla 😀

Draga chubby

Imam 28 let in sem ze 3 leta v srecni zvezi s 4 leta mlajsim fantom (ze leto in pol ziviva skupaj). Pravijo, da imam dobro postavo… hja, v kavbojkah ze! Vsako leto mi prinese kaksen kilogramcek okoli pasu vec in sama sebi se ne zdim vec privlacna, zato mi je tudi v postelji neudobno. Nerodno se mi je sleci, moti me ko gre z roko cez moj trebuh…. Vse to prinasa slabo energijo. Pa mi vedno govori, da sem mu vsec, da ga ne moti tisti spehek. Vidis, pa oblecena zgledam zelo dobro!

Vse skupaj je v glavi. Najprej moras biti vsec sebi, da bos lahko samozavestna pred fantom. Ves, fantje sploh ne vejo kaj je celulit! Sem se pritozevala da ga imam, pa me je vprasal kje pa je – in sele ko sem mu pokazala tiste grudice je rekel – “aja? to je to? sploh ne opazim tega.” Ko se fant odloci zate, so vprasanja ali si mu vsec ali ne odvec – seveda si mu! drugace se ne bi odlocil zate! On ne ve da se ti ne pocutis dobro v svoji kozi – zakaj bi se mu tako sploh predstavila? Poisci v sebi tisto kar se tebi zdi lepo/dobro, in daj vedno to v ospredje. Bodi ponosna no to da si dobra prijateljica, znas poslusat, mogoce znas kaj dobrega skuhati… Kaj pa vem! Ni zunanjost tista, ki naj nam bi edina dajala samozavest!

Hujsanje vedno pusti posledice – tudi rejenje jih. Moja sestricna – vedno suhica – pa ima strije (nimam pojma od kje)! Na to, da si shujsala 25kg si lahko ponosna!

Sprejmi se tako kot si in z vajami popravi tisto, kar se popraviti da.

He, he, jasn, a bomo zdrave & debele (srečne in zadovoljne s seboj)
al pa bolane & suhe (tečne, nesrečne in zafrustrirane).

Moškega vzburi naš libido, naša radost in veselje do življenja.

mislim da če se boš ti skulirala in sprejela samo sebe potem bo tudi tvoj partner začutil to in ti vrnil energijo…ne počuti se slabo saj ti je uspel zelo velik podvig…bodi ponosna nase..

New Report

Close