Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje koliko vas je ”odpikalo” lastne starše

koliko vas je ”odpikalo” lastne starše

Zanima me koliko vas je, ki ste pretrgali vse stike s svojimi starši in zakaj?
Moja mati se včasih zdi rak-rana in zato bi rada prekinila stike z njo, če nočem, da me ubije.

Kaj pa to pomeni rak-rana?

Meni sta oba umrla, tako da me tvoje besede bolijo!!!

Pri nas isto. Mama je najhujša rana. Posebej sedaj, ko so prazniki. Sem se pa oddaljila, da me ne more več prizadeti. Niti poslušam je več ne. Objamem pa svoje otroke…

Jaz se ne slišim z nobenim od staršev.

Toliko enega gorja, kolikor sta mi pa onadva naredila, mi ga ni pa še nihče v življenju. In če sta me pač naredila, se mi zdi, da nimata ekskluzivne pravice bit non stop v mojem življenju, ne glede na to kaj mi delata.

ti verjamem, ampak ne obsojaj drugih, če ne veš, kaj se dogaja pri njih. Ti imaš srečo, da si imela dobre starše in seveda te njihova izguba boli, a niso vse družine enake.

res ne, starši so eni sami, moji so daleč daleč od dobrih staršev ampak mi na kraj pameti ne pride, da bi jima kdaj obrnila hrbet. Ne živimo skupaj že od mojega 15-ega leta, sta ločena, obrnila sta mi hrbet, ko sem ju najbolj potrebovala, oče ženskar, mama je nesrečno zaljubljena v človeka, ki mi je nekoč storil kaznivo dejanje, dediščine od njiju nimam in je tudi ne bo….Pa vendar sta moja starša, iz njune kombinacije sem jaz, imam lastnosti obeh. In čeprav ju nekoč nisem razumela, ju v določenih pogledim razumem sedaj, ko sem sama mama. Nikoli me nista podpirala finančno, ne duhovno, nikoli skočila na pomoč pri mojem otroku ampak ju bi sprejela pod svoje streho ob vsaki uri in jima pomagala, ne glede na preteklost.

NE ZAREČI SE!!!! DOBRONAMERNO! še prehitro se lahko zgodi, da ju boš res imela pod svojo streho, skupaj z njunimi problemi, na tvojo škodo in na škodo tvojih otrok.

No punce,potrpite vsaj malo za praznike,tudi od mojega moža mati je grozna,pa je ne odpikamo.Še gremo k njej petkrat na mesec,čeprav je sina grdo prinesla naokoli,praktično je storila to,kar še mačeha ne bi.Pa še gre k njej,čeprav ,mi včasih reče na žalost,da ko jo vidi,da mu gre na bruhanje,zaradi izigranja,ko jih je dolga leta stal ob strani,ji nosil kurjavo za tri peči v stanovanju ,jo vozil k zdravniku itd,na koncu pa ni nič vreden.Bilo kaj stori on in in moj sin njen vnuk,je dobro,vendar za njo bi moralo biti še bolje.Vedno najde napako,da malo pokritizira,tako je zadnjič potico,ki je bila res odlična spekel jo je sin,pošivfala.Rekla je bila je odlična,samo premalo zvita,kar pa ni res,sem ji takoj rekla,da takšne dobre potice še nismo jedli.Kaj misli,da samo ona dela najbolje,mi res gre včasih na jetra,vendar potrpim.

Vem, da težko razumeš, ampak vedi, da sem jaz edina, ki bom mami pomagala, ko bo obnemogla. To se je že ene 2x zgodilo,k ampak je na srečo vedno premagala bolezen. Ko je zdrava, je žleht in sem najslabša, ko pa umira, se topi od ljubezni do mene. Takrat me potrebuje in jaz pomagam. Je ena velika egoistična rit!

Nikoli ne bi in ne bom odpikal staršev. Nikoli.

Meni se zdiš šašava ti.

Jaz, pred kratkim.

res ne, starši so eni sami, moji so daleč daleč od dobrih staršev ampak mi na kraj pameti ne pride, da bi jima kdaj obrnila hrbet. Ne živimo skupaj že od mojega 15-ega leta, sta ločena, obrnila sta mi hrbet, ko sem ju najbolj potrebovala, oče ženskar, mama je nesrečno zaljubljena v človeka, ki mi je nekoč storil kaznivo dejanje, dediščine od njiju nimam in je tudi ne bo….Pa vendar sta moja starša, iz njune kombinacije sem jaz, imam lastnosti obeh. In čeprav ju nekoč nisem razumela, ju v določenih pogledim razumem sedaj, ko sem sama mama. Nikoli me nista podpirala finančno, ne duhovno, nikoli skočila na pomoč pri mojem otroku ampak ju bi sprejela pod svoje streho ob vsaki uri in jima pomagala, ne glede na preteklost.

To, da je bil tvoj oče ženskar nima veze s tabo, ampak s tvojo mamo – to se mi in vse ostalo v zvezi s tvojimi starši ne zdi prav nič pretresljivega.
Zbodlo je edino kaznivo dejanje.V kolikor je kaznivo dejanje npr. posilstvo je mazohistično, da se trudiš za človeka (tvojo mamo), ki te ni zasčitila.

Spomnila se boš svoje mame, ko se bodo tvoji otroci oddaljili od tebe in te ne bodo niti poslušali več….

Ja, pa še kaj!
NIKOLI me ni ne objela, ne poslušala, ampak samo tupila svoj prav!
Drugi so ji bili najbolj pomembni in tako je še sedaj.

Ne grem se njenih igric, ne grem se njenih poskusov, da si me podredi, ne več. Zabijala me je celo življenje, obtoževala in privzgajala občutek krivde in sramu. Potem se je za en čas potuhnila in na koncu poskusila že z zdraho med mojim možem in mano. To sploh ni bil več odnos mati-hči ampak ženska-ženska in sem jo nepreklicno odpikala. Edine pomisleke sem imela glede mojih otrok, da bodo izgubili stik z njo, pa se le potrjuje moja pravilna odločitev.Se sploh ne briga za njih, ne pokliče, nič. In prav je tako. Končno nimam več mlinskega kamna okoli vratu…

Prijateljem, partnerjem,otrokom NE pustimo da nas žalijo. Starši nas lahko – ker so eni sami.
Prijateljem, partnerjem, otrokom NE pustimo, da nas varajo, kradejo, nas fizično in psihično zlorabljajo. Starši nas lahko – ker so eni sami.
Prijatelji, partnerji kmalu postanejo EX prijatelji in EX partnerji, če ne prenehajo z neprimernim vedenjem. Starši nas lahko po mili volji ponižujejo, so zlobni, manipulativni, egoistični in naša srca so še vedno odprta – ker starši so eni sami.

Kar seješ to žanješ.

Tudi otroci so naši, čeprav nas ponižujejo, so zlobni in manipulativni. A ti bi se odrekla svojemu otroku, ki je tak? Če ja, potem je prav, da se tudi staršem. Če ne, zakaj njim ne, staršem pa ja? Oboji so taki, ker so pač taki. Že res, da si mogoče sama kriva, če je otrok tak, ampak če je že odrasel, ima tudi on kaj besede pri tem, ne?

Tudi jaz sem jih odpikala, 10 let nazaj. Tudi je bilo posredi kaznivo dejanje..
Kar seješ, žanješ, velja tudi za starše.

Odpikala sem jih zato, da ne bi poškodovali mojih otrok.

Pa kakšni ljudje ste to??? In kot vidim vas je veliko!

Kakršnikoli so starši se jih ne bi odrekla nikoli!!!

New Report

Close