Najdi forum

Pozdravljeni. ker slutim problem se prvo obračam na vas. Sem že bral ostale teme ampak me zanima zame specifično. Torej da opišem kolikor se le da:
Sem samski moški 32 let. Samski sem cca 1 leto, prej sem bil 10 let v zvezi. V zvezi ni bilo težav glede spolnosti, razen imel sem obdobja ko mi enostavno ni bilo do spolnosti (to je variralo od 1 meseca do 6 mesecev), potem pa sem spet dobil voljo. Večinoma je bilo to med poletjem ko je vroče zunaj.
Po zvezi nisem imel problemov z erekcijo pri mastrubiranju, bila je močna in je lahko trajala.
Sedaj ko sem samski in ker moderne tehnologije omogočajo sem poskusil aplikacije za zmenke. Tako sem pred 2 meseci se dobil z dekletom za spolni odnos. Vse je bilo ok do penetracije. Med spolnim odnosom je penis postal povsem mehak. To me je šokiralo in presenetilo saj sem si želel spolnega odnosa vendar fizično ni šlo. Nato po kakšnem mescu za tem dogodkom se dobim z drugim dekletom, penetracija je bila uspešna vendar sem čutil da penis postaja mehkejši, malo sem si pomagal z roko in tudi dosegel orgazem. Tudi pri mastrubiranju, dosežem erekcijo, vendar ni pa tako obstojna, lahko hitro postane mehak če nič ne delam (kar pred 3 meseci je bilo še vse OK. Naj tudi poudarim da sem bil tudi čustveno prizadet v obdobjih pred 2 meseci, če to kaj pripomore. Sedaj kolikor se bliža kakšen spolni odnos mislim samo na to, ali bom dosegel erekcijo ali ne. Nikakor ne morem tega izbiti iz glave. Mislim da tu ni fizična težava ampak psihična.

Obnova: po 10 letih zveze, in 1 letom samskega življenja nisem imel težav z erekcijo ne med spolnostjo in ne med spolnim odnosom. Pred 2 meseci pa kar od enkrat ne morem obdržati erekcije med spolnim odnosom. Tudi med mastrubaciji ni obstojna če pustim penis malo pri miru. Slutim na psihično težavo

Upam da sem vse informacije zapisal. Prosim za pomoč.

Spoštovani!

Opisujete nekaj, kar lepo opisuje, da spolnost pri moških ni le fizična ali nagonska potreba, ampak je tudi pogojena s čustvi. Le da se tega zelo malo (ali sploh ne) zavedamo.
Spolnost, ki jo čutimo kot potrebo, je sestavljena iz poželenja, iz vzburjenja, iz seksualnega dejanja. Vendar gre pri vsem najprej za odnos z drugo osebo. Iz odnosa nastanejo občutki, ki pripravijo podlago za sproščeno in polno doživeto spolnost. Odnos z drugo osebo pomeni, da je v njem zaupanje, občutek predanosti, pripadnosti, bližine, varnosti. Da smo zaupljivi, sprejeti, domači, čustveno povezani. To je veliko pogojev, ki so verjetno sestavljali vašo izkušnjo zveze, v kateri ste bili 10 let.

Vse, kar opisujete, je povezano s čustveno varnostjo, s sproščenostjo, ki nastane iz varne predanosti ob drugi osebi. Za to je seveda potreben čas. In predvidevam, da se to v odnosu, ki je nastal kot zmenek zaradi seksualne potešitve, zgodi težje.

Verjetno ste vzburjeni, vendar ko pride do penetracije, to za vas pomeni tudi izkušnjo povezanosti na čustvenem področju. V tem primeru se seveda zalomi, ker ni tega globljega čustvenega stika in bolj globoke povezanosti.

Ima to, kar sem napisal, za vas kakšen smisel?

Lep pozdrav,

Pozdravljeni. Nekako ima smisel. Vendar ker je preteklo toliko časa imam sedaj še nekaj stvari za dodati. Čez nekaj dni grem k zdravniku vendar ne primarno zaradi tega problema, bom pa vseeno povedal za to. Torej trenutno je erekcija OK, jo dosežem in mislim da jo med spolnim odnosom s to osebo lahko ohranim. Težava ki je pa nova je pa prezgodnji izliv. Sem bral in lahko potrdim, do izliva pride v manj kot minuti, enkrat je bilo celo takoj po penetraciji. S to žensko trenutno nisva v razmerju, sva samo za “zabavo”. Ker je želja po raziskovanju se mi problem erekcije ponavlja z novo žensko, če pride priložnost. Kar iz vaših besed vidim nek smisel povezanosti, rabim nekaj časa da se navadim na osebo in ji zaupam. Poleg tega me pa še moja ne-samozavest potisne dol (ne-samozavest glede erekcije in prezgodnjega izliva). Torej ne vem več kaj lahko storim. Nekako nisem siguren vase oziroma v erekcijo, če pa to prebijem pa nastopi prezgodnji izliv.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede prezgodnjega izliva si lahko ogledate kar nekaj prispevkov na tem forumu. Tudi glede tega, kako nas strahovi okoli seksualne izvedbe ali nastopa, zavrtijo v začarani krog.
Predlagam, da začnete na tej povezavi:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=277&t=11064431#p11648119

Lep pozdrav,

New Report

Close