Potovanja.Over.Net

Izleti po Sloveniji

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Zanimiva mesta, pohodniške poti, terme, turistične kmetije. Odgovorite ali zastavite vprašanje. Skupaj raziskujmo prelepo Slovenijo.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

V katero dolenjsko mesto mi svetujete, da se preselim iz Ljubljane?

Default avatar

Selim se

Ogledovala sem si Ivančno Gorico, Trebnje, Škocjan, Novo mesto, Mirno Peč, Kostanjevico ob Krki, Šentjernej.

Katero mesto je po vašem mnenju najboljše?
Default avatar

hhm

od teh "mest" je mesto samo Novo mesto, pa še to je samo malo večja vas.
so pa vsi ti kraji boljši od še malo večje vasi lublane.
Default avatar

Selim se

hhm je napisal/a:
Hvala za popolnoma brezvezen komentar. Mene ne zanimajo tvoje zgrešene kategorizacije mest, ampak kakšno je življenje v teh mestih, plusi in minusi posameznega mesta, osebna mnenja.
Default avatar

Meni je všeč NM

Meni je zelo všeč NM. Mesto z vso infrastrukturo, z možnostjo službe, majhno z veliko dogajanja. Ne živim tam, si ga pa ogledujem.
Trebnje se mi zdi da so samo trgovine, za kaj več je treba v Mesto.
Ostalega pa ne poznam.
Default avatar

Kostanjevica

Selim se je napisal/a:
hhm je napisal/a:
Hvala za popolnoma brezvezen komentar. Mene ne zanimajo tvoje zgrešene kategorizacije mest, ampak kakšno je življenje v teh mestih, plusi in minusi posameznega mesta, osebna mnenja.
Jaz sem iz Kostanjevica na Krki in razmišljam o selitvi v vas Krka pri Novem mestu, mi je resnično všeč, koliko se dogaja v zadnjem času v Novem mestu. Kostanjevica na Krki mi je zelo všeč, vendar ob vsakem večjem deževju trepetamo pred poplavami, tudi vožnja v službo je kar dolgotrajna in primanjkuje trgovin, zato je potrebno opraviti večje nakupe v Krškem ali Novem mestu.
Default avatar

sicer ne vem ampak

Selim se je napisal/a:
Ogledovala sem si Ivančno Gorico, Trebnje, Škocjan, Novo mesto, Mirno Peč, Kostanjevico ob Krki, Šentjernej.

Kaj pa Grosuplje? Pa ni daleč do Ljubljane?
Default avatar

meni je všeč

Selim se je napisal/a:

Če nisi vezana na Ljubljano, je meni všeč vse od Trebnjega naprej, Trebnje pogojno, ker je le bližje Ljubljani, a naprej od njega so res lepi kraji vse Brežic in meje, pa lepo mi je ob Krki dol, všeč mi je tudi okolica Metlike in Črnomlja, samo priti do tja ali od tam je pa fajn zoprno.
Default avatar

franc jodl

Priporočam Šentjernej. Tam boš lahko veliko kokodakala.
Default avatar

francka tancka

franc jodl je napisal/a:

A ti se pa tam peteliniš?
Default avatar

franc jodl

francka tancka je napisal/a:
franc jodl je napisal/a:

A ti se pa tam peteliniš?
Se, mam tudi kaj za pokazat
Default avatar

GOODLIFE

Selim se je napisal/a:

Jaz sem se iz Mirne Peči preselil v Ljubljano. Ne obžalujem, ker je življenje v Ljubljani res vrhunsko - Novo Mesto se skrije. Je pa res, da je Novomški župan za zgled vzel Zokija, tako da se lahko tudi v NM kaj spremeni na bolje.

Za Mirno Peč bom pristranski, ker je moj drugi dom in imamo domačijo tam, tako da nisem najbolj merodajen. Meni je dobra energija pri nas, mir je, tenis imamo, Temenico, Golobinjek, pa AC je sedaj blizu in v LJ si v slabe pol ure. So pa vsa omenjena mesteca lepa - še najbolj antipatična mi je Ivančna Gorica, pa ne vem zakaj:))
Default avatar

hhm

Selim se je napisal/a:
hhm je napisal/a:
to je bil tudi moj namen.
le kdo bi se nekam priselil zgolj na podlagi mnenj povsem nepoznanih ljudi!
Default avatar

GOODLIFE

sicer ne vem ampak je napisal/a:
Selim se je napisal/a:

Oprosti, ampak Grosuplje ni dolenjska, je že predmestje Ljubljane. To je isto, kot da bi rekel, da so Domžale na Štajerskem ali Medvode na Gorenjskem:)
Default avatar

sicer ne vem

GOODLIFE je napisal/a:

Oprosti, ampak Grosuplje ni dolenjska, je že predmestje Ljubljane. To je isto, kot da bi rekel, da so Domžale na Štajerskem ali Medvode na Gorenjskem:)

Grosuplje so zame že Dolenjska, Domžale prav tako niso predmestje Ljubljane, kot tudi Grosuplje ne.
Medvode pa so seveda Gorenjska.
Default avatar

gost žblj

franc jodl je napisal/a:
KIKIRIKALA, ker je "patjeln" njihov zaščitni znak!
Default avatar

ftnd

Službeno poznam tisti konec kar dobro. Po moji oceni najbolj prijetna Iv. Gor. Veliko vsega, blizu LJ, imajo zelo dobro gimnazijo. Je pa ogromno mladih sružin tudi v Trebnjem.
Default avatar

franc jodl

GOODLIFE je napisal/a:

Sam res, dolenjska se začne šele z Višnjo goro. Tud sam se smejem, ko janševci pravjo, da so z dolenjske
Default avatar

Poznam

V Trebnje se jaz ne bi selila, razen če je služba v Ljubljani. V bistvu če je služba v Ljubljani se ne bi selila nikamor na Dolenjsko, ker je gužva na avtocesti zjutraj in popoldne grozna. No, Trebnje je bolj ali manj spalno naselje, nič posebnega, če kaj rabiš, se je treba peljati v Novo mesto ali v Ljubljano. Nekaterim sicer tak tip naselja ustreza.
Novo mesto mi je zelo simpatično, je zelo urejeno, ogromno je različnih trgovin, v šoping greš lahko v Zagreb in si tam v 45 minutah, blizu je veliko toplic, lahko se greš kopat na Kolpo. Veliko je poti za sprehajat, narava v okolici je lepa. Od kar so prenovili staro jedro se veliko dogaja. Minus mi pa je promet, je praktično samo ena cesta in je stalno gužva.
Ostala so pa majhna naselja, Ivančne in Škocjana ne poznam, v Šentjernej ali Kostanjevico se ne bi selila (mi ne potegneta), Mirna Peč je tudi ok, ampak se je treba vozit v službo.
Default avatar

franc jodl

gost žblj je napisal/a:
franc jodl je napisal/a:
Putka kokodaka. Kaj ni bil še nikol na kmetih
Default avatar

gost žblj

franc jodl je napisal/a:
gost žblj je napisal/a:

Putka kokodaka. Kaj ni bil še nikol na kmetih
Najlepši kraj je Šentjern, najlepši tč je patjeln. Kure ni omenjene!
Pa ti gruntaj!

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net