Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Šla bi na Triglav

Default avatar

Gdč28

"lahko" - ful ti hvala, dobiš za kofi! :) Tisto glede takšne obutve in žuljev zna bit pa res ja. Se ne bi niti spomnila in bi imela "party" na vrhu.

Pa nikogar nisem spraševala za Interšpar na Triglavu. Zanimalo me je če je trgovina gor, za sodelavca se mi je tako zdelo da se heca. Lidla pa vidim da tudi ni, tako da... s tem se hecate vi, ne jaz.
Default avatar

ja pa ja

Gdč28 je napisal/a:
"lahko" - ful ti hvala, dobiš za kofi! :) Tisto glede takšne obutve in žuljev zna bit pa res ja. Se ne bi niti spomnila in bi imela "party" na vrhu.

Pa nikogar nisem spraševala za Interšpar na Triglavu. Zanimalo me je če je trgovina gor, za sodelavca se mi je tako zdelo da se heca. Lidla pa vidim da tudi ni, tako da... s tem se hecate vi, ne jaz.
hotelov maš ful ... tud kempinski, sam zate, udobja kolikor hočeš ...

ps: v kolikor nisi otrok pod 10imi leti starosti, se lahko delaš samo neumno ...
Default avatar

lahko

pa ne no je napisal/a:
lahko je napisal/a:
no zdaj pa čisto resno, vidim, da so drugi spet v monovskem stilu pač šaljivi in se samo malce "norčujejo" namesto, da bi ti pomagali.

glede tvojih vprašanj:
1. predlagam, da štartaš iz vrat, greš po tominškovi poti, mislim, da je ta najkrajša. hiter vzpon, za razliko smeri iz pokljuke ali pa krme recimo. izberite dan po dežju, po možnosti, da še ponoči dežuje, ker takrat vsi "turistični" obiskovalci ostanejo v dolini. v tem primeru bo štart koli 6 ure zjutraj več kot dovolj. okoli 9.30 bi moral biti triglav osvojen. najbolje pa bo, ko na poti od kredarice do triglava ne boš srečala nobenega.
spust bo mala malca dobri 2 urci in si pri avtu. lahko pa izbereš drugo pot čez plamenice, malo podaljša zadevo, samo se ne vračaš po isti poti, kar je ful fino. ob enih že lahko plavaš v blejskem jezeru priporočam toplo!!!! v vodi se boš fajn raztegnila.
kondicija ni problem.
2. glede hotela ti žal ne znam svetovati. zna biti gor neki fensi zadeva, ja, saj vozijo tudi helihopterji, tako da so temu primerne tudi cene. pač elita in smetana. drugače pa ne vem, zakaj te to zanima saj ob 10-ih dopoldan prenočišča pač ne boš potrebovala. da bi čakala večer pa prespala pa tudi ne vem, če imajo kakšne dejavnosti, da bi se zamotla (adrenalinski park, šoping centri, vem pa da je cerku :-D)
3. glede trgovina ne vem, je nisem pogrešala. poleg tega pa tudi ne vem, kater odrasel ne more zdržati brez vsega od 6 do 12-ih, ko boš že nazaj pri avtu.
4. glede obutve ti vseeno svetujem, da se potrudiš in obuješ gojzerje, ker ne vem koliko si vešča. jih pa nedvomno sprobaj, da te ne bodo ožulili. drugače pa je ok tudi nizek treking čevelj, če si zelo fit in športen pa tudi športni copati zadostujejo sploh če se boš odločila prelaufati zadevo. preverjeno kolega vedno laufa (gorsko) samo v supergah. pogoj je da si res stabilen, da si vešč, imaš ravnotežje, si fit, poskočen in previden. japank pa ti vseeno ne priporočam, ker lahko s prsti mimogrede rukneš v skalo, kamen ...
5. nahrbtnika niti ne rabiš v bistvu, te ne bo oviru, boš veliko lažja in hitrejša

To, kar je zgoraj napisano je iz resničnih in lastnih izkušenj iz časov, ko sem bila res še norc in triglav osvojila v dobrih treh urah brez vsega. plavanje in kolesarjenje na koncu pa itak obvezno. pa ne pozabi, previdnost ni nikoli odveč in vedno moraš imeti spoštovanje do gore!!!!! IN TO ČISTO RESNO.

srečno pohodnice
ti misliš, da človek, ki sprašuje, kje na vrhu je interšpar, misli resno, ali kaj?
SMRTNO RESNO kakopak? in tudi moj odgovor je čisto resen razen glede hotelov tam pa priznam sem mal padla pod monovski vpliv :-o
Default avatar

ha?????

triglav osvojila v dobrih treh urah brez vsega.
Ha? Brez kapljice tekočine na poti? To je pa res noro in prav nič pohvalno. Jaz imam vedno precej s sabo za pit, ampak še vedno kdaj zmanjka. Tisto je pa kriza.
Default avatar

kity-ka

ke smeh :)))))
faca avtorica...to je rablo :)
Default avatar

LoniM

V Turncu pod Šmarno goro imaš plezalni vrtec, takoj zraven že kako malo bolj resno steno, potem pa še Pogačnikovo pot na Grmado.
Pa vedi, da od gorske reševalne službe dobiš kar mastno položnico. Upravičeno!

In če že imaš res željo iti na Triglav, za takšne dame Slovenske novice organizirajo pohod 100 žensk na Triglav. In še zato Šmarna gora 1x tedensko ne zadostuje. Prijave sprejemajo do 2. 8. Vse skupaj seveda še ne pomeni, da boš gor tudi prišla, ne pridejo vedno vse.

Drugače je pa Boštjan še tule malo več napisal:
Default avatar

MareKredarica

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ce slucajno na Kredarci rabijo kaksnega vrtnarja? Sem vcasih delal na Brdu, pa so me ven vrgli, pa bi zdaj sel nekam drugam poizkusit.
Sej ce je trgovina in hotel gor, je vrjetno potrebno tudi kaj za pokosit?

Hvala, Mare
Default avatar

bionda

Ma ti si bionda ali se delaš.......????
Default avatar

gogi9

Pejt pa si vse preber na spletni strani http://www.hribi.net/

Pa zbriš to temo k se ti že cela Slovenija smeji!!!!!!!!!!!
Default avatar

Miha sopiha

Gor pejd pol se pa dol vrž.
Default avatar

haha :P

Tako se govori!
Default avatar

Smeh

Ne smejte se, je lepo vprašal, ups, vprašala.

Torej, na vrhu Triglava je prečudovita razgledna terasa z restavracijo. Vrti se okoli Aljaževega stolpa in vam ponuja hrano primerno za restavracijo z mišelinovo zvezdico (pet njih). Pred vstopom v restavracijo vas pričaka trgovina v kateri vam dragi lahko kupi zaročni prstan ali pa samo ogrlico, zapestnico, uhančke ( diamanti). Vode ne potrebujete tovoriti, saj boste na vrh pršli brez problema tudi brez tekoćine. Če pa postanete slučajno žejni na poti na dol, pa nikar piti Triglavske Bistrice!!!! To je tekoči strup, poln pesticidov, umetnih gnojil. Priporočam vam tudi, da se primerno obujete, petke naj bodo visoke max 5 cm, če so višje so lahko nevarne! Pozorni bodite tudi na Škrbo babo, ta vas lahko ugrabi in zapre v votlino pod Triglavom in posledično vas nikoli več ne bomo brali. :((((((
Default avatar

:/

če se boste res odločte da boste šle potem predlagam, da začnete izpod pokljuke.
Zadnji hotel ki ga boš dobila je v dolini, ta ti pa ne bo pomagal. za prenočišča so na voljo le koče ala triglavski dom na Kredarici. Vsi so približno enako dobri/slabi (toliko kolikor lahko pričakuješ nad 1800m : Tuši niso glih najbolj prijetni, wc je na štrbunk... skratka zaloge vsega so močno omejene). Če ne boš glih sama, se da najeti tudi zasebne sobe, ampak na to je treba mislit dost prej ker so hitro zasedeni.
Trgovin ni, če nisi navajena nosit na hrbtu velike teže ti predlagam, da si s seboj ne nosiš vse hrane za celo turo ker ti bo po prvem dnevu žal. predlagam dodatna oblačila in nekaj sendvičev z veliko pijače in denar da si boš v kočah kupila kakšen topli obrok.
Obute imej nujno gojzarje, oprijemljivost je veliko boljša. Snega ni ravno veliko, se zna zgoditi kak meter da bo tudi na tleh ampak pravi problem so melišča in zlizane skale (še posebej ko greš iz kredarice na mali triglav > s športnimi copati daleč ne boš prišla, gotovo pa ne cela.

Drugače upam da to ni mišljeno resno če pa je upam, da pomaga.

P.S: glede nahrbtnika prosim te lepo ne glej na barvo. Greš v gore lohko se zamaže tako da barva resni pomembna. Pazi pred vsem, da bo lahek kvaliteten.
Default avatar

obupujem

pikica prosim pejt nazaj v šolo (vsaj k geografiji)
Default avatar

... :(

ojej... je napisal/a:
sodelavc se je zmotil. ni špar gor, ampak lidl.
:/ jp res je butel kako je lahko sploh pomislu na špar... #eniljudjesoresneumni
Default avatar

Lepota Štajerska

Sam preveril,Hofer je za drevesom levo od hotela.
Default avatar

Lepota Štajerska 2

Se strinjam z Lepoto Štajersko! Tudi jaz sem našla tale Hofer, dobro založen, prijazno osebje :)
Default avatar

popusti

Ja, pa še vsak zadnji vikend v mesecu imajo 50% popust. Tko da se zagotovo splača.....
Default avatar

haha17

:)

Verjetno je najbolje, da najprej Triglav pa Kredarica pogooglaš, ziher je tudi kakšna fotografija zraven :) Pa če ste se odločile, potem pojdite, pohvalno, ne se pustit demotivirat :) Ampak mogoče res kakšno društvo oziroma koga izkušenega prej kontaktirajte :)
Default avatar

ditrij

.....hofer lidl vse maš na kupu..pa še žetončka za vozičk ne rabš..mi gremo po večjih nakupih kar gor pa še lep parkplac je gor na Kredarc ful dobr ;)mal naprej je pa Merkator pa lumpijev park kjer lahko skačeš v globino :)