Najdi forum

Nisem popolnoma prepričan, če je ta sklop primeren za mojo temo, pa vseeno..
Skratka.. Imam nekoliko ˝čudno˝ vprašanje oz. povabilo.

Že dlje časa razmišljam, da bi se bilo pametno naučiti kakšen ples. Problem pa se pojavi, ker nimam soplesalke. Menda pri teh zadevah tipov vedno primanjkuje, pa vendar mi ni, da bi se sam pojavil tam in potem gledal ves žalosten, če se slučajno izkaže, da vseen ni tolk premal tipov, kot nekateri pravijo 🙂 Pač informacije niso preverjene iz prve roke 🙂

Tako da.. Če je kakšna potencialna kandidatka, ki se ubada s podobnimi problemi kot jaz, bi se lahko zmenila in šla skupaj.
Imel sem v mislih salso ali kaj podobnega oz. sem odprt za predloge, ker ne poznam pretirano teh stvari. Pač te stvari, ki se zadnje čase malo več pojavljajo pri nas.
Sicer vem, da leta niso tako pomembna pri teh stvareh, pa vseeno bi blo fajn, da bi ta soplesalka bila približno mojih let (kaj pa vem.. tam med 25 in 30). Ok.. Kakšno leto gor ali dol.
Kar se lokacije tiče bi bilo pa najbolje nekje iz Ljubljane ali pa bližnje okolice.

No.. To je to.. Če je kakšna zainteresirana naj se pa le oglasi.

Aja še ena pomembna stvar. Moram priznati, da sem za ples bolj ali manj lesen in bo prej kot ne treba vložiti precej truda v moje učenje 🙂
To mislim, da bi znala biti pomembna informacija in potrpljenje pomembna soplesalkina vrlina 🙂 Če citiram svojo (že lep čas) bivšo punco: ˝ti si totalno brezupen primer˝.
Čeprav lahko v svoj bran povem, da tudi ona ni bla ravno prvovrsten talent. 🙂 Vsaj če sklepam po tem, da sem bil kriv tudi za vse njene napake 🙂 In le teh ni bilo malo 🙂 Ok.. To je pa že druga zgodba 🙂

Sam sem tukaj najdel res fajno soplesalko: http://www.bolero.si/index.php/tecaji/poglej-oglase
😉

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Pozdravljen,

čestitam k izbiri hobija.
Jaz ti svetujem, da če si še lesen, kot praviš, ne izbereš direktno salse. Salsa je zelo čutna in samozavestna, vse tiste fore z rokami, boki…….nekateri so šele po mesecih vaj dovolj samozavestni za take plese, nevem sicer zate…..Začni s standardnimi plesi (polka, valček), nato pa latinskoameriški, saj mislim da plesne šole grejo vse po enem takem načrtu, razen tistih ki poučujejo res samo salso ali kak drugi ples. Nimam pa seveda nič proti sami salsi, ki je čudovit ples in pride še kako prav povsod. Naj se še tako drugi norca delajo iz polke in valčka,…..meni se zdi nesmiselno da zna človek neke eksotične plese, če na veselici (kamor te bo slej kot prej zaneslo) ne zna dekleta obrniti z enim enostavnim valčkom. In ne boš verjel kako prav pride…….
Pozanimaj se o več plesnih šolah, v LJ jih zagotovo ne manjka. Ne šparaj pri ceni in ne izberi šole, ki bo bezljala naprej s programom 100 na uro, raje manj naenkrat, da se koraki bolj vsidrajo v možgane. Izberi tako šolo, ki bo poučevala tudi plesni bonton, ne moreš verjeti kako te stvari 1x vse prav pridejo, sploh za fante. Ter plesnega učitelja ki bo znal motovirati tudi tiste malo bolj ,,trde,, da ne bodo v štartu izgubili volje do plesa. Ko boš izbral, povej, da si brez plesalke, mislim da ne bo trajalo dolgo da ti jo bodo našli……edino tko je, da se plesalci včasih ne začutijo niti kot osebe, vsekakor bi bila boljša lastna izbira, da si ne bosta zoprna že 1. uro. Pa tudi to ni taka tragika, se zamenjata, pa je 🙂
Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

Svetujem, vidim, da obvladaš zadeve. MOgoče veš odgovor na moje težave :).
Polka, valček? Žal ravno tega ne učijo v plesnih šolah, kar se rabi na veselicah, zabavah. Sem že bila parkrat na tečaju pa nismo imeli nikoli polke. Valček pa angleški in včasih dunajski. Žal mi pa še vedno ni jasno kaj plešejo na veselicah. Je to približek dunajskemu valčku? Videt je, da na veselicah vsi vsaj malo znajo, jaz pa s tečajev nič uporabnega ne odnesem.

JohnDoe, super, da se še kak moški odloči za plesi tečaj. Mislim, da ti ne bo problem najti soplesalke, ker ogromno žensk išče soplesalce :). Ne vem kako je drugje, ampak kjer sem bila jaz na tečajih, je bilo obvezno priti v paru. Tako, da tista, ki ni imela soplesalaca, se sploh ni prikazala. Tako, da veliko soplesalk čaka soplesalca, samo pred tečajem jo moraš najti :). Veliko sreče.

Če hočeš plesat pojdi na salso, ker je precej popularna, in je tudi plesalk več in možnosti za ples več. Pa kar sam pojdi, tam se plesalke menjajo, tako da tudi če svojo pripelješ v končni fazi ne boš z njo plesal. Kar pogumno in pokliči v kako plesno šolo.

Ronka, od kod si? če si z mojega področja, ti pod privat lahko napišem kam sem jaz hodila.
Na veselicah, če igra skupina samo domače, so to res najbrž samo polke in valčki-dunajski, pleše pa vsak kot se znajde, če se je naučil plesati po veselicah. Je pa neprimerno večji gušt, ko nekaj znaš. Tiste iz pl.šol se takoj opazi, tudi pri polki, ki ni samo opa-cupa, levo-desno. Če pa igra kaka bolj komercialna skupina, se najde komadov tudi za angleški valček, dosti foxa in tudi salse, kakšen čačača, na jugo muziko samba….
Če ne odneseš iz tečaja nič kar bi lahko uporabila, je žalostno. Predno se kam vpišeš, se malo bolj pozanimaj, če jim boš povedala točno kaj bi rada, ti morajo tudi povedati kaj zares ponujajo.
Lep pozdrav.

dejte no nehat omenjat veselice, saj tam se sploh ne da plesat!
Tisti ki znaho plesat dobro vedo, da se oba valčka plešeta v krogu, kako boš na veselicah plesal v krogu, če so levo in desno in spredaj-zadaj pred tabo gužvajo pari, ki o plesu pojma nimajo in itak plešejo kr neki !
In ni res da v plesnih šolah ne učijo valčka-oba valčka učijo povsod, razen v specialnih tečjih, kjer je že v naprej povedano, da se pleše samo salsa, samo tango….mislm, kr neki bluzite !


Nek gemišt med polko in valčkom…:)
Vsak se znajde po svoje.

Havala za nasvet, ampak kar se tiče teh ˝uradnih˝ plesov sem bil že večkrat na raznih tečajih (valeta, maturanc…).
Zadnje čase se navdušujem nad salso, batchato (al kako se že napiše) in podobnimi plesi. Glede na to, da je ta stvar precej popularna in da je precej šol, ki to poučujejo sklepam, da tako grozno nemogoče za učenje pa vseeno ne more biti. Al se motim?

Nojano, najprej še enkrat preberi kaj sem jaz napisala preden me obtožiš bluzenja. Jaz sem napisala, da ne učijo polke!!! Da pa učijo angleški in včasih tudi dunajski valček.

Robi, meni še ni uspelo ugotovit kaka mešanica je to 🙁

Svetujem, sem bila že v več različnih plesni šolah. Progam je vedno bolj kot ne isti. Angleški valček je vedno na sporedu, foxtrot, čačača tudi, dunajski ni bil vedno, discofox večinoma ja. Pač bolj kot ne so bili tečaji podobni, ne glede na plesno šolo. Maturantski tečaj je bil prilagojen, da smo se učili še četvorko. Ampak še nisem bila na kaki zabavi, kjer bi kdo plesal kak latino ples, tudi ne foxtrota, angleškega valčka… Pravzaprav ni niti nikoli prostora za kaj takega. Govorim pa o veselicah ali pa izletih, ko potem en potegne ven harmoniko in se začne ples pa o rojstnih dneh in podobno. In tu mi ti tečaji niso prav nič prav prišli.

saj ni tako pomembno kaj si napisala, ampak napisala si:
Polka, valček? Žal ravno tega ne učijo v plesnih šolah, kar se rabi na veselicah, zabavah….
Na veselicah ni prostora za ples, ampak samo za neko gibanje-kr neki!
Če hočeš res plesat, moraš iti npr. V Ljubljani v festivalno, ali pa v Zadobrovo, kjer je cela dvorana samo za ples-PLESNA ŠOLA FREDI, OB SOBOTAH.

Naj še enkrat razložim: Napisala sem, da to, kar rabiš na zabavah, veselicah, ne učijo v plesnih šolah.
Glej, jaz nisem komentirala kaj se pleše v Festivalni, ker ne zahajam tja in tudi ne bom. Mene zanima kako na veselicah, zabavah.
Vzvišenost ni ravno lepa vrlina :).

RONKA, na veselicah ne rabiš znat plesat, tam pač nekaj migaj, hop-sa-sa-tra-la-la….

Seveda je potrebno znat.

Nojano,
če tebi osebno veselice niso všeč, še ne pomeni, da se tam ne da plesat.
V krogu?? haha. Res je, ampak tisti, ki zares zna plesat, pleše v krogu res samo v festivalni dvorani. Na veselici se pa odlično znajde tudi v gužvi!! Ne govori na pamet.

Robi……gemišt zagotovo ne, ker imata plesa čisto drugi ritem. Če ti uspe pri eni in isti pesmi zaplesati oba, mi javi, si namreč fenomen 🙂

JohnDoe, poskusi, pa boš vedel. Grozno zagotovo ni, vsak ples je poezija.

Ronka, tisto kar učijo v plesnih šolah, MORA priti prav tudi na veselicah, če ne brcni v rit njih in njihov sistem :)…..morda bi vzela individualca samo za polko in dunajski.


Ker preveč kompliciraš…Kot drugi pravijo, večina ne pleše po nekih pravilih, ampak po posluhu. Zato lahko na veselicah pleše skoraj vsak, ne glede na to, če je bil v plesni šoli ali ne.

Verjamem, da imata. A po drugi strani se le redko kdo drži samih pravil posameznega plesa. Na veselicah.

S tem se še najbolj strinjam. Moraš pa imeti posluh in če partner ve plesati, mu slediš in hitro ujameš ritem.

Robi dej pliiiiiz……..če bi se Ronka rada naučila prav plesat, nehaj s temi – kompliciraš, drugi pravijo, pleši po posluhu, ni pravil, itd……….tko ti povem………na eni veselici je uletel en tip, da greva plesat, da ki on zna, da se je naučil na veselicah plesat……..no, njegov ples ni bil nič drugega, kot 2x levo, 2x desno, 2x levo, 2x desno (ne sicer pri polki)…….juhu,……in verjamem, da nekdo, ki se ni učil plesat, res misli, da je za veselice vse dobro……no, po 2. pesmi sem se mu zahvalila za ples ;)………sori, ni bilo gušta, tako lahko plešem v planetutuš, ne sicer na polko, na ves ostali tuc-tuc pa lahko.

Strinjam se edino s tem, da če zna partner plesat, je plesalki malo lažje.

Robi, sem že probala, pa nisem znala sledit, ne enkrat, večkrat. Torej odpade dejstvo, da ni treba nič znat. MOraš znat, drugače te hitro odslovijo.


Ker preveč kompliciraš…Kot drugi pravijo, večina ne pleše po nekih pravilih, ampak po posluhu. Zato lahko na veselicah pleše skoraj vsak, ne glede na to, če je bil v plesni šoli ali ne.

Verjamem, da imata. A po drugi strani se le redko kdo drži samih pravil posameznega plesa. Na veselicah.

S tem se še najbolj strinjam. Moraš pa imeti posluh in če partner ve plesati, mu slediš in hitro ujameš ritem.[/quote]

po posluhu ja, če ga pa nima, pleše-pardon skače, miga pa kr neki.Na veselicah se sploh ne da plesat.Ker je gužva sploh nikamor ne moreš in vsi tisti hojladrijadrijahojladroooooo te butajo in mečejo da je joj.EH JA BEEEEE

Jas sem hodil na plesne vaje vendar bil sem parkat in so se plesalke vame zagledale .
Nazadnje sem hodil na avratalski ples tam seje ena od plesav tako hudo vame zaljubila da sva danes lubček in lubica .

New Report

Close