Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

postojnska jama vstopnina, kaj pa to

Default avatar

hvala za tole

sgadg je napisal/a:
Marko je napisal/a:
pretiravajo je napisal/a:
za odraslega 25,80, za otroke do 15 let pa 15,50..
če gremo mi 4-je kot družina, plačamo 83 evrov...
teli so šele nori.
res ekstremno pretiravajo s temi vstopninami.

https://www.postojnska-jama.eu/sl/vstop ... nska-jama/
Če je v ceno všteto kosilo in da me nosijo okoli, bi še razmislil, če bi šel.
Ti kar doma ostani. Misliš, da rabijo take žide, kot si ti.

Kolikor vem, je 1 x letno za Slovence zastonj, vsaj tako je bilo pred leti.

Meni se zdi zelo prav, da so karte drage. Če pogledate Švico, so še prepoceni. Tam smo dali za en vlak za 3, 600 eur. Pa se ni noben pritoževal. Tukaj bi pa kar vse zastonj.
ej hvala za tole info, kdaj bo to..in kolk nas bo?? bo jama zdržala naval več 10000 slovencev, ki bi radi šli zastonj in ali naj bom tam že ob 4 zjutraj, mogoče prej??
Default avatar

Ja je drago samo

Ja, je drago samo pa tudi ne greš vsako leto. Na 10let zraste mislim se podaljša pri onih "zavesah "za 1mm.
Torej nič zamudil. Če otroke peljemo tja, ko so približno stari okoli desetega leta je čist dost, mirebit pa še z šolo gredo in to je to. Čist dost.
Default avatar

lenkaka

mi smo letos hoteli it, pa me je prav šokirala cena, pa še družinske ni..pa nismo reveži, daleč od tega, že marsikje smo bili..ampak tole je meni too much..ok, sej bomo šli, pol pač ni bilo cajta, ampak cena je pretirana, komot bi bilo 40 recimo za družino..za slovence.
Default avatar

Primerna

Cena je primerna za to, kar dobis. Primerljive destinacije v tujini niso cenejse. Kar se otrok tice - veliko jih obisce jamo v casu OS in takrat kot skupina gotovo dobijo popust.
Default avatar

kakor kje

Primerna je napisal/a:
Cena je primerna za to, kar dobis. Primerljive destinacije v tujini niso cenejse. Kar se otrok tice - veliko jih obisce jamo v casu OS in takrat kot skupina gotovo dobijo popust.
Očitno tudi so cenejše.

http://www.eisriesenwelt.at/en/

Družinski obisk za štiri osebe: 66 eur
Default avatar

pa saj je družinska karta

kakor kje je napisal/a:
Primerna je napisal/a:
Očitno tudi so cenejše.

Hvala za tole.

Funkcionalna pismenost, avtorica? Aja, tako daleč ti pa ne seže. Raje pljuvat kar na pamet. Bravo.
Default avatar

Pogirlssss

Postonjska jama je za domacine (to so okoliski prebivalci, ne vsi slovenci) brezplacna 1x na leto (binkostni ponedeljek).
Default avatar

Ljba

Sin je delal nekaj let prek študenta v jami in mi je fascinanten podatek, da dnevno obišče jamo 2 tisoč ljudi... Dnevno...
Default avatar

hhm

Marko je napisal/a:
teli so šele nori.

zakaj pa reveži raje ne kuhate kosila doma?
aja, je treba delat, to pa ne bi, kajne!
Default avatar

leeleenepr

hvala za tole je napisal/a:
sgadg je napisal/a:
Marko je napisal/a:

Meni se zdi zelo prav, da so karte drage. Če pogledate Švico, so še prepoceni. Tam smo dali za en vlak za 3, 600 eur. Pa se ni noben pritoževal. Tukaj bi pa kar vse zastonj.
ej hvala za tole info, kdaj bo to..in kolk nas bo?? bo jama zdržala naval več 10000 slovencev, ki bi radi šli zastonj in ali naj bom tam že ob 4 zjutraj, mogoče prej??
Ne pretiravat. Večina Slovencev je že bila v P. jami in se ne bo s tabo tam gužvala. Marsikdo si tudi lahko privošči plačilo vstopnine in ne bo ciljal ravno na brezplačni obisk.

Bo pa zagotovo gneča, tako kot je na splošno vsak dan v turistični sezoni. Če hočeš privat ogled kraške jame, jih imaš na izbiro kar nekaj (npr. malo višje naštete). Manj turistov, nižja vstopnina. Postojnska jama je pa pač slovenska verzija Eifflovega stolpa ali Kipa svobode.
Default avatar

Marko

sgadg je napisal/a:
Marko je napisal/a:
teli so šele nori.

Ja očitno jih, če imamo enkrat na leto zastonj. :)
Enkrat letno zastonj?! Kaj te slikajo in ti vzamejo osebne podatke, preden te spustijo noter zaradi evidence? Da se tebi ni sanjalo. No saj je bila že pozna ura. :))
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Marko

hhm je napisal/a:
Marko je napisal/a:
teli so šele nori.

zakaj pa reveži raje ne kuhate kosila doma?
aja, je treba delat, to pa ne bi, kajne!
Kaj, da si ga doma skuham in zraven v jamo prinesem in pojem svojega in še njihovega? :))
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

traveler-ka

en primer je napisal/a:
traveler-ka je napisal/a:
roter je napisal/a:

zato pa moglo biti za domačine ceneje, marsikje sem videla, pa smo veliko potovali, da je za domačine karta, vstopnica, cenejša, pa naj bo to vodni park, mestne znamenitosti, muzeji, disneylandi in take fore.
tujce pa naj olupijo, se strinjam, če lahko, zakaj ne..nekdo, ki se je pripeljal iz Japonske, verjetno ne bo izpustil ogleda samo zato, ker se mu bo karta zdela za 10 evrov predraga.
aja,
daj povej kje?
Celjski grad, kot primer.
za prebivalce občine Celje
Arboretum za prebivalce bližnjih občin

in kaj bo to rešilo slovenske turiste če bo za prebivalce Postojne ceneje
mislim da ne rinejo ravno postojnčani v jamo vsak teden
Default avatar

traveler-ka

kakor kje je napisal/a:
Primerna je napisal/a:
Očitno tudi so cenejše.

ja če so otroci do 14
in od tega se pelješ samo z gondolo- ostalo peš
po jami nobenega vlakca - lepo peš po stopnicah

je zelo zanimiva ledena jama - a ni primerljiva s postojnsko
Default avatar

Marjanda58

Ok, lepa primerjava z drugimmi državami, potem še proimerjaj plače v teh državah z našimi. OK?
Default avatar

Anonimnox

V italiji kjer je povprecna placa veliko visja kot pri nas, z zgodovinskimi muzeji, gradovi... cene nizje kot pri nas, pa odkrito receno imajo vec za pokazati. Mislim da bi morale cene biti primerne standardu drzave v kateri si. Prijatelji so bili z danske na obisku, pa so rekli da je karta draga se za cene istih stvari na danskem, kjer zaspuzijo 4x vec kot pri nas. Pa ti komentarji, ki sem jih prebrala: lupiti turiste, je ravno tako kot ko nekdo rece obdavcite samo bogate. V soli se dobre ocene nagrajujejo, kasneje pa uspeh nekoga v zivljenju pomeni ljubosumje, in pa vzemite njemu vse pa razdelite med reveze.
Default avatar

rdečajagoda

Za 4-člansko družino je to res zalogaj, samo je pa res enkratno doživetje in se splača. Je pa res, da grejo otroci tudi s šolo na ogled, tako da vsaj enkrat jo bojo zihr videli :) Jaz nisem bila od OŠ in ravno zdaj razmišljam, da bi spet šla..