Najdi forum

Pa se žal ve-detomor

nekatere ste upale,da ne bodo medijem izdali identiteto mamice,a so žal jo.
Upam,da bo mamica dobila pomoč,ki jo potrebuje,pravtako njen 7.letnik
http://www.slovenskenovice.si/clanek/152456

Tako ime in priimek se mora obelodanit, saj je zločinka. Tudi vse tiste, ki so zavestno delale splav, bi morali javno obesiti na trgu Oberdan.

Slovenske novice so milo rečeno, grozljive.

Ko je v prometni nesreči umrla moja prijateljica, so – še preden je bilo uradno potrjeno, da je bila v avtu tudi ona, že zvonili pri njih doma in želeli od staršev izjavo, ali so kaj pretreseni.
Od znanke hčerka je bila na naslovnici objavljena s fotografijo in imenom ter priimkom kot storilka zelo hudega dejanja, ko pa se je izkazalo, da ni res, se niso opravičili niti v časopisu niti v kakem pisemcu.

Skratka, celotna časopisna politika je za bruhat!

nova
Uredništvo priporoča

Si v svojem življenju zavestno “uničila” svojega otroka, jemala KT?

Ti pa si ena butara, ker ne poznaš razlike med zarodkom in živorojenim otrokom. Niti ne poznaš okoliščin in najbrž se ne spoznaš še na kaj drugega……Bod rajš tih!!

Glej, ob jemanju KT sploh ne more priti do oploditve, ker jajčece ne dozori, tako da z rednim jemanjem tabletk nimaš kaj uničiti.

Splav pa je in tudi mora ostati pravica staršev, in tako govori tudi 55.člen naše Ustave.

In ne – nisem ga nikoli naredila, če te slučajno to zanima. Vseeno pa zagovarjam pravico do njega.

Kaj pa se je dogajalo z mamico, pa ve samo ona (če ve). Se mi smili, da ni tisti trenutek našla drugačnega izhoda.

Slovenske novice so totalni podn od podna. Tisti, ki tam delajo kot kao novinarji, bi morali biti na sodišču obravnavani kot najhujši hujskači in nestrneži in kot takšni kazensko odgovarjati.

Se pa ABSOLUTNO NE STRINJAM z našim kazenskim zakonikom, ki detomor obravnava kot dejanje v zmanjšanem stanju prištevnosti in kar apriori določa nižjo kazen kot za druge oblike umora/uboja.

PRAV NOBENEGA opravičila ni, da ženska ubije komaj rojenega otroka, ker ….. V 21. stoletju v Sloveniji skoraj NI teoretične možnosti, da ženska ne bi imela izbire. Izjema so izključno duševno hudo bolne ženske, ki imajo v nekih blodnja predstavo, da je to za otroka najboljša rešitev. Niti v primerih, ko sta mati in njeni starejši otroci v potencialni nevarnosti zaradi psihopatskega partnerja, staršev, sorodnikov, socialne stiske, ima vsaka minimalno izobražena (nekaj razredov osnovne šole) dostop do informacij, kam se zateči.

Obstaja sicer nekaj odstotkov žensk, ki so bile od mladosti zlorabljene in so jih vsi mehanizmi civilizirane družbe v Sloveniji pustili na cedilu. Ki so bile v nosečnosti proti svoji volji zadrževane in so rodile v ujetništvu, otroka pa je ubil nekdo drug.

Zato je treba vsak primer detomora obravnavati individualno. Pod nobenim pogojem pa ne morem sprejeti, da odrasla ženska, celo že mati, opravičuje svoje dejanje detomora, kot nekaj, kar je zaradi njene stiske opravičjivo. NI OPRAVIČJIVO, razen v zelo zelo zelo ZELO izrednih okoliščinah. ampak to potem praktično sploh ni detomor, ampak umor s strani tretje osebe ali trpinčenje ženske v zelo napredni obliki.

Škoda je, da nekateri kar takoj začnejo pisati take primitivnosti, brez da poznajo ozadje, žensko. Kaj te sploh briga ime te ženske? Da se boš naslajal/a nad njo? Njeno življenje in njene odločitve nimajo ničesar s tvojim življenjem, zato se nimaš nobene pravice brigati za to žensko (nikoli mi ni jasna ta obsedenost s tujimi otroci). Z njo se lahko ukvarja le država.

Sicer pa vsi vemo, kako je s temi fanatiki, ki se borijo “za otroke”. Ko pa se dejansko gre za otroke, kot so posvojitve, umetna oploditev, nadomestno materinstvo, pa se poskrijete v luknje in ste proti in ljudem privoščite, da naj bodo raje brez otroka, ker ni bil spočet na “pravilen” način.

Ti pa si ena butara, ker ne poznaš razlike med zarodkom in živorojenim otrokom. Niti ne poznaš okoliščin in najbrž se ne spoznaš še na kaj drugega……Bod rajš tih!![/quote]

Tudi zarodek je človek. Kaj si se ti razvila iz česa drugega??? A včeraj nisi bila človek, danes pa si? No, ravno obratno, sem mislila. Meni je enkrat en gospod razlagal, da zarodek ni človek , zato, ker še ni sposoben sam živet. Saj zato mora biti v mami, je rekel. Ko se rodi, pa postane človek. Naj povem, da je tisti gospod na stara leta veliko let ležal in vegeteral, priklopljen na vse mogoče zadeve. A je bil še človek?

Detomor je tako tragičen dogodek, da si jaz ne bi drznila takšne matere pribijati na križ, ker pojma nimam, kaj se dogaja v njeni glavi. Samo pomilujem jo lahko, neskončno se mi smili.

Nekateri slovenski kraji in mnoge slovenske družine 21. stoletja še niti povohali niso. O spolnosti, odnosih med moškim in žensko, o kontracepciji otroci izvedo toliko, kot jim ata ali mama zagrozita, da ne bi slučajno kaj bilo, ker jih bosta zbutala kot norce.
Tukaj se vse ženske cedijo, da je plemenito dati otroka v posvojitev in kako s tem osrečiš kako družino … bla bla bla. Me zanima, kako bi gledale na svojo sosedo, če bi naredila kaj takega. Pa kako more oddati otroka, kakšen človek je, da lahko naredi kaj takega … (sklepaš pa lahko po tem, kako se zgražajo, če ženska samo omeni, da bi otroci po ločitvi ostali pri očetu).

Tukaj je šlo za drugačen primer. Ampak kdo pri zdravi pameti bi ubil svojega dojenčka, sploh novorojenčka? Zakaj ni šla rodit v porodnišnico? Zakaj ni mogla nikomur povedat, da nekaj ne štima? V takih primerih smo krivi vsi! A smo res taka zagamana družba, da ne znamo bližnjega povprašat, ali je vse v redu, ali kaj rabi?

Nekateri slovenski kraji in mnoge slovenske družine 21. stoletja še niti povohali niso. O spolnosti, odnosih med moškim in žensko, o kontracepciji otroci izvedo toliko, kot jim ata ali mama zagrozita, da ne bi slučajno kaj bilo, ker jih bosta zbutala kot norce.
Tukaj se vse ženske cedijo, da je plemenito dati otroka v posvojitev in kako s tem osrečiš kako družino … bla bla bla. Me zanima, kako bi gledale na svojo sosedo, če bi naredila kaj takega. Pa kako more oddati otroka, kakšen človek je, da lahko naredi kaj takega … (sklepaš pa lahko po tem, kako se zgražajo, če ženska samo omeni, da bi otroci po ločitvi ostali pri očetu).

Tukaj je šlo za drugačen primer. Ampak kdo pri zdravi pameti bi ubil svojega dojenčka, sploh novorojenčka? Zakaj ni šla rodit v porodnišnico? Zakaj ni mogla nikomur povedat, da nekaj ne štima? V takih primerih smo krivi vsi! A smo res taka zagamana družba, da ne znamo bližnjega povprašat, ali je vse v redu, ali kaj rabi?[/quote]

Točno tako. Ali se sploh kdo vpraša, v kakšni stiski je morala biti mati, da je kaj takega naredila? Si kdaj mislite, da bi bili na njenem mestu lahko vi, vaša hči, sestra?!?!? Ne opravičujem njenega dejanja, verjamem pa, da je bila stiska enormna, da je kaj takega naredila. In da do tega pride, smo po malem krivi vsi. Ne samo državne ustanove, tudi vsi sosedje, someščani, vsi, ki smo kdajkoli šli mimo nje in “se delali, da ne opazimo”. Žal mi je za mamo, njenega sinčka in otroka, ki je tako hitro zapustil ta svet.

Se strinjam tudi jaz.Kje ste sedaj vse zagovornice načela “brigaj se zase”?

Drage Monovke, ste na čisto enakem nivoju kot Slovenske novice – podn od podna (kot je navedla ena od vas).
Naslajate se in modrujete o stvareh, ki se vas ne tičejo. In to z razgledanostjo vaške kure.

Se strinjam!

Ne sodite, ker boste sojene same!

Ti pa si ena butara, ker ne poznaš razlike med zarodkom in živorojenim otrokom. Niti ne poznaš okoliščin in najbrž se ne spoznaš še na kaj drugega……Bod rajš tih!![/quote]

Hehe ti si butara :-). Mislim, da je vsem jasno, da zarodek ni živorojen otrok, ker še ni rojen :-). Je pa to ŽIV nerojen otrok, ki raste in se razvija.

Meni se pa ta mati, oprostite, prav nič ne smili. Se mi pa smili dojenček, ki sedaj počiva dva metra pod zemljo.

Pri vsem tem mi je najbolj žal njenega sina, ki bo za vedno zaznamovan kot “sin od tiste, ki je ubila novorojenčka”. 🙁 Zanj bi bilo verjetno res najboljše, če bi šel v rejništvo nekam na drugi konec Slovenije, kjer ga nobeden ne pozna. 🙁



Meni se smili tudi mati. To lahko stori le ženska, ki je v hudi hudi duševni stiski. Matere ne obsojam. Pa imam sama dva otroka, za katera bi umrla takoj in zdaj, če bi bilo treba.

A se tiste, ki zagovarjate splav, zdaj najbolj zgražate? Pa v obeh primerih gre za smrt dojenčka.

New Report

Close