Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti psihična motnja erekcije?

psihična motnja erekcije?

Spoštovani,
s partnerjem sva v zvezi šest let. Partner je star 63 let. Na začetku zveze je imel težave z erekcijo, vendar sva težave skupaj uspešno odpravila. Pred nekaj meseci se je težava ponovila. Partner vzrok pripisuje svojim letom in hormonskim spremembam, sama pa menim, da je vzrok bolj psihične narave. Do tega mnenja sem prišla, ker ima partner ponoči ali zjutraj erekcijo, prav tako pri samozadovoljevanju pride do izliva. Da so težave z erekcijo psihične narave predvidevam tudi zato, ker je partner precej občutljiv na moje, občasno premalo “romantično” vedenje.

Zanima me vaše mnenje.

Hvala in lepo pozdravljeni

Spoštovani,

Z leti dejansko s hormonskimi spremembami pride do spremenjenega doživljanja spolne sle (libida) in posledično se spreminjajo sistemi za vzburjenje tako pri moškem kot pri ženskah. Kako delujejo sistemi, ki so povezani z mislimi, prepričanji, čustvenim doživljanjem, še ne znamo povsem pojasniti, a imajo vsekakor svoj vpliv.
Težave z erekcijo, ki se pojavijo v odnosu, so navadno rešljive v odnosu. Verjetno ste pri prvi izkušnji reševanja uporabili nekatere uspešne prijeme, ki bi jih veljalo obnoviti.
Gre za to, da se zavedamo, kaj so naše potrebe na področju spolnosti in tudi da se med seboj znamo uglasiti, ko se potrebe in načini doživljanja razlikujejo.
Tudi je res, da smo na začetku zveze bolj vzburjeni, več vedenj in vzgibov je, ki nas vznemirjajo in privedejo do vzburjenosti. Z leti pa to popusti in je potrebno najti nove načine, nove vzgibe za ohranjanje živosti v odnosu.

Lep pozdrav,

New Report

Close