Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje no, zdaj pa je jasno, da je otrok BIL evidentiran

no, zdaj pa je jasno, da je otrok BIL evidentiran

Kot piše zgoraj. Spodaj so se usajale morski galeb in nekatere druge, da one poznajo primer od blizu in da otrok, ki je umrl zaradi podhranjenosti sploh ni bil evidentiran in ga nikjer niso imeli zavedenega. Baje poznajo primer od blizu.

Zdaj je jasno, da je otrok BIL evidentiran kot rojen, da je celo patronaža prihajala v hišo, vendar je niso sprejeli in čisto očitno so dobivali tudi vabila za sistematske preglede in cepljenja na katera niso hodili.

M. galeb se več ne oglaša, čeprav je poznavalka baje. Kaj je zdaj res?

Torej starši lahko otroka skrivajo pred drugimi in delajo bogve kaj z njim čisto legalno. Se ne odzivajo na vabila zdravstvenih služb itd.? Niti v šolo jim ga ni treba peljati, ker se lahko šola doma, starši samo uredijo vse potrebno za to in je otrok lahko dejansko maltretiran od staršev, če se noben sosed ali sorodnik ne zgane in jih ne prijavi. V tem primeru je moral otrok popolnoma shirati, da se je nekdo zganil. Popolnoma legalno!

po moje bi res morali uvesti zakon, po katerem bi morali starši otroka privesti na pregled v prvih mesecih, v nasprotnem primeru sledi prisilna privedba s strani policije. Ker tole je res višek.

Morski galeb nič ne pozna primer. Sem prav opazila včeraj, ob treh ni vedela, zakaj se gre sploh, ob štirih (obe uri figurirani) je že pisala tako zagotovo vse stvair, kot bi šlo za njeno sestro in bi vse vedela, imela vse podatke. Kako se je v eni uri tako poučila o primeru, ni jasno. Verjetno je samo v glavi naredila teorije.

Ampak vse, ki so menile, da je otrok najbrž bil evidentiran, če je hotela imeti mati otroški dodatek, je označila za butare in idiote, ki se jim nič ne da dopovedati. Sem bila prepričana, da gre za ljudi, ki jih pozna in za primer, kjer ji je vse jasno.

No, pa saj zdaj nima veze…. Očitno so starši bili samo proti uradni medicini kot je ena že spodaj omenila, vse prejemke so pa želeli imeti (porodniška, doklade), zato je seveda jasno, da so otroka prijavili. Samo na zdravstvene preglede niso hodili.

nova
Uredništvo priporoča

Ne meni se za Galebko, ona ni slaba, ampak o vseh teh tragičnih primerih pa ve vse.

Ja, in zdaj so na teve rekli, da jih bodo pisno pozvali, naj najmlajša dva pripeljejo pokazat k zdravniku. Mislim, a to je zdaj čas za pisne prošnje. Ukrepat takoj, naj se pregledata.

Sem brala, da starša baje sodelujeta in pristajata na to, da otroke pregledajo. Drugače bi jih baje prisilno privedli. ko se kaj takega zgodi, kot je smrt otroka, pa očitno obstaja prisilna privedba.

Zdaj bo pa CSD zafural še ostalih 5 otrok. Namesto, da bi starša zaprli in jima takoj odvzeli roditeljske pravice, se bodo (po besedah direktorja novomeškega CSD) ubadali s tem, da bi staršema dopovedali, kako je treba skrbeti za otroke. Najprej ne ukrepajo nič, potem imajo neke blage ukrepe, ko pa bojo otroci že v puberteti in praktično zafurani, pa se bojo spomnili, da bi jih bilo dobro dati v posvojitev.

Mislim… če smrt iz malomarnosti ni zadosten razlog za odvzem roditeljskih pravic, potem res ne vem, v kakšnih primerih se sploh izvede ta ukrep.

se strinjam. Drugače sicer nisem tako rigorozna, ampak v tem primeru pa bi otroke res morali odvzeti. Saj ne gre za neke neuke uboge starše, ki niso vedeli, kako in kaj, ampak za dva visoko izobražena bedaka, ki sta zato, ker verjameta v neke filozofije, do smrti izstradala otroka. Ona dva sta POZNALA poti, kako otroka nahraniti in KAM SE OBRNITI, da bi poiskala pomoč. Samo tega iz lastnega prepričanja, ki je privedlo do otrokove smrti, nista HOTELA narediti. A zdaj jim pa bodo razlagali, kako je prav, če otroka, ki tehta tri kg pri desetih mesecih odpeljejo v zdravstveni dom, ker onadva tega nista vedela???? Ma bedarije na kvadrat!

STRINJAM SE!!!

Dobro, obstajajo tudi nesreče, kjer tudi starša lahko obtožijo za smrt iz malomarnosti. Ko se je recimo tisti 5-letnik utopil v bazenih, ko je šla mati samo na stranišče. Ne moreš vsega metati v en koš, pri tem sedaj primeru se pa tudi jaz strinjam.

Morajo pridobiti na času, birokracija pa to.

Kje pa je bilo objavljeno, da je bil otrok evidentiran, oziroma, kdo je to povedal?

Ker jaz sem šla prej slediti vse od začetka: kaj so napisali časopisi, izjave na Tv, kar se je tu pisalo, predvsem od galeba, ker ga pač omenjate. Precej stvari je pomanjkljivih, oziroma, včeraj je bilo uradno objavljeno, da otrok ni bil nikjer zaveden, evidentiran, danes pa, da je bil evidentiran, jutri pa bo kaj? Če bodo šla poročila v tej smeri, si nekdo zdaj lepo umiva roke od tega primera.
Nisem zasledila, da bi si ljudje sami kaj izmislili ali napisali, res pa je, da so bili bolj v grobi obliki, tega ne zanikam, debatiralo se je na podlagi tega, kar je bilo napisano v časopisih ali izjavah na Tv in radiu. Ob takih tragedijah ljudje radi sklepamo, v javnost kasneje pride čisto nekaj drugega.
Spominite se primera Zakršek iz Brežic, očeta, ki je vrgel punčko, kaj bo s punčko s Koroške….

Miren preostanek večera vam želim, Cvetka

Bilo je objavljeno:

Družine na CSD Novo mesto niso posebej poznali

Simončič je povedal, da družino niso posebej poznali. Na Centru za socialno delo so imeli evidentirano mamo, za katero so izpeljali vse postopke za porodniški dopust in otroškim dodatkom. Vse dokumente so pridobili iz uradnih evidenc. Otroci so imeli otroški dodatek in mama porodniško.

Otrok pred tragičnim dogodkom ni bil zdravniško pregledan?

Zaskrbljujoča je tudi informacija, da otrok ob rojstvu in v prvih mesecih ni bil zdravniško pregledan. Oziroma je bil otrok na ta žalostni dan sploh prvič pri zdravniku. Po naših neuradnih informacijah otrok naj ne bi imel zdravniškega kartona oziroma zdravstvene kartice

Otroci so bili VSI evidentirani, saj je tudi za najmlajšega očitno babica, ki je bila pri porodu zapisala tudi podatke o rojstvu, ki gredo potem po uradni poti na matični urad. Od tam so tudi pridobili vse evidence na CSD. Otrok je torej OBSTAJAL tudi uradno. Močno dvomim, da bi g. Simončič glede tega lagal, če z imenom in priimkom stoji za to izjavo.

Moje mnenje je, da z vegansko prehrano otroka ne moreš shirat. Konec koncev je bil otrok dojen. Poznam primer, ko je znancem, katerim je bil to edini otrok, otrok shiral pred očmi staršev in starih staršev, kateri so živeli v isti hiši. Pa kar pridno bašejo meso. Izkazalo se je, da je otrok bolan in so ga komaj rešili. In kaj če ga ne bi? Koliko primerov medicina ne ozdravi? Koliko primerov zaserje? Moj oče je shiral v bolnici. Umrl zaradi zastrupitve krvi. Kdo pa te zdravnike preganja?

Ne zagovarjam nikogar, predvsem ne odobravam, da otrok ne vozijo na redne zdravniške preglede. Vendar smrt tega otroka ali način prehrane še ne pomeni, da so otroci zanemarjani. Kaj pa staršo, ki imajo predebele otroke? Pa jim še vedno dajejo čips in Coca colo za malico? Tudi tej ubijajo otroka. In tudi če ga vodijo k zdravniku, jih noben zdravnik ne more prisilit, da spremenijo prehrano.

Jaz mislim, da morda eni ne ločujejo, ali je bil otrok prijavljen na matičnem uradu ali je imel zdravstveni karton. Mislim, da se je sigurno zabeležilo rojstvo otroka, seveda pa nima zdravstvene kartice in kartona, če tega starši niso sami uredili.
Tudi glede patronažne. Ne vem kako je zdaj, ampak še eno leto nazaj, sem sama mogla klicat patronažno. In po moje nobenga ni zanimalo, ali jo kličem ali ne.

Odvisno v katerem okrožju. Jaz nisem nikogar klicala, so prišli sami, s tem, da so mi prej telefonirali in se najavili.

Jaz sem prišla iz porodnišnice na petek in v soboto zjutraj je bila pri meni že patronažna, pa nisem nikamor nič klicala. Ona je tudi uredila datum za prvi pregled pri pediatru in mojo kontrolo pri ginekologu.

Odvisno v katerem okrožju. Jaz nisem nikogar klicala, so prišli sami, s tem, da so mi prej telefonirali in se najavili.[/quote]

Kdaj pa je tobilo? Ker pri nas se to skoz spreminja.Enkrat pridejo sami, enkrat jih moraš pa klicat.
Men je klicanje bolj všeč, ker lahko še izberem kero patronažno bom imela.:-D

Odvisno od tega, kje živiš. Jaz nobenega od otrok nisem rodila v najbližji porodnišnici in sem morala vsakič patronažno klicati sama. Ali sem jo klicala in kdaj sem jo klicala verjetno ni preverjal nihče.

Dobro, obstajajo tudi nesreče, kjer tudi starša lahko obtožijo za smrt iz malomarnosti. Ko se je recimo tisti 5-letnik utopil v bazenih, ko je šla mati samo na stranišče. Ne moreš vsega metati v en koš, pri tem sedaj primeru se pa tudi jaz strinjam.[/quote]

No, to zame tudi ni nesreča, ampak malomarnost. Ne moreš pustiti 5 letnika v bazenu brez nadzora in oditi na WC. Morala bi ga vzeti s sabo, ali pa nekoga najti, da bi ta čas poskrbel in pazil na otroka.

Zadnje čase sem imela priložnost videti, kako zelo so starši malomarni na kopališčih. Groza!

Dobro, obstajajo tudi nesreče, kjer tudi starša lahko obtožijo za smrt iz malomarnosti. Ko se je recimo tisti 5-letnik utopil v bazenih, ko je šla mati samo na stranišče. Ne moreš vsega metati v en koš, pri tem sedaj primeru se pa tudi jaz strinjam.[/quote]

No, to zame tudi ni nesreča, ampak malomarnost. Ne moreš pustiti 5 letnika v bazenu brez nadzora in oditi na WC. Morala bi ga vzeti s sabo, ali pa nekoga najti, da bi ta čas poskrbel in pazil na otroka.

Zadnje čase sem imela priložnost videti, kako zelo so starši malomarni na kopališčih. Groza![/quote]

In v tem primeru bi se tebi zdelo prav, da bi taki materi vzeli tudi preostale otroke? Nesreča, ki se na tak način zgodi, je sicer res tragedija, ampak bodi prepričana, da se lahko zgodi čisto vsakemu, če le nimaš otroka vseh 24 ur na očeh. Kolegica, ki zagovarja točno tako stališče kot ti, je spremenila mnenje od takrat, ko se ji je štiriletnik, ki ga ni ČVRSTO držala za roko, strgal z roke in stekel na cesto. Voznik je hvala bogu vozil počasi in je uspel zabremzati tik pred otrokom. Kaj bi bilo v nasprotnem primeru? In ali res ti čisto vsako minuto dneva gledaš svojega 5-letnika? Ne sodi prehitro!

Imam dva otroka, ki sta bila pri 4-ih varna plavalca in sta bila v bazenu brez rokavčkov (seveda pod nadzorstvom). Tretji je pri 5-ih letih neplavalec in ne sme niti okoli bazena brez rokavčkov. Kljub temu, da se imam za skrbnega starša pa se mi je že zgodilo, da sem katerega od otrok za minuto spustila izpred oči in težko verjamem, da ste tukaj sami taki starši, ki se jim to še ni zgodilo. Nikoli niste izpred oči zgubili otroka, medtem ko ste se z drugim otrokom ukvarjali? Očitno sami super starši, ker normalnemu staršu normalen otrok lahko brzinsko izgine izpred oči, pa naj bo to v bazenu, na igrišču ali v trgovini. Sploh, če moraš gledati več kot enega otroka.

New Report

Close