Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Kam na oddih v slovenske terme

Default avatar

Ananas1

Zivjo! Zanima me ali bi mi znal kdo izmed vas podati kaksen dober nasvet glede obiska slovenskih term in sicer iz prve roke? Sva mlad par (brez otrok) in od term pricakujeva urejenost, cistoco, bazene z ne prevec hladno vodo, masaze (seveda z doplacilom) in pa moznost da se zvecer lahko odpelje kam na pijaco ipd. Prebrskala sem vec spletnih strani in zelo zanimive mi delujejo terme Olimija/Orhidelija, ampak ce obstaja se kaksna bolj ugodna alternativa, bi bila zelo vesela. Savnanje nama ni povseci. Je bil kdo v termah Dobrna morda ali pa v Topolscici? Najlepsa hvala ze vnaprej!
Default avatar

meni so top

Meni so top terme Ptujske. Ker imajo vseeee, pa hiške. In si čisto sam svoj gospod. Bazeni...vse.

Pa njihove ravnice (jaz s hribov), vožnja s kolesi.. top domačini. Taka sprememba :-))) , pa blizu mesto Ptuj.

Dobrna je bolj za tastare. Čeprav - jaz bi se s tipčkom imela dobr sredi puščave z litrom vodeee….za njega :-))
Default avatar

Aneane

Kaj mata mlada za hodit namakat se v toplice?? Kam bosta pa sla cez 40let? Mars v hribe, kampirat, stopat, kolesarit, migat!
Default avatar

Meni všeč

Šmarješke
Default avatar

Tina03

Že več let hodiva z možem v Sotelio in Orhidelio, ki je upravičeno najboljši wellness pri nas. Mir, čistoča, dobra hrana....vredno vsakega evra.
Default avatar

Ananas1

Zivjo! Najlepsa hvala za vsa mnenja :-) Ceprav se strinjam da je najbolj vazna druzba ;-) in da se imas s svojim/svojo povsod lepo, nama trenutno res sede ene par dni u izi toplic z masazami, zvecer pa bi sla v kak center na pijaco :-)
Default avatar

pomemben kriterij

Ananas1 je napisal/a:
Zivjo! Zanima me ali bi mi znal kdo izmed vas podati kaksen dober nasvet glede obiska slovenskih term in sicer iz prve roke? Sva mlad par (brez otrok) in od term pricakujeva urejenost, cistoco, bazene z ne prevec hladno vodo, masaze (seveda z doplacilom) in pa moznost da se zvecer lahko odpelje kam na pijaco ipd. Prebrskala sem vec spletnih strani in zelo zanimive mi delujejo terme Olimija/Orhidelija, ampak ce obstaja se kaksna bolj ugodna alternativa, bi bila zelo vesela. Savnanje nama ni povseci. Je bil kdo v termah Dobrna morda ali pa v Topolscici? Najlepsa hvala ze vnaprej!
Definitivno ne v terme, kjer dovoljujejo pse.
Npr v Banovce nikoli več,,ker te pošljejo v tisto hiško, kjer so same pasje dlake pasja scavnica. Kot bi spal v pasji uti.
Default avatar

mejana

Olimje.

Nato dolgo nič, potem pa Laško, Radenci, Moravske, Bioterme, Dolenjske, Šmarješke ... odsvetujem Dobrno, Topolšico, Banovce, Zreče. Čatež preveč natrpano, Lendava vse staro ... Ptuj ne poznam
Default avatar

Dolenjc

Dolenjske, Balnea. Zvecer lahk gresta v NM, ce je ze res treba.
Default avatar

Olimia

Ananas1 je napisal/a:
Zivjo! Najlepsa hvala za vsa mnenja :-) Ceprav se strinjam da je najbolj vazna druzba ;-) in da se imas s svojim/svojo povsod lepo, nama trenutno res sede ene par dni u izi toplic z masazami, zvecer pa bi sla v kak center na pijaco :-)
Potem pojdita v wellnes Orhidelio in v hotel Sotelia. So edine terme v Slo (verjetno), kjer otrokom ni dovoljen vstop- zdej pane vem al do 15. al do 12. leta. Tako da tukaj otroškega vreščanja sigurno ne bo :) Zraven je pa Family Thermalia- ta je pa res bolj družinski kompleks, imajo ful stvari za otroke, torej tu je 100% več hrupa.
Default avatar

Toplovodar

Paradiso, Dobova.
Privat manjše terme, dobra hrana, čisto, topla voda, tobogani, krasne sobe...
Sva ušla iz Topolsice, ker je zadeva precej stara in zanemarjena, da o hrani ne govorim. Malo izbire, vse popackano, solata se nabira tako, da vse leti v druge sklede, popackani prti... Za 3* bi moralo biti precej bolje.
Default avatar

podobno misleča

Toplovodar je napisal/a:
Paradiso, Dobova.
Privat manjše terme, dobra hrana, čisto, topla voda, tobogani, krasne sobe...
Sva ušla iz Topolsice, ker je zadeva precej stara in zanemarjena, da o hrani ne govorim. Malo izbire, vse popackano, solata se nabira tako, da vse leti v druge sklede, popackani prti... Za 3* bi moralo biti precej bolje.
Terme Paradiso so meni tudi zelo všeč, predvsem savne. Jaz če ne bi savnala ne bi šla sem, sploh pa ne v tem času ko je odprt zunanji bazen in rompompom cel dan.
Default avatar

listopadnik

Rimske terme. Idealna izbira. Terme na nivoju. Najbolj pa mi je všeč da niso preveč naklonjeni otrokom, kar posledično zagotavlja mir na bazenu, nobenega kričanja, škropljenja, skakanja, norenja. Zelo bogata ponudba wellness storitev, ob vikendih živa plesna glasba, koktaili. Priporočam.
Default avatar

ker je vredno ni nič NAŠE

Rimske toplice: iz WIKI
"Po koncu vojne so toplice pripadle JLA, ki jih je namenila zdravljenju in okrevanju svojih pripadnikov. Povsem naše, domače in slovenske niso bile toplice nikoli. Družina Uhlich je dobro gospodarila in je nekoč skromno zdravilišče spremenila v letovišče svetovnega slovesa, vendar z domačini ni živela v sožitju temveč se vedla gospodovalno. Tudi v obdobju Jugoslavije, ko je zdravilišče upravljala JLA, so bile toplice za domačine bolj ali manj nedostopne. "

Hlapči,... večni hlapčki. Karkoli je vrednega v tej državi je v tujih rokah... hlapčki se pa med seboj žrejo za drobtinice in naziv PRVEGA HLAPCA,... kdo bo več nesel gospodarju na jug, sever, zahod ali vzhod.... kurrrr****ac pa taka jeee*na država.

Sem bila pa v bolnici, Jesenice - slabše kot v Afriki, vse propada.... groza. Tko je to, ko si jeb*eni hlapček....
Default avatar

ker je vredno ni nič NAŠE je napisal/a:
"Po koncu vojne so toplice pripadle JLA, ki jih je namenila zdravljenju in okrevanju svojih pripadnikov. Povsem naše, domače in slovenske niso bile toplice nikoli. Družina Uhlich je dobro gospodarila in je nekoč skromno zdravilišče spremenila v letovišče svetovnega slovesa, vendar z domačini ni živela v sožitju temveč se vedla gospodovalno. Tudi v obdobju Jugoslavije, ko je zdravilišče upravljala JLA, so bile toplice za domačine bolj ali manj nedostopne. "

Hlapči,... večni hlapčki. Karkoli je vrednega v tej državi je v tujih rokah... hlapčki se pa med seboj žrejo za drobtinice in naziv PRVEGA HLAPCA,... kdo bo več nesel gospodarju na jug, sever, zahod ali vzhod.... kurrrr****ac pa taka jeee*na država.

Sem bila pa v bolnici, Jesenice - slabše kot v Afriki, vse propada.... groza. Tko je to, ko si jeb*eni hlapček....
Aja, pa še to, glede družine Uhlich... to je najbrž samo levičarska in komunistična propaganda, opravičilo, da so lahko lastnike pobili kot podgane in da se ne čutijo krive. Nič novega v tej državi.

Vem namreč, da so Slvoenci hodili pred vojno kar lepo in v velikem številu v te Terme, četudi niso bile naše. Po vojni pa ne več... Šele po vojni smo postali PRAVI HLAPCI. Itak, vsi so zanič, katerim so vse pokradli,... faaaak, še vedno živim v gnili državi, k opravičuje KRIMINALCE IN KLAVCE. V tej državi intelektualec znori... če ni lopov.... al ne vem kaj...
Default avatar

Aja, pa še to, glede družine Uhlich... to je najbrž samo levičarska in komunistična propaganda, opravičilo, da so lahko lastnike pobili kot podgane in da se ne čutijo krive. Nič novega v tej državi.

Vem namreč, da so Slvoenci hodili pred vojno kar lepo in v velikem številu v te Terme, četudi niso bile naše. Po vojni pa ne več... Šele po vojni smo postali PRAVI HLAPCI. Itak, vsi so zanič, katerim so vse pokradli,... faaaak, še vedno živim v gnili državi, k opravičuje KRIMINALCE IN KLAVCE. V tej državi intelektualec znori... če ni lopov.... al ne vem kaj...
Se pravi, ko so Slovenci lahko hodili v Rimske terme pred vojno - so bili to grdi kapitalisti in izkoriščevalski. Ko pa po vojni spoh tja hoditi NISO SMELI, so bili pa to osvoboditelje. Inteletuac ali kmet s kmečko logiko ZNORI ob branju teh iddddiotskih zapisov. Zato so pa vse intelektualce pobili in deeebile pustili. jaoooo, moraš met jeklene živce,da preneseš vse kreeetenizme tega sveta....