Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Od Litije do Čateža

Default avatar

pohod

Tisti, ki ste že bili ... Po kateri poti je lepše hoditi?

Severna pot: … – Grmade – Gobnik – Moravče – cilj na Čatežu (22 km).
Južna pot: … Ježni Vrh – Vinji Vrh – Poljane – Gradišče pri Primskovem – Sevno – Zagrič – Razbore – cilj na Čatežu (21,5 km).
Default avatar

To tudi mane zanima

To tudi mene zanima.
V km ni neke razlike bi pa znalo bit po razgibanosti poti.
Default avatar

Večer

Vsaka pot je po svoje zanimiva. Izberi vsako leto eno, tako kot to naredimo mi. Letos gremo verjetno spet po južni.
Default avatar

Hodec

Meni osebno je veliko prijetnejša južna pot. Je precej bolj razgledna, obenem pa tudi veliko manj blatna.

Seveda pa bi se našli tudi tisti, ki prisegajo na severno pot. Morda ne toliko zaradi lepote, ampak zato, ker je to originalna pot, kajti ravno po njej je hodil Levstik.
Default avatar

AnjaV

Ob 5.50 je vlak odpeljal proti Litiji. Kar veliko pohodnikov nas je bilo :) Po debatah na vlaku sem razbrala, da je južna trasa boljša.

V Litiji smo bili ob 6.23, in sem šla. Planinski južna trasa Levstikove poti vodi skozi Ježni Vrh, Vinji Vrh in Poljane skozi Sevno, Gornji in Dolnji Vrh, naprej proti Zagriču in Razboram do cilja na Čatežu.Prijeten pohod, 800 m nadmorske višine do cilja. Potrebovala sem 4 ure in pol. Šla sem počasi, v enakomernem tempu. Na začetku je bilo res blatno, potem pa je bila pot suha. Na točkah ob zidanicah se nisem ustavljala. Pot je zelo dobro označena, tako da ni skrbi, da bi se kdo izgubil.

Na cilju v Čatežu je bila zabava, pa tudi avtobus, ki je odpeljal v Litijo. Vlak ob 12.32 sem zamudila, zato sem morala počakati do naslednjega, ki je odpeljal ob 14.32.

Levstikova pot je nastala leta 1987, ko se je na pot odpravilo 397 popotnikov iz vseh koncev Slovenije. . Izhodiščni točki množičnega popotovanja sta Levstikova ulica v starem mestnem središču Litije in kulturni dom v Šmartnem pri Litiji. Prvi del poti iz Litije se delno porkiva z Badjurovo krožno potjo.

#Spoštujemotradicijo
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anja V.

Potovanja.Over.Net
Forumi
FB: Potovanja.Over.Net
Default avatar

AnjaV

AnjaV je napisal/a:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anja V.

Potovanja.Over.Net
Forumi
FB: Potovanja.Over.Net
Priponke

spostujemotradicijo1.jpg
(139.21 KiB)

spostujemotradicijo2.jpg
(35.47 KiB)

Spostujemotradicijo3.jpg
(25.96 KiB)

spostujemotradicijo4.jpg