Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti Pri 19-ih brez želje po spolnosti

Pri 19-ih brez želje po spolnosti

Živijo, sem 19-letni moški in sedaj že skoraj dve leti skoraj nikoli ne čutim želje po spolnosti, niti seksu niti samozadovoljevanju.
Nimam nikakršnih drugih problemov, erekcijo lahko dosežem, sem fizično aktiven, skoraj nikoli utrujen in vse kot mora bit za mladega človeka, razen spolni nagon.
Seksal sem že parkrat vendar nikoli prišel do orgazma (večinoma zaradi neugodnih okoliščin in alkohola), zgodilo se je pa vedno na željo partneric, jaz nisem imel potrebe, niti bil vzburjen med seksom.

Res ne vem kaj bi lahko bilo, zato sprašujem tukaj za pomoč in se naprej zahvaljujem vsem.
Lp

Spoštovani!

Nastop želje po spolnosti (libido, spolna potreba) je del človekovega osebnostnega in biološkega – telesnega razvoja in ima svojo dinamiko.
Zato je najprej pomembno, kako se je dogajal vaš seksualni razvoj od otroštva in skozi puberteto. Ali ste že imeli željo po spolnih odnosih, ali se še nikoli ni pojavila?
V tem primeru je smiselno razmišljati o tem, ali gre pri vaz za zapozneli hormonski razvoj, ali so vzroki kje drugje. V tem primeru je ena možnost, da bo čas prinesel svoje.
O tem si lahko nekaj preberete ne povezavi:
https://www.psychologytoday.com/blog/intimacy-and-desire/201108/developing-self-greatly-shapes-your-sexual-desire

Druga možnost je, da se je vaš seksualni razvoj zataknil na katerem od razvojnih obdobij. To bi bilo potrebno raziskati s strokovno pomočjo.

V primeru, da je spolna želja že obstajala in je izginila (na to me navaja, ko pravite »že skoraj dve leti nikoli ne čutim…«), je smiselno raziskati, kaj se je zgodilo pred zatrtjem ali zamrznitvijo spolne želje.

Velikokrat se v igri prepletajo mnogi dejavniki. Eno je lahko osebnostno in biološko (hormoni in nevrotransmiterji testosteron, dopamin, oksitocin, vazopresin, serotonin in norepinefrin so vsak trenutek povezani z osebnostnimi dogajanji in doživljanjem sebe). To so vidiki vaših izkušenj glede bližine, navezanosti, varne intimnosti. V svojih intimnih izkušnjah s partnericami imate zapise, kjer so se izkušnje dogajale izven vaše vključenosti, brez vašega čustvenega motiva. V začarani krog izogibanja želje po ponovitvi izkušnje, se je lahko prikradla izkušnja občutka zlorabe sebe, izkušnja neuspeha, ali kakšna druga neugodno obarvana izkušnja.

Za izgubo spolne želje je lahko še več drugih dejavnikov, od stresa, depresivnosti, slabe samopodobe, do zdravstvenih, ki jih je najbolje preučiti.
Lahko si ogledate nekaj namigov v prispevku:
https://www.everydayhealth.com/erectile-dysfunction/causes-of-low-libido.aspx

Preglejte navedena mesta in, ko boste sebe umestili v zgodbo, ki najbolj ustreza vaši, boste lahko na vprašanje odgovorili ali s pomočjo urologa, ali s pomočjo psihologa, psihoterapevta.

Lep pozdrav,

New Report

Close