Forum: Življenje, ah to življenje

So trenutki, ko smo srečni, ure, ko smo zadovoljni in dnevi, ki jih moramo preživeti. Vprašajmo, svetujmo in poklepetajmo o stvareh, ki se nam zdijo pomembne.

Ko si želiš otroka , partner pa ne

Odgovori Nova tema
Default avatar nena 19 Maj 2012 11:12

Pri 30-ih valjda da ne morem imeti toliko odraslih otrok, da bi poslušala te zvoke, moji otroci so še daleč od tega hvalabogu in mi zagotovo kaj takega ne bodo uprizarjali, poleg tega pa kdo je umrl in tebe postavu za forum polcaja, get a life

Registriran od:
03.05.11 12:17

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Jabuk* 19 Maj 2012 11:38

Noben me ni postavu za forum polcaja;), mi je pa lušno brati, izmišljotine sem in tja.

Default avatar hh 19 Maj 2012 22:13

Pravilno, da si ne želi še enega ;) Moj kolega se je tko zajebu, isto sta hotla imet samo dva otroka, in kaj se je zgodila dobila sta punčko, dve leti kasneje pa dvojčka. Ja mudel je cele dneve hodu k meni, kaj naj naredi, tresu se je, njegova žena pa hinavsko vesela !!!! In zdej mudel trpi k mora dva mulca štimat :D

Default avatar Yo_ 21 Maj 2012 12:34

Prikaži citatzavedena je napisal/a:
Res se počutim opeharjeno in ravno zato mi morda tako hudo.

Moje predstave so bile, da bom imela dva otročka dokaj skupaj, ker mislim, da je bolje tako, da je razlika med otrokoma majhna.
Točno zato ti je hudo, ker ni po tvoje oz. je tvoja želja ta trenutek prezrta.

Ampak napisala si pa tudi tole:
Prikaži citatzavedena je napisal/a:
Ne predstavljam si roditi drugega otroka čez kakšno desetletje. Ne vem ali si ga bom takrat sploh še želela. Morda bom imela takrat popolnoma druge cilje.
Torej je nesprejemljivo, če ima partner zdaj drugačne želje ali cilje, hkrati pa dopuščaš možnost, da jih boš morda nekoč imela tudi TI. In kaj če bi ON čez 10 let želel otroka?

Avatar Bostjan_Topovsek 22 Maj 2012 17:49

zavedena,

Res škoda, da se s partnerjem ne moreta sporazumeti glede drugega otroka. Zdi se, da je resnično pri vama vsaj v materialnem smislu idealno. Tudi čas, kot pravite je primeren.

Možnih razlogov za partnerjevo "pozicijo" je veliko. Praktično so vsi opisani v tej temi. Dokler ne bo partner o njih spregovoril pa je vse to govoričenje samo iluzija, ki vas bo frustrirala še bolj.

Tako kot se težav lotevamo v terapiji, vam priporočam, da se najprej osredotočite, kar je problem ta trenutek. In ta trenutek ni problem drugi otrok, ampak dejstvo, da s partnerjem vsaj v tej temi (verjetno pa tudi pri drugih) nimata primerne izmenjave besed (energije). In dokler je ne bosta imela, se težava ne bo prestavila nikamor naprej. Lahko sicer izsilite otroka, ampak tega vam ne priporočam.

Iz vašega pisanja se kaže namera, da želite v precej veliki meri načrtovati življenje. Pogosto se zgodi, da to nekaj časa gre, potem pa se "nekaj nevidnega" postavi po robu. Takrat je čas za spremembo (več zaupanja in prepuščanja v življenju). Sicer vedno nastopi depresija.

Malce več pa bi moral vedeti o vas (in vašem partnerju), da bi lahko v večji meri realno ocenil situacijo.

Boštjan Topovšek, Supervizant telesne psihoterapije Core Energetics, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja
e-pošta: [email protected]
splet: http://humanu.center

Default avatar realisticno 5 Jun 2012 16:34

Očitno je, da je edino, kar imata s partnerjem skupnega, otroci in da tebi otroci predstavljajo hobi, drugače ne bi bila pri 27-ih cela depresivna zaradi tega, ker še zaenkrat noče imeti otrok.

Kar je zadnje čase v Sloveniji praksa - partnerji, ki ne vedo, kaj bi sami s sabo; ali partnerke, ki ne vedo, kako bi zapolnile čas, si omislijo otroke kot nadomestek za težave. Toliko ločitev, varanja itd. zato ni naključje.

Default avatar Luna78 9 Jun 2012 21:58

Samo ti, ti, ti...a partnerjevo mnenje in želje pa ne štejejo?
Pa kaj če sta se to pogovarjala...a sta dala na papir in nesla overit k notarju? Se je on zavezal, da bosta imela 2 otroka?

Enim se res vidi, da jim gre predobro v življenju, da se imajo čas ubadati s takšnimi stvarmi. Bodi vesela, da vsak dan pride domov, da te ima rad in predvsem, da ima rad vajinega otroka.

Midva sva se tudi pogovarjala o najmanj 3, pa naju je mati narava malo zaj...(epruvetke itd.)Imava 2 krasna zdrava otročka in to je to. Dogovorila sva se, da ostaneva pri dveh. Mi na kraj pameti ne pride, da bi mu težila še z enim, ker sva se pred xy leti pogovarjala o večih.

Default avatar SlascicarkaTina 3 Jul 2012 21:41

ženske zakaj se tako sekirate, ko pa imate že vsaj enega otroka, poglejte tiste, ki ne morejo in ne morejo zanositi oz.imajo njihovi moški težave s tem.... Moj fant tudi ne želi lastnega otroka, on bi ga raje posvojil in rešil življenje drugim otrokom ki trpijo po svetu. :/

Default avatar še ena brez 5 Jul 2012 20:16

Jaz pa razumem tiste, ki si želijo drugega ali pa tretjega otroka in so žalostne, ker partner ni za.

Sama sicer še nimam otrok in to prav iz razloga, ker si jih partner (ki že ima enega otroka od prej) ne želi več. Mende zaradi krize in vsega.

V enem trenutku sem že razmišljala, da ok pol pač ne bova imela otrok, ampak sem ugotovila, da tako pa ne bo šlo. Mene to preveč razjeda.Enostavno ne morem se zavestno odpovedati svojim lastnim otrokom. Ajd, če narava ne da, je drugo. Sama se zato pa ne bom odločila.

Bojim se, da če si kmalu ne premisli, da to pomeni samo eno. pa mi je zelo hudo, pa po drugi strani se mi zdi egoistično. Ampak ... ravno tako je egoistično njegovo pričakovanje, da se bom pa jaz kar odpovedala otrokom, ker on tako želi.

Ne morem in konec.

Avatar Bostjan_Topovsek 11 Jul 2012 17:42

Prikaži citatše ena brez je napisal/a:
Jaz pa razumem tiste, ki si želijo drugega ali pa tretjega otroka in so žalostne, ker partner ni za.

Sama sicer še nimam otrok in to prav iz razloga, ker si jih partner (ki že ima enega otroka od prej) ne želi več. Mende zaradi krize in vsega.

V enem trenutku sem že razmišljala, da ok pol pač ne bova imela otrok, ampak sem ugotovila, da tako pa ne bo šlo. Mene to preveč razjeda.Enostavno ne morem se zavestno odpovedati svojim lastnim otrokom. Ajd, če narava ne da, je drugo. Sama se zato pa ne bom odločila.

Bojim se, da če si kmalu ne premisli, da to pomeni samo eno. pa mi je zelo hudo, pa po drugi strani se mi zdi egoistično. Ampak ... ravno tako je egoistično njegovo pričakovanje, da se bom pa jaz kar odpovedala otrokom, ker on tako želi.

Ne morem in konec.
Tako na prvi občutek bi rekel, da partnerjeva ne-želja imeti otroka ni povezana samo s krizo, ampak (morda) tudi s slabimi občutki glede zveze, kjer se mu je že rodil otrok. Pogosto (ni nujno) se zveza po rojstvu otrok poslabša in vaš partner se tega vsaj nezavedno zaveda, čeprav bo zavestno to verjetno zanikal.

Prav je, da je otrok zaželen s strani obeh staršev in prav je, da je klima, v katero se rodi otrok stabilna in ljubeča. Materialna varnost je sicer pomembna, ampak samo do te mere, da otrok ni lačen, da ima streho nad glavo, da je lahko toplo oblečen in da se lahko šola. Bolj je problem, ker trenutno na krizo odrasli reagiramo zelo stresno, kar pa seveda vpliva na počutje otroka.

Situacija v vašem primeru je milo rečeno neprijetna. Imate pravico, da si želite otroka in tako tudi izpolnite svoje biološko poslanstvo, prav tako pa ima tudi partner pravico, da si ne želi še enega otroka.

V primeru, da si partner ne bo premislil, imate na voljo žal samo ločitev ali pa odločitev, da svojih otrok ne boste nikoli imeli. Želel bi vas opozoriti tudi na to, da bi lahko partner zaradi vašega pritiska pristal na otroka, kar pa bi lahko imelo dolgoročne posledice.

Bodite zelo obzirni do partnerja in tudi do njegove prejšnje zveze, redko ločitev ne pusti nobenih posledic. Priporočam obisk partnerskega terapevta.

Boštjan Topovšek, Supervizant telesne psihoterapije Core Energetics, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja

Default avatar Liimoni 11 Jul 2012 19:19

Boštjan Topovšek, jaz imam pa za vas eno vprašanje. Ko berem tele poste opažam, da je veliko moških in tudi kar nekaj žensk, ki si ne želijo otrok. Sama se jim pridružujem, tudi se nikoli nisem videla z otroci.

In sicer zanima me, kaj vi svetujete, recimo ko spoznaš nekoga novega ali mislite da je dobro to povedati že na začetku da nočeš imeti otrok? Ali je dobro že na začetku spoznavanja, ko še dejtaš vprašati tega novega človeka če on/ona hoče otroke? Ali je dobro to narediti potem, ko je veza že ustaljena recimo da sta skupaj že nekaj mesecev?

Mislim, da so te stvari o otrocih zelo pomembne in da je take stvari treba razjasniti ali nekdo želi ali ne želi otroke, da potem ni problemov.

Avatar Bostjan_Topovsek 12 Jul 2012 21:45

Prikaži citatLiimoni je napisal/a:
Boštjan Topovšek, jaz imam pa za vas eno vprašanje. Ko berem tele poste opažam, da je veliko moških in tudi kar nekaj žensk, ki si ne želijo otrok. Sama se jim pridružujem, tudi se nikoli nisem videla z otroci.

In sicer zanima me, kaj vi svetujete, recimo ko spoznaš nekoga novega ali mislite da je dobro to povedati že na začetku da nočeš imeti otrok? Ali je dobro že na začetku spoznavanja, ko še dejtaš vprašati tega novega človeka če on/ona hoče otroke? Ali je dobro to narediti potem, ko je veza že ustaljena recimo da sta skupaj že nekaj mesecev?

Mislim, da so te stvari o otrocih zelo pomembne in da je take stvari treba razjasniti ali nekdo želi ali ne želi otroke, da potem ni problemov.
Menim, da je dobro bodočega partnerja seznaniti z vašo odločitvijo. Vsekakor pa je pravo vprašanje kdaj to narediti? Uporabite žensko intuicijo glede tega. Če se vživim v vlogo vašega bodočega partnerja, potem bi se mi ta podatek na začetku zdel nepomemben, bi pa želel to vedeti predenj bi zveza postala resnejša. In kdaj zveza postane resnejša? Ko začnemo resneje razmišljati / sanjariti o skupnem življenju.

Dovolil si bom napisati še nekaj glede vašega prepričanja, da se ne vidite z otroci. Koliko ste stari? Pogosto okrog 30 leta, zagotovo pa okrog 35 leta začne pri ženski na 100% delovati potreba po izpolnitvi svojega biološkega namena. Na drugi strani je pogosto razumska logika in strah povezan z nosečnostjo, porodom, nezaupanjem v partnerja ... Takšen telesno-razumski notranji konflikt lahko povzroči precej težav.

Ob pravem partnerju se lahko ženska v večji meri poveže s svojim telesom in prebudi svoje materinske nagone. Se pa dandanes precej žensk odloči za kariero, kjer postanejo poslovni projekti njihovi "otroci". Nič narobe s tem. Vsekakor je fer, da v takšen način življenja pritegnemo partnerja, ki ima podobno stališče.

e-pošta: [email protected]center

Default avatar Liimoni 13 Jul 2012 09:05

Najlepša hvala Boštjan za odgovor. Stara sem 32, in nikoli ni bilo želje po otrocih. Se pa zavedam da lahko to še pride, čez nekaj let samo iskreno dvomim ker nisem tak tip ženske.

Drugače, pa vedno povem tako kot ste rekli ko začutim da bi veza lahko postala resnejša, se med pogovori kdaj omeni družino in otroke in v tem momentu skoraj vedno omenim da se nikoli nisem videla z njimi. Da pa ne izključujem tega, če bom začutila potrebo po otrocih recimo po 35+ letu. Samo sem iskrena s partnerji in jim povem da me otroci ne zanimajo in da ta potreba po otrocih je dosti velika možnost da je ne bo. In če tip reče da on se pa 100% vidi z otroci potem ga v večini primerov skenslam, ker imajo takšni ljudje tudi drugačno vizijo življenja in kako si bodo uredili prihodnost kot jaz.

Pri meni je tako, da če bi že bila potreba po otrocih bi hotela otroka posvojiti, ker imam takšna prepričanja si ne predstavljam da bi otrok prišel skozi moje telo. In pa tudi zaradi duhovnega prepričanja ker je svet že prenaseljen in ostalih stvari, bi želela otroka posvojiti. In to tudi moškim omenim, če veza postane resnejša.

Avatar Bostjan_Topovsek 13 Jul 2012 10:05

Pri meni je tako, da če bi že bila potreba po otrocih bi hotela otroka posvojiti, ker imam takšna prepričanja si ne predstavljam da bi otrok prišel skozi moje telo. In pa tudi zaradi duhovnega prepričanja ker je svet že prenaseljen in ostalih stvari, bi želela otroka posvojiti. In to tudi moškim omenim, če veza postane resnejša.
Prepričanja so samo "naučeni programi" ki nam omogočajo, da lažje sprejemamo življenjske odločitve. Ponavadi so plod posplošitev in preteklih življenjskih izkušenj. Vsak od nas jih ima. In vodilo glede njih mora biti naslednje.

Neko prepričanje je dobro dokler te v življenju podpira in slabo ko te ne podpira več. Takrat ga je potrebno zamenjati, podobno kot staro obleko, ki ne služi več svojemu namenu.

Default avatar Liimoni 13 Jul 2012 10:08

No potem se bom pa raje drugače izrazila:) Namesto prepričanja bom rekla, da tako čutim v duši, in če nekaj čutiš v duši in v srcu da je prav, moraš slediti temu feelingu.

Avatar Bostjan_Topovsek 13 Jul 2012 14:32

No potem se bom pa raje drugače izrazila:) Namesto prepričanja bom rekla, da tako čutim v duši, in če nekaj čutiš v duši in v srcu da je prav, moraš slediti temu feelingu.
Zdite se mi prijetna in odkrita sogovornica, zato vas malce dobro namerno "izzivam". Metafizično gledano so izkušnje rane mladosti so za dušo poustvarjanje pogojev, ki so potrebni za njeno evolucijo. In del te preteklosti so tudi vrednote, prepričanja in pravzaprav celotna osebnost osebe.

Čutiti nekaj v srcu je lahko čutiti tisto kar veleva "duša", lahko pa je to samo še ena izmed iger EGA. Recimo, če je nekdo kot otrok bil zelo osamljen, lahko kot odrasli prevzame EGO igro, ko osamljenost transformira v MOČ nad drugimi. Takšen človek bo globoko v sebi čutil, da dela prav, če postane MOČAN ... toda v svojem bistvu bo ne glede na moč še vedno osamljen. Evolucija duše v tem primeru ne gre skozi igro moči, ampak skozi spoznavanje osamljenosti, učenje zaupanja in sposobnosti povezati se z drugimi.

Če je vaše telo res prebujeno (brez blokad) in znate ločiti impulze ki prihajajo direktno iz srca in impulze, ki prihajajo iz EGA, potem vaš odgovor drži tudi v resnici in vas spodbujam, da se držite te poti.

Želim vam vse dobro.

Default avatar kiki2017 16 Nov 2017 11:41

Spoštovani g. Topovšek!

Hvala za vaše razlage v tej temi! Če imate čas - v kateri strokovni ali poljudni literaturi si lahko preberem več na to temo - kako razločevati naše racionalizacije oziroma obrambne mehanizme od naše inuticije?

Najlepša hvala!

Default avatar drug forum 16 Nov 2017 12:17

Prikaži citatkiki2017 je napisal/a:
Spoštovani g. Topovšek!

Hvala za vaše razlage v tej temi! Če imate čas - v kateri strokovni ali poljudni literaturi si lahko preberem več na to temo - kako razločevati naše racionalizacije oziroma obrambne mehanizme od naše inuticije?

Najlepša hvala!
Boštjan moderira forum na Med.over.net, imenovan Čustvena inteligenca. Morda bi bilo dobro vprašanje postaviti tja:

viewforum.php?f=163&utm_source=forum&ut ... ajdi_forum

Default avatar drug forum 16 Nov 2017 12:19

Poslala sem ti link na forum Čustvena inteligenca, kjer odgovarja Boštjan na Med.over.net - a ga sistem ne objavi...

Na vrh