Najdi forum

A kdo od vas hodi na meditacije ali pa jih sam dela doma? Kako vaši partnerji gledajo na to?
Namreč jaz vsak dan zjutraj ali pa zvečer meditiram in 1x tedensko hodim na skupinske meditacije. Mojemu možu je to ful čudno in temu pravi “abrakadabra”, njemu se to zdi neumno. če me v času meditacije kdo išče nikoli ne pove, da meditiram ampak si vedno izmisli nek drug izgovor. Pravi, da ga je sram povedat, da žena meditira in ne more npr. na telefon.

izvajam doma, vsak dan 🙂 partnerka pa tko gleda na to, da še sama začne meditirat, pa je problem rešen.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

še nikoli probala

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Oh blagor teb, moj niti slišat noče, da bi to poskusil.

Oh blagor teb, moj niti slišat noče, da bi to poskusil.[/quote]

reč mu nej proba, sam pol ga pust spat, razen če te kej prime pol ga pa le zbud 😉

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

reči mu da so to priprave na sex…mogoče se ti pridruži :))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

reči mu da so to priprave na sex…mogoče se ti pridruži :))[/quote]

Hahahahhahaha, mislim, da mi bo bolj težko vrjel, da se ob 7h zjutraj pripravljam na sex. :))


@Gunnar
ni variante, da bi on to probal, pa to me niti tolk ne moti. Bolj me moti, ker ga je nekak sram, da žena dela meditacije in pol k me kdo kliče je čist paf k ne ve kaj naj reče zakaj ne morem na telefon. Ker takrat, ko meditiram se ne pustim motit pa tud, če bi bombe padale. 🙂

reči mu da so to priprave na sex…mogoče se ti pridruži :))[/quote]

Hahahahhahaha, mislim, da mi bo bolj težko vrjel, da se ob 7h zjutraj pripravljam na sex. :))


@Gunnar
ni variante, da bi on to probal, pa to me niti tolk ne moti. Bolj me moti, ker ga je nekak sram, da žena dela meditacije in pol k me kdo kliče je čist paf k ne ve kaj naj reče zakaj ne morem na telefon. Ker takrat, ko meditiram se ne pustim motit pa tud, če bi bombe padale. :)[/quote]

reč mu nej meditira tko k jst, beri dremam.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hahahahhahaha, mislim, da mi bo bolj težko vrjel, da se ob 7h zjutraj pripravljam na sex. :))


@Gunnar
ni variante, da bi on to probal, pa to me niti tolk ne moti. Bolj me moti, ker ga je nekak sram, da žena dela meditacije in pol k me kdo kliče je čist paf k ne ve kaj naj reče zakaj ne morem na telefon. Ker takrat, ko meditiram se ne pustim motit pa tud, če bi bombe padale. :)[/quote]

reč mu nej meditira tko k jst, beri dremam.[/quote]

:))))

Jaz ne bi rekla, da je njega sram, ker žena meditira. Pač pa ne ve, kako bo človek odreagiral na drugi strani žice, zato se noče izpostavljat, misli, da se bodo vsi “režali”. Jaz ga čisto razumem in na to ne bi polagala kakšne panike. Ti napiši na listek ene par odgovorov, morda še celo za določene ljudi, pa bo.

Če bi drugi ali večina, vedela s kakšnimi konjički se jaz ukvarjam, bi bile salve smeha; pač so ljudje nerazgledani!

Dej povej kakšnega, da se malo smejem. :))))
Drugače pa….tnx za idejo.


a s staro mamo skup meditirata? svašta

skupaj meditirava
skoraj vsi, ki kaj želijo od naju, dobro vedo, da meditirava in takrat naju ne morejo dobiti, pozneje jih pokličeva in rečeva pač, da sva meditirala in utihnejo ali so se že navadili na najine rituale, ker trajajo drugo desetletje

bacin, mi je fino bilo prebrati, da meditiraš in vztrajaš kljub zbeganemu možu, dobra si

smem vprašat, katero vrsto meditacije uporabljaš, če ni skrivnost?

namreč, povdaril sem najino meditacijo, ker ni ravno meditacija saj se razlikuje od meditacije ravno v bistveni stvari in zato je pač kar je pa me firbec, kako ti to počneš?

lepo bodi

Ciao!
Ne bi tu gor javno objavljala katero, ker me bodo takoj proglasili za noro (malo že imam tu gor to stigmo :D).
Skupinska na katero hodim se imenuje dinamic meditacija, tiste, ki jih pa izvajam doma so pa v povezavi z enim izmed reiikiev.

No, uživajta v meditacijah.
lp

Ciao!
Ne bi tu gor javno objavljala katero, ker me bodo takoj proglasili za noro (malo že imam tu gor to stigmo :D).
Skupinska na katero hodim se imenuje dinamic meditacija, tiste, ki jih pa izvajam doma so pa v povezavi z enim izmed reiikiev.

No, uživajta v meditacijah.
lp[/quote]

hvala za odgovor
razumem, ni mon ravno za te fore razglašat, prav zato trenutno nisem registriran

če dovoliš bi nadaljevala na ZS, morda ni zate prepozno, ako je, pa drugič

Ciao!
Ne bi tu gor javno objavljala katero, ker me bodo takoj proglasili za noro (malo že imam tu gor to stigmo :D).
Skupinska na katero hodim se imenuje dinamic meditacija, tiste, ki jih pa izvajam doma so pa v povezavi z enim izmed reiikiev.

No, uživajta v meditacijah.
lp[/quote]

hvala za odgovor
razumem, ni mon ravno za te fore razglašat, prav zato trenutno nisem registriran

če dovoliš bi nadaljevala na ZS, morda ni zate prepozno, ako je, pa drugič[/quote]

Lahko mi pišeš na ZS.

O, reiki kolegica… Živjo!

Glede meditacije… jaz pogostokrat, vendar brez urnika. Ko mi zapaše. Največkrat po kakšni dobri dozi fizične aktivnosti ali po treningu.
Čudno pač ni, a ne – vsaj tistim ki smo to kdaj počeli. Možu pa lahko poveš, da je zadeva tudi fizično in medicinsko čisto jasna in dokazljiva in se da izmeriti. Skupaj s koristnim učinki.

Torej… kadar se lotim kakšne runde meditacije se jo kar sam doma – ali pač kjerkoli sem. V naravi je super!
Skupinske mi pa sploh ne pašejo oz. me odbijajo, ker ne prenašam prav dobro, da me kdo poskuša usmerjat. To me samo moti.

reči mu da so to priprave na sex…mogoče se ti pridruži :))[/quote]

Vidiš… to je pa dobra ideja. Popelji ga enkrat v svet meditativnega seksa, potem mu najbrž ne bo več vse skupaj tako odbijajoče.
Čeprav je to kar zahtevna zadeva in mogoče ni ravno za čistega začetnika… Lahko pa ga s to idejo pritegneš zraven.

Ciao Rok!
Oh fajn vidim, da nas je več takih tu gor. :))
Jaz jo tudi vsak dan prakticiram sama. Zdaj, ko je še bolj zimsko vreme jo vedno zjutraj v dnevni sobi in zvečer v spalnici. Ko se pa otopli grem pa ven na vrt ali pa zgodaj zjutraj na plažo, kjer ni žive duše in mi šumenje morje, ki poslušam zraven še bolj ugaja.Ta teden mi je to uspelo že 2x, ker so bila že res lepa sončna jutra.
Ah mož pa…no comment. :)) Mogoče bo pa čez čas on postal še bolj navdušen nad tem kot jaz, samo še blokade v glavi si mora odstranit. :))) Sem optimist.
Fajn bodi.

Delam Oshotove meditacije, jih je cel kup za izbrat, so ‘sodobne’, prilagojene hitremu, stresnemu načina življenja, ki ga imamo, pa tudi temu da imamo sploh zahodnjaki totalno razvit in hitro delujoč um, ki je seveda uporaben, vendar ga težko odklopimo – danes človek težko sedi pri miru in samo opazuje dihanje, mora najprej sprostiti nastalo napetost, poleg tega te metode delajo na tem, da res premaknejo energijo, tišina pa potem sledi sama po sebi, brez truda.

Veliko preteklih meditacijskih metod je za sodobnega človeka preprosto zastarelih, ker izvirajo iz popolnoma drugačnih časov, ko je bil tempo življenja čisto nekaj drugega kot danes. Nekaterim tudi tiste stare metode ustrezajo, a to so bolj izjeme kot pravilo, ker te sicer lahko naredijo samo še bolj represiranega in togega.

Kogt vse ostalo, se tudi pristop k duhovnemu razvoju spreminja in se mora prilagajati sodobnemu človeku.

Najraje imam Kundalini ali pa dihanje v čakre, ker sem človek, ki kopiči precej emocij, s tema metodama pa jih sprostim in tudi si dvignem nivo energije, ker sem sicer bolj pasivna. Lahko se preizkuša več meditacij, naj bi se pa potem vsako delalo vsaj 21 dni, potem lahko zamenjaš.

Različnim tipom ljudi ustrezajo različne meditacije (eni so bolj vizualni, eni rabijo več gibanja, eni več miru, eni eksplozijo…), pri Oshotu jih najdeš za vse vrste ljudi, potem pa je treba si znati prisluhnit, kaj ti ustreza pa tudi malo razumet, kaj je dobro zate – če si tip, ki živi preveč skozi glavo, je bolje delati kake bolj ‘fizične’ meditacije (s plesom, dihanjem), nekateri potrebujejo več vizualizacij, skratka, različni smo in na voljo je cel kup različnih metod. Seveda pa je dobro nekaj časa vztrajati pri eni, vsaj 21 dni, lahko tudi dlje (nekaj mesecev), ko čutiš, da potrebuješ kaj drugega, zamenjaš.

Imeti je treba malo igriv odnos, včasih nekateri ‘duhovnost’ jemljejo totalno preresno in padejo v razne tripe. Prevelika resnost nabilda ego, ki pa je ovira k resničnemu stiku s samim seboj.

New Report

Close