Najdi forum

hare krišna – nujno

Brat je čist zabluzu. Zapustil punco , se preselil blizu templja hare krišne v Lj in zdej samo še mantra…. Star je 40 let in sedaj ga je obsedla hare krišna. Tud na dopuste ne hod več, večino denarja kanalizira v tisto njihovo skupnost. Saj načeloma me nič ne moti , nič slabega ni v tem , celo prenehal je kaditi in bolj zdravo se prehranjuje samo ostalo se mi pa zdi brezveze. Da bi se vsemu odpovedoval ??Zakaj le i !!! Sexu, dobri hrani, užitkom .. itd… Bojim se, da zapusti tud dobro službo itd saj mu je zadnje čase vse brezveze , pomebno je le da moli, moli, moli in se pripravlja na drugo življenje.

Meni osebno je sicer ta vera v enem delu všeč saj uči skromnosti, samo to da pa je to življenje brezveze in je pomembno drugo življenje pač izvira iz zgodovinske revščine v indiji kjer so višje kaste morale potolažiti nižje kaste, češ to živkljenje je samo prehod v višji stadij. Samo brat tega ne šteka ker je preveč zaverovan v to sranje. Vsi bi včasih morali biti bolj skromni, varčni itd. Kako mu naj pomagam, da zleze ven iz tega in zaživi spet normalno ?? Ima kdo kako idejo? Sprašujem tiste ki me razumejo oz. so imeli že izkušnjo s temostali pa se prosim zadržite komentarjev.

Tvoj brat se je umaknil v v vero ravno zaradi tega, ker ga običajen svet, kot ga omenjaš, ni zadovoljeval. Postal je razočaran…Zakaj , ne vem…Ker ga ne poznam. Pogovori se z njim.
Zato je šel med krišnovce, saj bo tam, med enakimi sigurno našel tolažbo in iskano pozornost.

Najbolj mu lahko pomagaš s tem, če mu boš kot brat. Mu pokazal razumevanje. Ljudje ne moremo kar izbirati kakšno življenje bomo živeli. Vodijo nas podzavestni vzorci, sami le iščemo najboljše možnosti za preživetje. Kakor vemo in znamo.

Kot pravim, ne ga prepričevati ali ga obsojati, saj se bo potem še bolj umaknil v drugi svet. Pa še ti se mu boš zameril, če mu ne boš pokazal, da ga razumeš.
Naj občuti, da ti je mar.

..hvala..

nova
Uredništvo priporoča

sranje.

no, saj s tem izrazom si že dokazal svojo primitivnost. Odgovornost občutenja do brata te očitno zelo malo skrbi.

A nisem dovolj jasno napisal, da se tisti ki nimate kaj pametnega napisat vzdržite komentarjev. Ali ne znaš brati ali pa si malce retardiran.

Pre star je za prevzgajanje. Mene bi le to skrbelo, da bi vse svoje premoženje tja odnesel, potem pa si premislil. Če ima kaj, šparajte zanj za takrat. Predlagaj mu, naj bo te vere sam v sebi, da si ne bo delal dodatnih stroškov. Telesni stiki obstajajo v namen nasledstva, se mi zdi. Glede kast mu lahko poveš, da je v najvišji, ker obstaja 480 000 reinkarnacij in šele zadnja je človeška, če sem prav razumela eno oddajo Z vlakom po ne vem kje na TVSLO.

Verjamem, da je šok za družino, že večkrat sem slišala o tem. Dokler se to drugim dogaja, smo strašno pametni, ko pa se nam kaj takega zgodi, je pa dobro pokramljati s kom in si stvar temeljito ogledati.

Jaz bi ga za enkrat pustila, naj živi kot želi, le veliko bi spraševala, kaj in kako to pomeni. Ko se bo slišal, kaj govori, bo morda našel kakšno protislovje, ki ga bo odvrnilo.

Želim ti veliko sreče pri “reševanju brata”.

mogoče ga bo pri 50-h minilo:))

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

Tvoj brat išče meglo,da se razume

Kaj pa na to pravita starša?

prow je imel–ko jebe ta kapitalistični,imperialistični tajkunski svet……….
+silent scream for revolution+

Pozdravljen!

Tvoj brat je odkril nekaj lepega in zdaj se je vrgel not. To mu ne delajo bhakte (krišnovci) ampak kar on sam. Verjemi, to kar ti je on povedal in kar ti govori ni res. Njihova vera govori (če je to sploh vera, prej bi rekla način življenja), da je človeško življenje nam podarjeno, da se pripravimo in lahko gremo še višje, NE PRAVIJO DA JE TO ŽIVLJENJE BREZVEZE, ravno obratno!!! Prabhupada je rekel, da z nekativnim ne dosežeš aktivnega, torej to da boš ti sedel cel dan in meditiral, no to ne gre in s tem ne oni ne strinjajo in tud tega ne učijo. Večina bhakt, ki živijo zunaj in ne v templju vsak dan hodijov službi in ne odstopajo od večine, razlikujejo se le po tem, da imajo drugačna prepričanja. Na ulici jih ne boš prepoznal, in v Sloveniji jih ni malo.

Iz mojih lastnih izkušenj lahko povem, da kar se govori ni resnica, ljudje se bojijo nečesa neznanega, pomojem so pa samo fouš, da se ljudje lahko odpovejo materialnim stvarem in užitkom. Večini ljudi pač to ne rata. Oz. mogoče ne da se odpoveš ampak da ti recimo nov avto ne prinese sreče, ker veš da je minljivo, vse kar je je ljubezen in samospoznanje. In to oni učijo!!! SAMOSPOZNANJE IN ABSOLUTNA RESNICA.

Slišim velikokrat od ljudi, da onis o pa sekta in da seksajo ve povprek, resnica je čisto drugačna. Sama nism v tem, simpatiziram pa z njihovo filozofijo in se vidim v tem.

Tvoj brat pa hmm, dokler je v evforiji, kar na zečetku definitvno si, ker se pred tabo odpre nov svet, lep, sončen, vidiš kakšen je lahko svet…če bi vsi živeli v ljubezni..brez nepotrebnga ljubosumnja, ubijanja, nevoščjivosti, laži,itd…in rabi čas, da se to malo poleže. to je to.

Svet se spreminja, trenutno je vse zelo grdo, ampak pred zoro je najbolj temno, prihaja nova doba, kjer bo lepše, bolj humano, smo definitvno na poti k boljšemu. Vse, kar imamo do zdaj je da boljš spimo, žremo, pa uživamo, to je pa to. Kje je pa tista notranja iskrica, notranje zaadovoljstvo, glede na to koiko ljudi išče to iskrico, verjamem, da jih ni malo, ki verjamejo, da materializem ni naša naravna nota. iZGUBIL smo stik samo s sabo, upam d aga kmalu spet najdemo, vendar tega vodietlji in sile, ki usmerjajo svet ne želijo…tko da pusti brata na miru, bo se sam zbrihtu, Noben te pa ne sil, da daješ denar njim…sm mela slabše izkušnje s cerkvijo kt i pučco potisne pred oči, pa čaka…tudki men ni noben reku, pa sem že kar dolgo…pa mi noben ni reku za denar ali pa karkoli drugega.

A nisem dovolj jasno napisal, da se tisti ki nimate kaj pametnega napisat vzdržite komentarjev. Ali ne znaš brati ali pa si malce retardiran.[/quote]

Sranje, si napisal, to je tvoje izrazoslovje, sorry, moje ni.

Sem pa retardirana, ne retardiran.

lp, good luck, ćelibad

8.400.000 reikarnacij,preden si človek,kae je redkost.Vegetarijanstvo je potrebno,brez mesa,rib in jajc.
Men so njihova načela všeč in celo pravijo literature (neodvisne),da kar se duhovnosti tiče,je Hare Krišna v samem vrhu pred vsemi ostalimi.
Brat živi svoje življenje in će ga to osrečuje nič bati,bo samo še boljši člove in nikakor ne slabši.

Hare Krišna ti spere možgane, kot marsikatera druga vera ali verska sekta. Ti hare krišnovci so bili pred leti v Ljubljani in so spet promovirali Hare Krišno, mene so takoj oblajali, ko sem sama hodila in mi dali neko knjigo o njihovem bogu Krishni. To je če si razočarana/ran nad življenjem, ne vidiš več smisla v materializmu in greš v Hare Krišno, kjer ti sperejo možgane. Ta verska sekta je zelo kontradiktorna, promovirajo vegetarijanstvo in skromnost, po drugi strani jim moraš prispevati denar. 😉 Se pa spomnim, da ti hare krišnovci hodijo na kosilo v vegetarijansko restavracijo Radha Govinda, ker imajo tempelj zraven. S kolegico sva šli na študentski bon tja jesti pred leti in sva jih opazili. Hvala lepa za takšno versko sekto!

Lep pozdrav

Zleze ven iz tega “sranja” in zaživi spet normalno?
Vsak gleda na življenje s svojimi očmi in za tvojega brata je “normalno” življenje podobno “sranje”, kot je zate HareKrišna gibanje.
Če imaš rad nekoga, ga podpiraš, si toleranten in mu pomagaš po svojih najboljših močeh.
Pri denarju se pač vse konča, tudi bratska ljubezen?
Po svojih najboljših močeh seveda ne pomeni, da mu probaš dat vse kar si želi.
Dober starš oz. brat mora kdaj tud znat reči NE.
Da pa lahko reče v dobrem NE, mora pa imeti nekaj dobre, trdne podlage.
Jo ti imaš?
Dobro ,trdno podlago?
Primer ti bom dal.
Kdo lahko lažje reši utapljajočega ?
Tisti, ki je vodi z njim ali tisti, ki je na kopnem oz.v čolnu?
Velikokrat se človek, ki nekaj ima v materialnem ali duhovnem smislu ne zaveda kaj ima, dokler tega ne izgubi.
Tvoj brat se mogoče ne zaveda, če res ima dobro službo, da ima dobro službo.
Ora et labora: moli in delaj, kot pravi en cerkveni nauk.
Šrila Prabhupada-ustanovitelj HareKrišna gibanja, oz.mednarodnega društva za zavest Boga-Krišne, je večkrat dejal, da ni nobene potrebe, da se umetno-lažno odpoveduješ, pač pa da tisto, kar imaš, uporabiš za napredovanje v zavesti Boga.
Pa ne zato, da bi ISCON imel od tega kaj koristi, pač pa zato, ker človek, ki ima miren um, stabilno življenje, dobro zdravje,…lažje napreduje v samospoznavanju.
Bodi kar si, na svoji poti poskušaj narediti največ in najboljše, kar je v tvoji moči in to je to.
Življenje je, vsaj do neke mere, tudi stvar naše izbire.
Poskušajmo biti strpni, spoštljivi in tolerantni drug do drugega, pa bo naše življenje lepše.
Za pravo razumevanje nekoga in če mu res želiš pomagat v dobrem smislu, se je treba postavit v njegovo kožo, z inteligenco, da vidiš svet z njegovimi oz.njenimi očmi.
Če gledaš samo s svojimi očmi, to nikakor ni dovolj.
Takšen način ne more dati dobrih rezultatov, pogosto privede do neželjenih posledic.
Mir naj bo s tabo.
Peace, man.

Zdravo,

Slučajno sem naletel na tole objavo in moram priznat, da so mi odgovori precej všeč. Sem pričakoval več negativnih odgovorov. Očitno se ljudje počasi le premikamo iz neke cone, kjer nas je strah vsega drugačnega v cono raziskovanja in spoznavanja tega “tujega in neznanega”.

Mene je od malega zanimalo, kaj je smisel življenja, zakaj sem tukaj, zakaj sploh obstajam, zakaj tolk trpimo, a obstaja neka vrhovna sila, vrhovni kontrolor, Bog ipd.? Predvidevam, da je tvoj brat v podobnem položaju, da se je na eni točki v svojem življenju začel prebujat kot duša. Enim se to začne dogajat zelo zgodaj, verjetno zaradi duhovnega stika v prejšnjih življenj, enim se to zgodi kot posledica neke traume, ko te življenje pošteno zdrma in se zbudiš iz zasanjanosti… eni pa bežijo stran od teh vprašanj, ker jim to uničuje to iluzijo v kateri radi živijo, pač tako je. Vsi imamo svobodno voljo in svobodno izbiro komu bomo zaupali, komu bomo sledili itd. Tudi tisti, ki trdijo, da ne sledijo nikomur, so polni enih programov, ki so jih sprejemali celo življenje in sedaj mislijo, da so to njihovi. Na koncu vsi živimo iz dneva v dan samo zaradi vere. Ta ista vera nas žene, da zjutraj vstanemo in gremo v šolo, službo ali karkoli pač počnemo. Na avtobus vstopimo v veri, da nas bo pripeljal taj kamor si želimo. V službo hodimo v veri, da bo drug mesec prišla plača itd. Vse je vera. Tudi ateist verjame, da Boga ni ;)))

Hare Krišna “vera” dejansko ni vera, ampak način življenja, ki bazira na duhovni znanosti, ki se je v človeškem rodu prenašala iz roda v rod preko Ved. Vedsko znanje nudi odgovore, ki jih ne nudijo nobeni drugi “sveti spisi” tega sveta. Niso sekataški, niso omejeni na neko kulturno področje, na raso ali karkoli začasnega. Vede se ukvarjajo z absolutno resnico, s tistim, kar je vedno res… kar je bilo res za ljudi pred 5000 leti in bo res čez 5000let. Pa lahko govorimo tukaj o psihologiji človeka, o njegovi zavesti ali duši. Te stvari se ne spreminjajo nikoli. Človek, ki pride pod vpliv lastnih čutil, se odziva vedno enako… ne glede na civilizacijo v kateri se nahaja. Ko te prevzame poželenje, se vsak enako odziva… ali zavist, ali jeza, ali karkoli iz palete emocij, ki nas prevzemajo. Vede nas učijo, kako se izognemo temu, kako postanemo kontrolorji teh emotivnih sil, ki dostikrat privedejo ljudi celo do največjih hudobij… do posiljstva, do umora, do bratomorne vojne itd. Vede nas učijo ljubezni, kako najprej razviti ljubezen do Boga (stvarnika) in potem preko Njega razvijamo ljubezen tudi vseh ostalih živih bitij. Proces je naraven in deluje.

Osebno ne vidim nič slabega, da se je tvoj brat tako odločil. Če ne bo fanatik in bo vse sprejemal z inteligenco, potem bo postal samo boljša verzija samega sebe 😉

lp TPd

Bravo TPd, zelo lepo povedano, kot da sem slišal sebe..🙂

 

Bodi mu brat podpiraj ga in mu svetuj.
Tudi jaz sem bila nekajkrat v templju in moram priznati, da na vsako vprašanje imajo odgovor. Veliko stvari je tukaj resničnih. Vendar mene ni tako potegnilo notri, da bi se preselila tja. Živim pa v takšnem razmišljanju kakšnega imajo oni saj sem tudi sama opazila pozitivne spremembe v življenju.

Si ti skrbnik svojega brata? Ali je odrasel 40 letni moški in mu pač daj mir in spoštovanje? Kakšen klovn si ti ej “obupaneccc”. In izvajal boš nek nadzor kdo lahko piše v to javno temo. Mrš.

Ali boš zdaj zagovarjal individualizem do konca, in svobodo in liberalnost in vse to vaše zahodno individualistično pravljičarstvo ALI boš postal ena navadna prpa in sedaj —->ko tebi nekaj ni všeč—- in se bojiš za svojo rit hočeš vplivati na brata.

Navaden barabon ki igra nekega moralnega zmagovalca. Kdo si ti da ga sodiš? Kdo si ti da boš govoril kdo ima “oprane možgane” in se tu razglašaš kot neki pametnjakovič ki kao “vidi resnico”. Isti si kot kakšna inkvizicija ki vsiljuje svoje. Samo da ti vsiljuješ RACIO in LOGOS ne pa RELIGIO. Temu se reče hinavščina. Fuj, od**bi da te ne vidim. Bolj spoštujem Vahabita z nožem ki me hoče ubit in skonvertirat kot tako prpo od klovna.

Daj bratu za podpisat da se odpoveduje dediščini in pač živi naprej svoje slovensko materialno življenje kot edini zakoniti dedič in boš poverbal tisto lepo socialiatično hiško 🙂 Pa fajn ga namoči vsak teden v kakšno novo tinder mucko za zraven samo merkaj da te ne kakšna tožila za pol hiške. 🙂

 

Mene pa zanima, če kdo ve, kakšen je njihov odnos do žensk. Sorodnica je vstopila v Hare Krišno in tam našla moža, za katerega smo izvedeli, da nad njo izvaja fizično nasilje. Že večkrat jo je pretepel, pristala je celo na urgenci. A ga zagovarja, češ da mora biti žena podrejena in poslušna in da si je udarce zaslužila (ker ni bila takšna). O tej temni plati nisem nikjer brala, pa med zanima, če drži. Ali je torej t.i. manjvrednost oz. podredljivost ženske del njihovega nauka?

New Report

Close