Najdi forum

Prehiter izliv…

Pozdravljeni!

Kakor ze iz naslova lahko razberete me zanima nekej o prezgodnjem izlivu. Vem da je to zelo pogosta tema ampak imam tudi malo drugacen primer.

Star sem 18 in imam problem, ki je naveden ze v naslovu. Ampak me skrbi da sem za to kriv sam. Se ko sem imel 11-12 let sem prvic izkusil samozadovoljevanje… Mislim da se vsi spomnemo kako je bilo prvic ko smo to izkusili. No to se je pri meni malo prevec vzelo v navado in sem gotovo pretiraval z samozadovoljevanjem. Imel sem obdobja ko sem vec tednov zapored to ponavlajl do tudi 3 krat na dan. Imel sem stresne dneve, tudi zapadel sem v depresijo, zato me je to se bolj g alo k temu da si malo sprostim stres. No in skozi ta cas, ker nismo bili oziroma smo bili slabo informirani da nam to lahko tudi zelo skoduje, to nadaljeval. Po nekaj letih sem ipazil da mi zjutraj ne “vstane” vec oziroma sem brez jutranje erekcije… To se mi dogaja ze kaksne 3-4 leta…. Opazil pa sem tudi da se je cas izliva zmeraj bolj krajsal… Mislil sem da to ji ni posebnega saj bom med normalnim seksom zdrzal dlje. A je slo le za pomoto. Moj prvi seks sem dozivel na zacetku leta 2017 in ni trajal dolgo… Naslenji je sledil kaksne pol leta kasneje ko sem dobil punco, in sva pac seksala veckrat. In tudi takrt sem zmeraj zaklucil kot porazenec. Problem je bil da nevem ce sem kdaj sploh lahko drzal 1minuto… Dolocena mera izcedka se je pojavila ze tudi med predigro..
Vprasanje pa je ali mi je skodovalo to prekomerno zadovoljevanje? Saj ko se spomnim da sem v zacetnih obdobjih(letih) samozadovoljevanja, lahko zdzal kar nakaj casa. Ce je bil vzrok v zadovoljevanju, ali se da to kako ozdraviti? Mogoce dokoncno ali vsaj cim bolj podobno prejsnemu stanju? Poskusal sem s keglovimi vajami tako da jih uporabljam cimvec v prostem casu ali cca. Vsaj 20 zaporednih minut na dan, ampak ni bilo vidnega napredka… Moja trnutna punca pa ze tudi obupuje nad mano.

To se pravi se na kratko… Imel sem depresiji zato je lahko vzrok psiholoski, ali je lahko tudi fizicni zaradi samozadovoljevanja in kaj priporocate? Ali je ozdravljivo ali ne? Samozadovoljevanje sem omejil na 3krat tedensko.

Hvala

Spoštovani!

Na tem forumu je o možnih pojasnilih prezgodnjega izliva napisano kar nekaj. Priporočam, da si to preberete.

Z istim organom izvajate dve različni funkciji: samozadovoljevanje in spolni odnos. To ni isto – in pri spolnem odnosu je bistvo v tem, da preklopite iz doživljanja v sebi na doživljanje pri partnerki.
Lahko si preberete knjigo Susan Johnson: Močno me objemi. Gre za razumevanje partnerskega odnosa in za preklop od samozadovoljevanja v dvoje. Tako ne gre za tehnike in vaje, ampak za naravnanost v umu in za sposobnost deliti intimnost z drugim.
Ne gre za bolezen, ampak za veščino.

Za učenje teh veščin pa si lahko najdete tudi pomoč (partnerske delavnice ali terapije).

Lep pozdrav,

Ali je komu tukaj že uspelo odpraviti problem s predčasno ejakulacijo?

Nisem več ravno mlad, neizkušen tudi ne, poskusil sem že s tehnikami zadrževanja in pritiskanja s prstom pod glavico (da sem imel že občutek, da mi bo razneslo semenovod), celo anestetik v spreju sem si že zrihtal in ga sprobal, pa nikoli nisem zdržal dlje kot recimo 5 minut. Povprečje 2-3 minute.
To mi gre na živce, želim si biti boljši in ženski ponuditi užitek.

Ali je kdo že uspel čisto zares rešiti ta problem in zdaj zdrži vsaj 15minut? Ko gledam kakšne pare, ki se snemajo med seksom se res čudim kako to da nekateri zdržijo tako dolgo.

lp

New Report

Close