Najdi forum

Primerna darovalka

Pozdravljeni,
glede odvzema oziroma darovanja MC sem prebrala veliko informacij na spletni strani ZTM-ja. Zanima me, zakaj se moram glede te odločitve posvetovat z ginekologinjo? Pri katerem zdravniku se opravi pregled kot je navedeno v članku Shranjevanje matičnih celic iz popkovnične krvi (na spletni strani ZTM-zadnja vrstica)?

Ali sem ustrezna darovalka, če:
-imam B RHd negat. krvno skupino (zadnji Coombsov test je bil sicer pozitiven, zaradi aplikacije IgG anti-D v 17 tednu nosečnosti);
-imam gestacijski diabetis, ki ga uravnavam z dieto (oče diabetik);
– pri zadnjem brisu iz nožnice so izolirali beta hemolitični streptokok skupine B (Streptococus agalactiae);
-starost 36 let in trenutno 27 teden nosečnosti;
-sva bila s partenrjem zaradi IVF testirana na bolezni, ki se prenašajo s krvjo in ni bilo nič ugotovljeno;
– s partnerjem nimava genetskih bolezni?
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
sencha

Pozdravljeni,

Kot je napisano v članku Shranjevanje matičnih celic iz popkovnične krvi, se do 34.tedna prijavite za darovnje MC na ZTM, kjer boste dobili potrebne informacije, izpolnili vprašalnik, podpisali izjavo o poučenosti in privolitev za darovanje MC otroka. Tam vas bo pregledal zdravnik in določil vašo ustreznost za darovanje. Z vašo ginekologinjo se ni potrebno posvetovati, če tega ne želite. Porodnišnica bo o odvzemu MC obveščena s strani ZTM. Obrnite se na ZTM preko maila [email protected] ali telefona 01 5438 100 in se dogovorite za prijavo. V Porodnišnici Ljubljana ni več možno darovati MC, v ostalih porodnišnicah pa veljajo omejitve za odvzem čez vikend, kot je napisano na internetni strani ZTM.

Če je omejitev za darovanje Streptococus agalactiae vam bo povedal zdravnik, ostalo ne vpliva na darovanje MC.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni.

Zanima me, zakaj v Ljubljani ni več možno darovati matičnih celic.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

V Porodnišnici Ljubljana ni mogoče darovati mc zaraadi odpovedi pogodbe med porodnišnico in Zavodom RS za transfuzijsko medicino, ki shranjuje vzorce mc.Možnost darovanja naj bi ponovno vzpostavili v najkrajšem možnem času.

Lep pozdrav!

Bo kje objavljeno obvestilo, ko se pogodba spet sklene?

Lp

Pozdravljeni,

informacijo objavljajo na povezavi:
http://www.ztm.si/register-darovalcev/javna-banka-popkovnicne-krvi/kdaj-lahko-darujete-popkovnicno-kri/

Lep pozdrav!

New Report

Close