Najdi forum

NEPRIJETEN OBČUTEK !

Pozdravljeni !

Sprašujem vas v imenu mojega fanta ki ima 32 let.
Že 14 dni ima neprijeten občutek v levem predelu pasu (10cm pod popkom) kot bi ga nekaj špikalo, tiščalo prave bolečine ne občuti pravi le da je le bolj neprijeten občutek, zadnje 4 dni pa opisuje tudi neprijeten občutek v glavici penisa (pekoč občutek, kot da ga tišči na vodo), drugače pa se počuti v redu in je športnik. Vodo odvaja normalno mogoče gre enkrat več na WC kot prej ampak pravi, da tudi več popije. Voda je na pogled čista.
Zanima me kaj bi bil lahko vzrok temu ? Kaj mi svetujete ? Ali gre lahko za kaj resnega ?

Že v naprej vas lepo pozdravljam in se vam zahvaljujem za odgovoro.

Spoštovani!
Takole vam pa ne bom mogel nič smiselnega odgovoriti. Lahko je vse in nič. Pri tej starosti se večkrat zgodi, da ima moški neprijeten občutek “tam spodaj”, ki pa sam mine.
Če pride tak moški npr. k urologu, pač opravimo nekaj pregledov, in če kaj najdemo, rešujemo, včasih pa samo mine.
Primeri – lahko se je kakšen kamenček premikal iz leve ledvice v sečevod, nato v mehur, nato ga bo/je polulal. Preiskave – ultrazvok trebuha in sečil, intrevenska urografija, pregled urina.
Ali pa je kakšno vnetje sečnice – smiselno bi bilo izključiti kakšen infekt – preiskave – pregled urina, urinokultura po Sanfordu, morda bris sečnice na klamidije. Je pa tudi varianta “ex iuvantibus” – torej preizkus zdravljenja z antibiotiki Ciprobay 500 2×1 10 dni in Zitrocin 500 1×1 3 dni (za eradikacijo klamidijske okužbe).
Lahko nastaja kila, lahko se bo pojavila varikokela.
Kaj lahko napravite vi? Pretipajte mu testise – podobno, ko si ženske tipajo dojke, si naj moški enkrat mesečno pregledujejo moda, da niso spremenjena, trda. Nato pa ga spodbudite, da opravi ultrazvok trebuha in sečil, pa tudi ingvinalnih predelov in skrotuma – testisov. Na našem področju je to zelo težko v razumnem času opraviti na napotnico (sploh praktično nemogoče pa za testise in ingvinalne predele), torej naj si poišče dobrega rentgenologa – UZ – privat. Osebni zdravnik/zdravnica mu lahko pregleda urin in izda napotnico za urologa, da ga še ta pogleda.
V kolikor ne bo ničesar najti in bodo težave čez 6 mesecev še prisotne, preiskave ponovite.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close