Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Zobni aparat, narobe ugriz, operacija čelhusti… :/

Zobni aparat, narobe ugriz, operacija čelhusti… :/

Pozdravljeni

Naj na kratko opišem mojo situacijo… 6 let sem imela ortodontsko zdravljenje zgornjega in spodnjega zobovja. Najprej dve leti širjenje zgornje čeljusti z zunanjim aparatom, potem 4 leta fiksni aparat.Zgoraj so mi čeljust uspešno razširili, saj so mi 3ke zgoraj rastle previsoko in jih je bilo treba spraviti med zobovje Problem pa je, da imam kljub 6 letnemu zdravljenju, ugriz čisto narobe… Zgoraj aparata nimam že kakšno leto, spodaj ga imam še vedno. Ker se mi zobovje spodaj ni popravilo niti za milimeter v zadnjih treh letih, ob zadnjem obisku pa mi je ortodont zatrdil, da mi ne more nič kaj naredit brez operacije čeljusti, ker imam čeljust preozko in da naj ne povem, da je bil on moj ortodont, če kdo vpraša, kdo mi je to delal, ker ni ponosen na rezultat. Bila sem prek zavarovalnice, me je pa to kar je rekel ortodont res prizadelo, saj sem v 6 letih in pol nošenja dala skozi OGROMNO muk skozi najstniška leta z upanjem na bleščeč nasmeh, sedaj pa nimam ne ugriz ok, niti zgornji zobje niso takšni, kot da bi šest let nosila aparat.Ugriz imam na levi strani, na desni strani pa so zgornji zobje preveč ven, spodnji pa preveč noter in gre ugriz mimo, zaradi česar mi ugriz pleše sem ter tja, večkrat se ugriznem, tudi na videz se vidi, da ugriz ni ok in da čeljust ni simetrična ampak zamaknjena…

Kar mene zanima je, na koga bi se lahko obrnila, da bi mi dal mnenje, kaj narediti sedaj, kakšne so možnosti? Bi mi operacijo čeljusti plačala zavarovalnica? Namreč ortodont je rekel, da mi bo aparat snel in je to to, meni bi bilo pa grozno, da sem dala skozi več kot 6 let nošenja fiksnega aparata, sedaj pa to.Bi mi lahko kako pomagal zobozdravnik? Rada bi speljala zadeve do konca, toliko, da bi imela vsaj ugriz ok… to mi je edina želja..

Hvala 🙁

Lahko ga nosiš še 6 let pa bo stvar isto zafurana kot so jo sedaj. Lahko ti povem da jaz nisem nikoli nosil aparata pa imam zobovje tudi čisto postrani. Če želim pokriti celotno zobovje moram narediti 4 različne ugrize. Pred časom ko sem bil pri zobozdravniku je to seveda opazil in rekel da bi bilo to dobro uredit. Baje se ulijejo nekakšni plastični nastavki 20 kom če se prav spomnim po obliki zobovja vsak nekoliko drugače da ti na koncu poravna zobovje. Ko je na koncu ceno omenil sem skoraj s stola padel in se samo poslovil.

Bom optimist in rekel da čakam medicino da mi vgradi kak gen morskega psa da bodo zobje ponovno zrasli. Mogoče še ne čez 5 let ampak saj bodo še ti zdržali kako desetletje.

Zivijo, ste kako uredili?
Me namrec pesti podobna tezava in iscem resitev.

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!
Bi morda tole vprašanje postavila na forumu stomatologija? tam strokovnjaki odgovorajajo…

Vse dobro ti želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close