Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Kakšen je smisel življenja ljudi, ki nimajo otrok?

Kakšen je smisel življenja ljudi, ki nimajo otrok?

Me pa res zanima. Izvzeti tisti, ki jih ne morejo imeti, zanima me za tiste, ki jih NOČEJO….

Zase se brigaj!

Saj se brigam, samo me to res zanima kje ti ljudje, ki NOČEJO imeti otrok vidijo smisel življenja, zakaj sploh živeti, če nočeš podariti življenja, v katerem boš živel naprej….

nova
Uredništvo priporoča

Niso vsi za imet otroka, oziroma ne počutijo se za bit starš ali na kratko sovražijo otroke.Jaz jih imam, dva ampak poznam kolegice in kolege ki jih prav zaradi teh razlogov ki sem napisala enostavno nočejo.Hočejo uživat sami življenje in se ne sprašujejo kako bo na stara leta.Simpl!

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

No, jaz otrok definitivno nimam zato, da bom v podarjenem življenju živela naprej, ker nisem Tito ali pa Stalin, da bi me preganjalo megalomanstvo.

In zakaj razlika med tistimi, ki nočejo in tistimi, ki ne morejo imeti otrok? A zadnjim oprostiš, da njihovo življenje nima smisla, prvim pa ne?
Kaj pa bo tvoj smisel, ko boš stara 50, 60, otroci se bodo recimo poročili v tujino in prišli na obisk enkrat na leto za dva tedna, ostlaih 50 tednov boš pa sama? Bosta tvoj smisel življenja tista dva tedna na leto?
In kaj bo smisel tvojega življenja, če se bo mogoče – saj ne, da ti privoščim – pokazalo, da bo tvoj otrok morilec, posiljevalec, vojni zločinec, baraba, narkoman in podobno?

Živimo 80 let, otroci so z nami 20 let. Kaj počnemo ostalih 60 let?

Potovanja, šport, branje, filmi……………zabaveeeee!

Pa dobra hrana, pijača, druženje s prijatelji, rože, morje, gozd, planine……………….

Pa živali – jahanje, kuži in muce, hrčki in ribice………..

Pa kariera (sploh, če si izobražen), pa računalnik, pa …………..vsi mogoči hobiji………….

In seveda tudi seks.

Ah joj, kaj pa je sploh smisel življenja? Da prideš iz službe ves nervozen, potem moraš pa še celo popoldne poslušat otroke, ki skačejo po bajti in se derejo, pa jih vozit na krožke in z njimi delat naloge?

Če nimaš otrok, prideš domov in imaš ljubi MIR, zvečer se pokneš pred TV ali pa si odpreš flašo vina in dobro knjigo v roke. Ali pa psa sprehajaš.

Res je, ko imaš enkrat otroke, si kljub stresu in naporom niti v sanjah ne predstavljaš več, kaj za vraga si počel prej. Ampak jaz si sebe komot zamislim za 1 teden brez. Aaaahhhh, kako bi se spočila. 🙂

Imajo pač druge smisle. Je pa res, da je ljudem brez otrok težje držati glavo gor v tistih hudih časih, ki se primerijo vsakemu izmed nas, ker otrok te ipak vleče naprej. Drugače pa kaj, jim kam manjka? In sploh si vsi otrok ne želijo.

Ahh, kakšen ego, kakšna patetika.
Razširi obzorje, človek si osmisli življenje tudi drugače, pa ni nič slabši od tebe, čeprav verjetno tako misliš, ane?

zakaj sploh živeti, če nočeš podariti življenja, v katerem boš živel naprej….

tole mi je pa malo smešno, čeprav imam otroka

"I dont care about money, but they are good for my nerves" -Ingmar Bergman

Ma ne vem no, jaz si tega ne znam predstavljati. Kako je takim, ko ostarijo pa nimajo nikogar, ki jih pride obiskat, pa nobenih vnučkov, ki polepšajo jesen življenja. Pa tudi si ne morem predstavljat kaj taki ljudje počnejo v prostem času, ko pridejo iz službe, med vikendi pa med prazniki. To mora biti živ dolgčas. Ne vem no, ampak meni je to res nerazumljivo. Saj ima vsaka žival, še tista nerazvita gosenica materinski nagon in čut, da pa ženska nima je pa res malo čudno za moje pojme.

zakaj sploh živeti, če nočeš podariti življenja, v katerem boš živel naprej….

Pri enih je ravno to problem. Če že moramo živeti, zakaj bi si uničili življenje s tem, da bi ga podarili še nekomu? Če že živimo, zakaj ga nebi tudi užili? Jaz pa tukaj ne vidim smisla.

Res si revca, povsem odvisna, sama ne bi preživela, ker se v resnici slabo prenašaš.
Kaj, če te bodo otroci siti, če ti vnukov ne bodo vozili na obisk..a .boš ena zagrenjena stara vaška opravljivka, ki bo oprezala za vsakim in o vseh vse vedela….bohvarji.

Podpis!!! Noben starš ne bo priznal, da je bil oz. je prikrajšan za marsikatero našteto stvar…

Jaz pravim, zakaj pa ne bi raje sebe postavili na prvo mesto in kratko življenje izkoristili maximalno….saj ljudje smo že po defoltu egoisti…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Kaj pa če tvoji otroci potem ne bodo imeli otrok? Potem je tvoje življenje že zdaj brez smisla, ker se tvoji geni ne bodo razmnoževali naprej. Saj ne da bi bilo kaj škode zaradi tega 🙂
Na koncu vsi umremo.

Res svet ne bi ničesar zgubil, očitno ;))))))

sigurno drugačen kt pri tistih kjer je smisel življenja štepanje in produciranje otrok, kolkor jih bo bog dal, neglede na to al bo par sposoben preživet otroka oz. otroke ali ne….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kakšen je smisel življenja ljudi, ki imajo otroke?

NEKATERI V ŽIVLJENJU NAREDIJO SAMO OTROKE.

Res si usmiljenja vredna. Blagor ubogim na duhu.

New Report

Close