Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Obala, Piran

Default avatar

Sivolasi Peter

Živijo, včeraj sva sedela na kavču, v toplem, pa mi moja pravi: A ne bi midva kupila na obali nekaj malega, pa bi se tam grela na sončku, pa nič snega kidala, pa.... še najrajš bi Piran.

No, pa guglam danes in vidim, da se precej prodaja . A se meni samo tako zdi? A je kaj narobe v Piranu? A kdo kaj ve?

Hvala za vsako informacijo.
Default avatar

koprčanka2

Piran je v glavnem "problem" zaradi prometne ureditve. Avta nimaš kje pustit, če pa že imaš parkirišče, ti ga zasedejo turisti. Res je štala...
Sama nikoli ne bi živela v Piranu, raje kje na obrobju, v zaledju.
Default avatar

Sivolasi Peter

A tako, parkiranje ... ja, zna bit ptoblem, ja. Sem mislil, da je kaj v zvezi visokimi davki, ko so tam vajeni turizma .... pa pozabijo na svoje ljudi.
Default avatar

problemi s smetmi

Baje, da imajo probleme s smetmi - turisti jim smeti kar mečejo v zabojnike pred hišami ko gredo mimo.
Default avatar

Bae

V Piranu je VSE peš, od trenutka ko prideš, do trenutka, ko greš. Za avto si urediš stalno parkiranje v eni izmed garaž. Smeti na ulici niso toliko moteče, kot komarji, ki so poleti res nadloga. Imaš pa le pikico stran napol divjo plažo za nudiste, če sta vešča kuhalnice sveži ulov ob 10 na pomolu, ali Ivota, ki dela 365 dni v letu....
Default avatar

Pirancanka

Med poletjem je velik ljudi, guzva, glasno,... pozimi pa mesto duhov. Ampak ce ste druzabni, se zmeraj najde kdo za druzbo ( v lokalih seveda ).
So plusi in minusi, odvisno od vasega nacina zivljenja.
Pejte v najem za kaksen mesec poleti in kaksen mesec pozimi pa vidite ce vam pase.
Default avatar

ivo legenda

Bae je napisal/a:
V Piranu je VSE peš, od trenutka ko prideš, do trenutka, ko greš. Za avto si urediš stalno parkiranje v eni izmed garaž. Smeti na ulici niso toliko moteče, kot komarji, ki so poleti res nadloga. Imaš pa le pikico stran napol divjo plažo za nudiste, če sta vešča kuhalnice sveži ulov ob 10 na pomolu, ali Ivota, ki dela 365 dni v letu....
Ta Ivo je pa legenda Pirana, od nekdaj okusna hrana.
Default avatar

Bae

ivo legenda je napisal/a:
Bae je napisal/a:
Ta Ivo je pa legenda Pirana, od nekdaj okusna hrana.
Skoraj vse ;)
Default avatar

ni šanse

V Piranu je 60 % Šiptarjev in je zato svinjarija po ulicah, pa še vse ostalo. Ne grem niti na izlet več tja.
Default avatar

Ena eba

Imamo stanovanje- vikend v piranu. Pa hodimo dol samo poleti. Če mene vprašaš, ne vidim, od kje ta navdušenost nad piranom. Plaže so za en drek, veliko džankijev, domačini vsi neki jezni, večina jugovičev in itak ne marajo celinarjev..Potem je tu še problem s parkiranjem, zadnja leta je morje obup, polno nekih meduz in morskih cvetač..Potem seveda se stroški, plačujemo turistično takso 200 eur na leto, poleg tega pa še vse komplet stroške, kot da smo tam doma..V glavnem brezveze, razmišljamo, da bi prodali.
Default avatar

11511

ni šanse je napisal/a:
V Piranu je 60 % Šiptarjev in je zato svinjarija po ulicah, pa še vse ostalo. Ne grem niti na izlet več tja.
Šiptarji so v Izoli in ne Piranu - se ne morejo važit z mega avti in razni pobegi so na polotoku malo komplicirani.
Je pa kar nekaj sociale, ker so v stare hiše naselili vsemogoče. Meni je Piran mega in me prav odsotnost avtomobilov navdušuje. Stanovanja znajo pa biti zelo lepo obnovljena z posebnim šarmom. Bodo pa stopnice - na to se pripravi.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Sivolasi Peter je napisal/a:
A ne bi midva kupila na obali nekaj malega, pa bi se tam grela na sončku, pa nič snega kidala, pa.... še najrajš bi Piran.

OMG. Seveda, absolutno kupita. :-)))))))
Sori. Mi je smešno zato, ker sem iz teh krajev in poznam situacijo.
Do avta bosta hodila dvajset minut (ok, razen, če bosta kupila tam zgoraj nad Piranom, a bo treba konkretno skeširati). Stanovanje bosta imela takšno, da bosta lahko vsak dan videla ali je soseda v mineštro dala zeleno ali koromač. Če vaju ne moti slišati ali je sosed potegnil kratko vodo za scanje ali dolgo vodo za sranje, go for it. :-) Če vaju od maja do oktobra ne motijo kitajci v kafiču ali na Tartiniju, ali wtf so pač tisti poševnooki, kupita! :-)
Ampak, ej ... kidala res ne bosta. :-) https://novice.over.net/clanek/novice/ ... entimetrov
Default avatar

točno tko

ni šanse je napisal/a:
V Piranu je preveč Ljubljančanov, vikendašev, ki so mestu ukradli dušo. Seveda so tudi Šiptarji tako kot povsod na tržnicah in v pekarnah.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

točno tko je napisal/a:
ni šanse je napisal/a:
V Piranu je preveč Ljubljančanov, vikendašev, ki so mestu ukradli dušo. Seveda so tudi Šiptarji tako kot povsod na tržnicah in v pekarnah.
Šiptarjev ni, razen tistih par pekarn. Če se Ljubljančan želi počutiti doma, si pač kupi stanovanje v Piranu. :-)))))
Default avatar

Sivolasi Peter

O hvala, imava sedaj materiala za razmislek! Ja, moja je mislila na sonce in morje ... pa niti vedela nisva za turistično takso!
Default avatar

Parkingzalastnike

koprčanka2 je napisal/a:
Piran je v glavnem "problem" zaradi prometne ureditve. Avta nimaš kje pustit, če pa že imaš parkirišče, ti ga zasedejo turisti. Res je štala...
Ce si lastnik stanovanja imaš parkirišče na Fornačah, tam dol pod parkirno hišo in tam turisti ne morejo.Samo za lastnike stanovanj z dovolilnico je. Tako da parkirišče je.
Default avatar

jest pa tkole

Sivolasi Peter je napisal/a:
O hvala, imava sedaj materiala za razmislek! Ja, moja je mislila na sonce in morje ... pa niti vedela nisva za turistično takso!
Turistično takso plačujejo samo lastniki vikendov, ki v Piranu nimajo stalnega bivališča.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Hvala bogu za Ljubljančane. :-)))))))))
Če ne bi bilo njih, bi stanovanje bilo še vedno tam ... :-)
Default avatar

Kad ima može se

Ce imaš si kupiš in v desetih letih ugotoviš a ti paše tak način ali ne, če ne pač prodaš.Ali pa najameš za leto ali dve.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Parkingzalastnike je napisal/a:
koprčanka2 je napisal/a:
Ce si lastnik stanovanja imaš parkirišče na Fornačah, tam dol pod parkirno hišo in tam turisti ne morejo.Samo za lastnike stanovanj z dovolilnico je. Tako da parkirišče je.
Samo, če imaš prijavljeno bivanje na OŽJEM delu mesta Piran (ali Fornač).
:-)