Najdi forum

Na naši firmi smo zaposleni 3 brez otrok in 1 sodelavec, ki ima 2 otroka.

Pred časom smo šli vsi (vključno z dir) -30% dol s plačami (caa 300EUR).

Nakar je sodelavec z otroci šel zajamrat, češ da mora otroka preživljat in kredite odplačevat in mu je dir teh -30% odpisal, ostali pa smo po besedah dir “brez obveznosti in ne rabimo toliko EUR”.

No mogoče bi jaz tudi imela kredit in otroka, če bi imela 300EUR večjo plačo!!!

No tudi nadure baje dosti lažje delamo, z razliko od njega lahko baje delamo tudi med vikendom, pa dopusta baje tudi ne potrebujemo tedaj, ko bi ga radi imeli.

Danes sem jezna zelo!

EDINO PRAV JE NAREDIL, JAZ BI TUDI ZA SVOJE OTROKE POJAMRALA ŠEFU-kdo pa bo če ne lasten oče oz.mati!!!!!

Jah, kaj ti naj rečem, imej otroke, pa bo cel svet lepši.

nova
Uredništvo priporoča

Meni se zdi, da bi to lahko uredil bolj korektno. Vsi 20 % dol, ne pa enemu 30 % oprosti, ostali pa …
Meni se tudi ne bi zdelo prav, ampak fouš pa tudi ne bi bila …

Hja no – saj jaz bi tudi imela prej otroke in kredit, če bi imela 300EUR več.

Pa ne bi me jezilo, če bi dobil večjo plačo, ker več naredi, ker prinese več projektov oz. jih oddela – pa jih ne! ,

Kvečjemu jih oddela še manj!

ima 2 otroka in zanj tudi olajšave in otroški dodatek in še in še… Prav je, da si jezna. To ni pravično. Pa tak šef…

zase se brigaj pa bo, vse se plača, vse se vrača.

Men se plača malo kaj.

Prej sem imela 1.000EUR neto.
Sedaj imam 690EUR neto.

Če danes zanosim dobim koliko porodniške? Pa bog ne daj, da me še dajo na bolniško!

TA teden med službenim časom pošiljam prošnje!

pa ti nisi normalna. zato, ker se slovenci večinoma držimo tega tvojega načela (in potem do onemoglosti razpraavljamo o krivicah, ki se nam godijo, v zasebnem krogu in za hrbtom tistih, ki so za to odgovorni), smo zdaj v tako nezavidljivi vsesplošni družbeni situaciji.

aja, ti pričakuješ pravično povračilo v nebesih

Tegale na monu ne boš mogla rešit. Sodelavec je ravnal prav, da se je boril za svojo plačo in očitno uspel. Sedaj je na ostalih, da si enako pogumno izborite svojo plačo. Lepo pred direktorja, pa povedat, koliko delaš in koliko si zaslužiš. Želim ti uspešen razgovor.

Ta ukrep resnično ni pravičen. Če se plače znižujejo, se vsem, saj se glede na obseg dela oz situacije, v kateri je /celotna/ firma in ne glede na socialni položaj; v končni fazi, morda pa imaš ti, npr. večji kredit.

Pobrigaj se zase, edino pravilno!

Menda ne boš imela otrok zaradi 300€ več??? Otrok ti bo še prehitro potrošil teh 300€ dodatka.
Aja, zakaj že si na starševskem forumu?

Ja ravno med tem “razgovorom” z direktorjem, kjer sem mu predstavila moje rezultate in doprinos (s čimer je menda on kot direktor bolje seznanjen, kot jaz) je dejal, da sicer res, da moji rezultati presegajo sodelavčeve, ampak, da za vse ni, da on pa ima otroke in kredit in bo zarad tega imel pač normalno plačo mi pa do nadaljnega -30%.

Čeprav mi tvoj čustveni odziv ni všeč, ti dam prav.
Biznis in sociala ne gresta skupaj. Direktor je sicer poskušal biti fleksibilen glede na življensko situacijo tega zaposlenega, vendar je napravil napako. Ni funkcija podjetja, da se gre “socialno službo” temveč nekaj drugega. In edini kriterij za plače je doprinos vsakega zaposlenega k skupnem rezultatu. Zato je bil prvi korak zmanjševanja stroškov (-30%) vsaj na videz pravičen in ste ga zato vsi ostali nekako sprejeli kot začasno rešitev, je potem zagrešil še večji kiks.

Predlagam ti, da si “modro tiho” in ne nergaš preveč. Seveda pa nadaljuj z iskanjem primernejše službe. Tako boš najbolj koristila sebi, pa še direktorju boš (če ti uspe najti novo službo) rešila en “problem” s stroški plač.

Te pa res ne razumem kaj zdaj jamraš tukaj? Se je lepo postavil zase in za svojo družino ter dosegel lepšo plačo. Kaj pa je s tem narobe? Dandanes je pač tako, da se moraš borit za vse in za koga se boš če ne za svoje otroke, da bodo preskrbljeni?

Če maš cajt to delat, pa na monu viset………potem še preveč ‘zaslužiš’!

Ja, zakaj pa jih nimaš. Kalkuliraš, dobro živiš, uživaš življenje z veliko žlico ?????

Ja ravno med tem “razgovorom” z direktorjem, kjer sem mu predstavila moje rezultate in doprinos (s čimer je menda on kot direktor bolje seznanjen, kot jaz) je dejal, da sicer res, da moji rezultati presegajo sodelavčeve, ampak, da za vse ni, da on pa ima otroke in kredit in bo zarad tega imel pač normalno plačo mi pa do nadaljnega -30%.[/quote]
začni delat 30% slabše, kot sodelavec….

Tudi mene bi razjezilo, če bi se to dogodilo v naši firmi.
Ampak sama mu definitivno ne bi bila “fovš”, ljudi z dvojnimi merili namreč preziram.
Pravzaprav mi grejo totalno na živce vsi tisti, ki ves čas razlagajo vsem naokrog, kaj potrebujejo za svoje otroke, kako so ubogi … Nimajo časa za nadure, nimajo denarja v primerjavi s teboj…

Totalni egoisti!!!!

Ker se ne zavedajo, da imamo tudi ostali ljudje v njihovi okolici svoje želje, cilje…
Ker oni že imajo otroke, nekdo drug pa dela na tem, da jih bo šele imel.
In kdo sedaj potrebuje več denarja… Pa ne mi sedaj še reci, da on ima že rešen stanovanjski problem, ostali trije pa živite kot podnajemniki. Vsi ostali tudi zasujte šefa s svojimi prošnjami, stokoml, jokom… Če boste enotni, boste kaj dosegli… Če bi bil šef sposoben, bi poskrbel za več dela, razvoj podjetja, večje plače… in vas ne bi razdvajal s svojimi “socialnimi” ukrepi.

Postavi se zase, opozori na dvojna merila. Če ima ta tvoj šef, ki določa komu 30 % gor oz. dol pri plači, šefa, bi jaz njega opozorila na dvojnost in vzrok nezadovoljstva.
Definitivno pa bi mu to povedala ob slovesu, dobrega delavca je težko dobiti, še težje zadržati.
Te podpiram, da si iščeš novo službo! Upam, da jo tudi ostali ! Bilo bi res fino, če bi kar vsi odšli v istem času, šef in sodelavec z otroki pa naj se znajdeta po svoje!

Ja, zakaj pa jih nimaš. Kalkuliraš, dobro živiš, uživaš življenje z veliko žlico ?????[/quote]

Samo ste tisti, ki imate otroke, res bizarni s svojim trpljenjem. Torej če nima otrok, je avtomatično uživačka, lenuharica, egoistka? Vi ste pa kaj – sami Kristusi na križu? Pa saj ste se sami odločili za otroke.

Seksat in narest otroka je najlažje, težje pa ga je vzgojit v krasno osebo. In novodobni starši danes delate predvsem prvo – seksate in se razmnožujete, ostalo pa ni več v vaši domeni. In za svoje preseravanje in egoizem (spravljati nedogovorno otroke na svet) pričakujete še hvalospeve in klanjanje. My ass, še podstrešja nimaš pošlihtanega. Res škoda, ker se lahko kar vsakdo razmnožuje.

Sicer pa je direktor tole “racionalizacijo” izvedel zelo malomarno, neelegantno in nepravično. Zagotovo bi se dalo kako drugače izvest, samo pač ni očitno mu pogled ravno ne seže daleč (drugače bi mu bilo kristalno jasno, da bo s takim privilegijem prizadel in demotiviral druge zaposlene). Žal ni čudno, da vam gre slabo, če že pri osnovnih stvareh ni sposoben predvidet posledic svojih odločitev.

New Report

Close