Najdi forum

Mene tudi nekaj zanima. Že pred časom sem opazil, da imam zmanjšano željo po spolnosti. Sploh nimam poželenja ali kot pravijo libidoja. Čudno se mi zdi saj sem star 24 let, medtem ko druge kar razgana, mene pa niti ne gane. Res da si med drugimi želim resne veze, a me spolni odnosi niti ne mikajo.. zakaj?

Če za silnice, ki delujejo kot privlačne sile za povezavo – navezavo z drugo osebo, uporabimo izraz libido, smo verjetno spregledali veliko drugih pomembnih dejavnikov.
V obdobju spolnega dozorevanja so fantje resnično fascinirani z dogajanjem, ki je povezano s s seksualnimi funkcijami penisa. In je tudi splošno razširjeno v naši kulturi, da mladi vaše starosti intenzivno eksperimentirajo s seksualnimi izkušnjami. Vsaka seksualna izkušnja ima svojo zgodbo in svoj epilog.
Imam premalo podatkov, da bi lahko kaj bolj določeno napisal o razlogih zmanjšanega poželenja. Tudi ne vem, koliko poželenja se pojavlja na druge načine (fantazije, samozadovoljevanje).
Zmanjšano poželenje je lahko povezano s prepričanji in preteklimi izkušnjami na področju seksualnega razvoja. Če ni razlogov, ki so povezani s stresom, depresijo, slabo samopodobo ali samozavestjo, telesnimi razlogi ali drugimi neugodnimi izkušnjami v preteklosti (zanemarjanje, zlorabe…), je lahko manjše poželenje tudi samo navidezno. Lahko čaka, da se izrazi v odnosu do ‘prave osebe’.
V tem, da razmišljate o resni zvezi, je možno videti tudi prednost. Ne boste izgubljali neskončne energije za uravnavanje lažnih pričakovanj ali iluzij in za učenje naukov realnosti. Lahko to vidite tudi kot prihranek in pripravljenost, ki bo stopila v akcijo, ko boste vedeli, da je zveza resna. To razumem v tej smeri, da ste dozoreli za resno partnerko, s katero boste lahko delili veliko več kot samo izmenjavo seksualnih ugodij. In morda se je vredno več posvetiti delovanju v tej smeri.

New Report

Close