Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se vam zdi vstopnina 7 evrov za stolp Vinarium veliko?

Default avatar

Meni pa

Iskreno- meni se glede na ostale razgledne stolpe po svetu zdi izredno malo. Lani sem bila v Torontu na CN towerju: vstopnina je 38 dolarjev, torej 34 eur, dobis pa tocno isto- samo razgledno ploscad. Tako da preden jamrate, mal se pozanimajte kako gre v svetu in to ;)
Default avatar

t0rw

Meni pa je napisal/a:
Iskreno- meni se glede na ostale razgledne stolpe po svetu zdi izredno malo. Lani sem bila v Torontu na CN towerju: vstopnina je 38 dolarjev, torej 34 eur, dobis pa tocno isto- samo razgledno ploscad. Tako da preden jamrate, mal se pozanimajte kako gre v svetu in to ;)
447-metrski stolp z restavracijo na vrhu primerjaš z bednim 35-metrskim Vinariumom, ki ne ponuja nič?? Dol padla. :)))
Default avatar

Meni pa

Ma nima veze višina, isto je. Razgledna ploščad in doplačilo za daljnogled pri obeh :)). Edin na CN te je bolj strah :)
Default avatar

raje Gonjače

Za razgledni stolp v Gonjačah ni vstopnine, npr. Približno enaka višina, čudovit razgled.
Sam povem.

Grad Dobrna z Mušičevo zbirko: vstopnina odrasli 2 evra.

Blejski grad z nekimi zametki nekih zbirk (in razgled) 11 evrov!!!! To je tudi meni halo. Versailles (samo palača) 18 evrov.

Pri nas so te cene res neverjetne.
Default avatar

hhm

t0rw je napisal/a:
Meni pa je napisal/a:
447-metrski stolp z restavracijo na vrhu primerjaš z bednim 35-metrskim Vinariumom, ki ne ponuja nič?? Dol padla. :)))
po kolikih pirih?
Default avatar

ni lifta

Resda na stolpu Gonjače ni lifta, ampak saj ga tudi v Lendavi ne bi koristila. Meni osebno je tam mnogo lepši razgled na Brda, denar pa z veseljem zapravim pri gospeh, ki pod stolpom prodajajo svoje izdelke.

V Lendavi pa samo napolniš žep "izbranim".
Default avatar

Mnmnmn17

Tudi meni se zdi 7 EUR veliko. Smo dali, pogledali, imeli čisto prijeten dan ... ampak poceni pa res ni, no.
Kar se pa pira tiče - no, čaj ali limonada znata biti še dražja (na dcl). Da o naravnih sokovih ne govorimo.
Default avatar

Rok-1

je to primerna cena je napisal/a:
Poročali so, da je stolp Vinarium obiskalo že kar nekaj (300 tisoč) ljudi. Pa sem pogledala na njihovo spletno stran, če bi ga še sami obiskali. Vidim, da imajo za stolp vstopnino. In ta vstopnina, da te spustijo na vrh stolpa, znaša 7 evrov. Če greva torej z možem na vrh stolpa, je to za dva 14 evrov. Meni se to zdi ogromno.
Z veseljem dam ta denar (ali več) za kako prireditev, za nastop ljudi, za njihov trud, ta stolp ti pa razen razgleda ne nudi nič. (Pa še z evropskimi - torej našimi davkoplačevalskimi sredstvi je bil zgrajen.) Zato se mi zdi taka cena oderuška.

Kaj pa vi menite o tem, se vam zdi to sprejemljiva cena?
Bi plačali sedem evrov za to, da bi se povzpeli na vrh tega stolpa?
Meni je itak smešna že sama ideja, da bi plačeval zato, da bi šel na nekakšen stolp. Mislim da ne bi dal niti 1 eur, saj me zamisel sploh ne zanima.
NIkakor ne bi dal 7 eur - da bo bolj jasno zapisano.

Glede na to - da pa nekateri hodijo - je cena verjetno OK.
Default avatar

megaboy

Meni pa je napisal/a:
Ma nima veze višina, isto je. Razgledna ploščad in doplačilo za daljnogled pri obeh :)). Edin na CN te je bolj strah :)
Verjamem da te je na CN Towerju bolj strah, saj ima steklena tla, tako da lahko pogledaš še kaj se dogaja 300++ m pod nogami. če seveda upaš tja stopit. Js sm rabu kr nekej poguma.

Je pa CN Tower bil še do pred 11 leti najvišji stolp na svetu, tako da se komot lahko kosa z Vinariumom :-) Samo da za slednjega najdejo dovolj dolg meter, da ga izmerijo.
Default avatar

Brita k

Ali je 7 eur veliko ali ne je stvar osebne presoje.
Jaz sem vesela, da so v Prekmurju naredili ta stolp in da ga znajo tržiti. Če Italijani znajo narediti iz vsakega kamenčka atrakcijo in zgodbo zakaj jo ne bi tudi mi.

Na stolpu sem bila in nisem plačala nič ker imajo tudi gratis dneve vsaj 8.9 je bil tak dan.
Ko veliko hodiš pi tujini doživiš vse živo. Nad eno stvarjo si navdušen, za drugo meniš, da ni vredna tega denarja. No edini stolp v Beogradu (avala) me je pozitivno presenetil ker mislim, da je vstopnina cca 3 eur (za nas mali za domačine verjetno preveč)
Default avatar

Brita k

Ali je 7 eur veliko ali ne je stvar osebne presoje.
Jaz sem vesela, da so v Prekmurju naredili ta stolp in da ga znajo tržiti. Če Italijani znajo narediti iz vsakega kamenčka atrakcijo in zgodbo zakaj jo ne bi tudi mi.

Na stolpu sem bila in nisem plačala nič ker imajo tudi gratis dneve vsaj 8.9 je bil tak dan.
Ko veliko hodiš pi tujini doživiš vse živo. Nad eno stvarjo si navdušen, za drugo meniš, da ni vredna tega denarja. No edini stolp v Beogradu (avala) me je pozitivno presenetil ker mislim, da je vstopnina cca 3 eur (za nas mali za domačine verjetno preveč)
Default avatar

polona246

V tujini je vse dražje.. Tudi, če bi stolp stal v Ljubljani, bi bila vstopnina vsaj 10 €, tako pač je, nekako mora denar krožiti in se jim povrniti...