Najdi forum

motnje erekcije

Zdravo,
s partnerjem sva skupaj že cca 8 let, skupaj živiva cca 7, imava 2 otroka.
Spolnih odnosov nimava pogosto (cca 1-2x mesečno), tudi zaradi partnerjeve službe (dela do večera, je profesionalen športnik), vendar tudi zaradi relativno nizkega libida iz njegove strani. Zadnje leto (morda še več) se pojavljajo težave z erekcijo. Uplahne mu tudi med samim odnosom in ga nikakor ne morem povrniti v trdno stanje. On pravi, da je to posledica njegove službe (7-8 ur treningov), jaz pa ne verjamem, da je razlog zgolj to.
Tudi sam meni, da na to vplivajo pogovori, ki sva jih imela na to temo. Morda strah pred ponovitvijo. Noče obiskati zdravnika, niti psihoterapevta.
Zanima me, kakšni bi lahko bili vzroki, glede na to, da je telesno zdrav. Kam lahko pokuka za nasvet, da ne bo izpadlo “psihoterapevtsko”?

Spoštovani!

Motnja erekcije je nekaj, kar je najbolj običajen pojav v moški spolnosti in to se kdaj zgodi domala vsakomur. Okoli tega veljajo močno ukoreninjena prepričanja, ki iz težav z erekcijo delajo mit.
En mit je, da moški z erekcijo dokazujejo – ne vemo točno, kaj, ampak nekaj kot moškost, moč, sposobnost, …
Ob motnji erekcije je čustveni del doživljanja, ki je bistvo vsega.
Bolj je pomembno, kaj je razlog, da se partner o tej zadregi noče pogovarjati.
Erekcija je pri moškem povezana z doživljanjem bližine, in bližina je zadeva med partnerjema. Zato ne more biti odgovoren (ali »kriv«) eden ali drugi.

Na tem forumu lahko preberete veliko prispevkov pod naslovi »motnje erekcije, erekcijski problem, erektivna disfunkcija«, ki govorijo o spolnosti kot o odnosu. To ni ne patološko ne terapevtsko, ampak je podlaga za vse, kar se nem dogaja v spolnosti. Je preprosto del naših potreb po stiku, bližini, varni navezanosti.

Nekaj prispevkov o tem lahko najdete tudi na dostopnih posnetkih v tej povezavi:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLn6IuLc80OxS011wGHuHOC1kawhtCa_kQ

Lep pozdrav,

Pozdravljeni!

Star sem 38 let, sportnik, vendar opazam, da imam motnje z erekcijo med spolnim odnosom, tudi pri orali je ne dozivim pri kateri sem jo prej vedno. Sam sebe sem poslusal in ugotovil, da naj bi bila očitno kriva prenapetost, nesproscenost ko pride oz. ko se bliza spolni odnos in ce erekcije ne dozivim takoj mam skos v glavi to ocitno, kar je samo se slabse pomoje, vendar tezko odmislim to. Nenazadnje mi le nekako uspe na nacin, da se zenska boza jaz pa opazujem in ga sam “povzdignem”, vendar kakor je pa spet notri v vagini po nekaj casa spet postane mlahav, ne zadrzi tiste trdote…
Prej tega nisem imel, sem res nenasiten, nor na sex, tudi potreba je na zelo zelo visokem nivoju, kajti samozadovoljim se tudi po 7x na dan najveckrat preko Facebook chata (to traja ze leta) tudi s kaksnimi golimi slikcami, zgodbicami (opis zgodbic, rajcanje drug drugega), imam trdoto res na nivoju skoz, ga hoce raznesti, pri sexu zal ne….predvidevam, ker sem cisto sproscen in sem sam s seboj takrat. Pijem pa Frisium 10mg (ze cca. 10-15 let, v zadnjem obdobju 2-4tbl. na dan) in Tegretol (od 9.leta, zadnjih 20 let po 1tbl. na dan).

Nazadnje sem imel primer osebe ki je bila pri meni, sem imel tezave kot sem zgoraj opisal, ko pa je sla sem nadaljeval na FB chatu in je bil spet takoj trd po parih gibih….

Je mozno, da sem se navadil na samozadovoljevanje in me zato spolni odnos ne vzburi vec toliko? Bral sem namrec, da ni dobro niti pretirano samozadovoljevanje in pa tudi, ce pri samozadovoljevanju nimas problemov potem ne gre za impotenco ampak je vzrok drugje. Kaj bi lahko bil vzrok po vasem?
Lepo vas prosim za odgovor, namrec kar malce strah me je kaj bo iz tega..

Če potrebujete še kakšne dodatne info mi povejte bom navedel.

Hvala vnaprej za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Verjetno se ob terapiji, ki jo prejemate, spopadate še z mnogimi strahovi, zdaj tudi glede impotence. Prav imate, da z erekcijo nimate težav. Bolj vidim težavo v tem, da ste po puberteti nadaljevali z načinom samozadovoljevanja, ki vam je takrat omogočal raziskovanje svojega seksualnega razvoja.

Ostali ste osredotočeni nase in na svoje občutke pri vzburjenju, povezano z drgnjenjem in drugimi oblikami vzburjanja.
To pomeni, da potrebujete vedno več dražljajev, ampak pri tem zgrešite bistvo.
Z načini samozadovoljevanja ste očitno presegli stopnjo vzburjenosti, ki bi jo lahko dosegli z drugo osebo.

Kakšna je pot iz tega začaranega kroga?
Prvo, da zavestno prekinete z načini samozadovoljevanja in imate nekaj časa abstinenco. Ko vas popada spolna sla, raziskujte, kaj se dogaja v vaših občutkih, kaj so vaša hrepenenja, ki so povezana z doživljanjem spolnega nagona. Raziskujte svoja čustva in svoje čustvene potrebe, ki se vam pojavljajo ob tem, vendar ste jih doslej verjetno vedno prekrili z draženjem in vzburjenostjo, kar ste občutili in zaznavali osredotočeno na erekcijo spolnega uda.

Drugo je, da si nabavite literaturo, ki opisuje, kako lahko dosežete spolno zadovoljitev v dvoje, od vzburjenja, povečevanja užitka pri drugem, v povezanosti z drugo osebo, do orgazmičnega vrhunca. Npr. Tao ljubezni.
Na takšen način boste energijo, ki jo zdaj uporabljate za zadovoljevanje samega sebe, lahko preusmerili v odnos z drugo osebo. In, ko boste osredotočeni na to, kako zadovoljiti drugo osebo, bodo opisane težave izzvenele.

Kar potrebujete, je da preusmerite fokus od sebe k partnerki. Raziskujte, kaj njej ugaja, kaj njo vzburja, kaj njej prinaša ugodje. Ob tem bo vaš užitek nastal kot vzajemno doživetje in spontano, brez prisilnih načinov.

Lep pozdrav,

g. Albert VEZAL

Najlepša Vam hvala za prejsnji odgovor, sem mnenja, da ste “zadeli” pravo bistvo, kajti lahko recem da se skoraj popolnoma najdem notri ja.
Mislim, da je tudi pomembno povedati, da sem opazil, da sem kar precej postal nervozen kadar se priblizuje cas za sex, kako to odpraviti, se pomiriti, odmisliti, kajti vse skupaj je kar precej povezano tudi s strahom pred (ne)erekcijo, katera vcasih je, vcasih je ni. Vem da je najlazje reci, odmisli, ne razmisljaj o tem, ampak do neke mere uspeva vendar se vedno z enim ocesom spremljam “kaj bo” in mislim, da ravno to ni ok, kajti imel sem tudi primere ko sem bil skoncentriran na njo in “kako dobra in sexy je” in ni bilo tezav (se dva meseca nazaj) 🙁
Naj povdarim, da med samozadovoljevanjem “se vnaprej opravičujem izrazanju” ampak imam obcutek da mi ga bo razneslo dobesedno, tako mocna erekcija je in ravno zato sem se toliko bolj zbegan, ker tega zadnje case ni z drugo osebo, verjetno tudi zato, ker sem sam s seboj in sproscen, tam pac ne, ravno obratno…je mozno, da je ta nesproscenost glavni vzrok in ne samo nacin drgnjenja in drazljajev (kot ste opisali pri samozadovoljevanju)?

Kaj pa v casu vasega predloga abstinence glede samozadovoljevanja, mislite s tem izkljucno da prekinem s samozadovoljevanjem za nek dolocen cas ali tudi s sexom (in kako dolgo naj traja abstinenca)?
Ali to verjetno tudi pomeni, ce s tem prekinem in ker ne bom potesen, da bo tudi spolna slo oz. potreba dosti vecja in bo tudi prej in lazje prislo do erekcije v primeru seksa?

Zanima me ali je mogoce kaksna Kamagra tbl, ali kaj podobnega, rešitev, mogoce za dvig samozavesti glede mojega problema oz. za odpravo strahov v smislu “kaj ce ne bo erekcije”?

Iskrena hvala vnaprej za Vas odgovor.

Spoštovani,

Pojdiva po vrsti.

Če mislite na to in s strahom pričakujete, kako boste imela slab nastop, boste s strahom okrepili ravno to, česar se najbolj bojite. Tukaj je en način, da greste po bojevniško »na juriš«. (To mislim v svojih notranjih naravnanostih in ne v vedenjih do partnerke). Torej, vaš sovražnik je strah, in z njim se lahko po moško spopadete. Vse to je povezano tudi s krepitvijo samozavesti. O tem smo na tem forumu že kar nekaj pisali:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=277&t=5645504
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=277&t=11063647

Abstinenco sem imel v mislih glede samozadovoljevanja oziroma seksualnega vznemirjanja s pomočjo zunanjih virov. Moje mnenje je, da imate potrebo po bližini (strahoten libido, kakor ga vi imenujete) preusmerjeno k sebi, na svoje zadovoljevanje. Sam pa menim, da je tista sila, da vam bo penis »kar razneslo«, namenjena stiku s partnerko. V ta namen je abstinenca glede samozadovoljevanja namenjena preusmerjanju fokusa od sebe k stiku in odnosu s partnerko.

Tukaj boste našli nekaj pomoči:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=277&t=11064431

Lep pozdrav,

Spoštovani g. Albert VEZAL

Hvala za vse, le to me se zanima, Kamagra tabletke ali kaj podobnega, JA ali NE v mojem primeru?
Seveda tukaj ne mislim na redno dolgorocno uporabo ampak mogoce le nekajkrat za zacetek, nekaj tabletk ali kakor sem zasledil je nekdo omenil (v enem od linkov ki ste jih prilepili, prvi komentar pri prvem linku) “toliko da jo imas v zepu “za vsak slucaj” ali samo delček tabletke”, zato da lažje “prebijem led” po vasih napotkih in okrepim samozavest in se znebim strahu, torej da dosezem ta nivo, “da je vse ok” in v prihodnje niti ne pomislim na kaksen neuspeh glede erekcije, kar pa vem in verjamem da sem sposoben.

Hvala iskreno vnaprej za vaš odgovor in trud.

Spoštovani!

Za farmacevtske pripomočke žal nisem strokovnjak, tako da glede uporabe tabletk nisem ustrezen naslov. Sicer pa je uporaba kakor ste si jo zamislili bolj psihološki pripomoček in na tak način je videti vaš načrt zelo ustrezen.

Lep pozdrav,

New Report

Close