Najdi forum

Težave z lastnikom stanovanja

Pozdravljeni!

Sva najemnika stanovanja, tu sva skoraj 6 let. Ko sva iskala stanovanje, nama je bilo kar luštno in stanovanje sva potrebovala na hitro… Kasneje sva ugotovila, da streha pušča (je atrijsko, predelano, tako da je puščalo v “spalnici”) in je bilo potrebnoh več kot 5 let, da naju je uslišala in so uredili; v stanovanju ni pečice, zam.skrinje (niti v hladilniku), ni bilo TV-ja, ni bilo interneta,… Vem, da bi lahko poiskala drugo, ampak se nama ni ljubilo spet seliti, ker so te selitve stresne. Naj povem še to, da je po papirjih stanovanje veliko 27m2, atrij je pa predelan na črno, zato so naju večkrat sosedi glede tega zbadali.
Lastnica je starejša gospa, zato ji denar za najemnino vedno neseva k njej domov, ker se nama je vedno smilila, da se vozi z avtobusom. Plačujeva pa za 3 mesece vnaprej. Vedno nama pove, da je z nama zelo zadovoljna in da si želi, da ostaneva.

Kar naju je zmotilo, je to, da nama je v času, odkar sva tuki najemnino povišala že najmanj 6x, nazadnje včeraj. In sedaj razmišljava o selitvi.
Včeraj sva bila tako razočarana nad odnosom, da sva ugotovila, da je čas za odhod. Saj vem, da naj vsak skrbi zase, ampak gre za zelo premožno gospo, ki samo jamra o tem kako se stroški višajo… In ko ji povem, da kaj naj rečem šele jaz, ki sem trenutno brez službe, kar začne metat položnice ven (ki so več kor še enkrat nižje, za večje stanovanj)…
Da ne govorim o tem, da sva ji morala plačevati vse možne sklade za stanovanje, zavarovanje ipd. Zdaj se recimo zbira denar za fasado za blok, ki se bo izvajala naslednje leto – pa kaj bova imela midva od fasade bloka, če naju najbrž sploh ne bo več tu. A sva res midva nora?
Ko sem ji to včeraj rekla, mi je rekla, da je tako povsod, da ona že ne bo plačevala tega.

Sicer v teh letih ni bilo težav, ker sva bila vedno poštena, plačala “v roku”, tudi gospa ni zlobna, ampak določenih stvari ne razume. In zdi se nama, da je čas za iskanje drugega stanovanja.

Glede na to, da imava plačano za 3 mesece, bi se morala izseliti do 1.6. Najbež je sedaj prezgodaj za iskanje stanovanja, ker kdo naju bo čakal do junija?:( Kdaj menite, da bi bilo pametno začeti z iskanjem oz. ogledi?

Iščeva pa v Ljubljani, na območju lpp, do 400€. Včeraj sem na hitro pogledala na nepremičnine.net in se mi zdi, da je ponudbe kar nekaj, ampak dokler si ne ogledaš ne veš kaj je v resnici.

Če slučajno kdo namerava oddajati s 1.6., pa bi bila vesela kakšnega kontakta.:)
Sva poštena, mirna, nekadilca.

Hvala vsem, ki sta prebrali in lepo prosim za kakšno mnenje.

Lep vikend vsem!

Mislim, da za oglede ni prezgodaj, pač poveš, da bi najela s 1.6.

Kdo se že ne bo strinjal, marsikdo pa se bo, saj bo to hitro. Pa tudi gospe morata pravi čas povedat, da bosta šla ven.

Fajn vaju nateguje po domače povedano jst bi šla vn. Nista pa dolžna plačevat za fasado ter rezervni sklad!

Jst ji za zadnji mesec nebi plačala položnic, ravno iz tega razloga, ker vaju nateguje že skoz.
Saj vama nc ne more, rec ji da jo boš prijavila, pa bo hitr tih.
lp

nova
Uredništvo priporoča

Ampak, sorry, te ne razumem, brezposelna si in ji plačujeta, če sem prav razumela, rezervni sklad in sedaj pričakuje še plačilo fasade. Halo, malo pobrskaj po netu in najdi zakon, kjer piše, da je to dolžan plačati lastnik stanovanja in ne najemnik. A ti res ni škoda denarja, pa še brezposelna si? Res te ne razumem. Čimprej najdita novo stanovanje in hitro ven.

Pri naslednjem lastniku naj vama bo prvo vprašanje glede položnic in vzdrževanja. Tele stare ženičke očitno obvladajo psihologijo.

Razočarana najemnica, mi se najverjetneje selimo predvidoma konec maja, začetek junija v lastno stanovanje, tako da bo to potem prosto. Če te zanima, mi povej mail, da te kontaktiram. Je pa pod 400 eur, približno enako veliko.

Res – poiščita si novo, tetica je pohlepna ali pa ne šteka.
Rezervni sklad in investicije mora plačevati lastnik stanovanja.
Pa srečno!

Hvala vsem za odgovore!

yvona: ima 2-mesečno varščino, tako da ne pride v poštev, da en mesec ne plačava. Upam, da nama to varščino vrne, ker so vsi stroški plačani in tudi poškodovala nisva nič.
Pa tudi sicer hočem it proč z mirno vestjo…

ug, moj mail je [email protected] – lepo prosim, če se mi oglasiš!

Se strinjam.
Tudi jaz tega ne razumem, edino če imata tudi vidva preveč denarja. Jaz osebno tega nikoli ne bi plačevala, ker nisem dolžna, torej vaju fajn nateguje. A ona kaj vzdržuje stanovanje, verjetno tudi to ne, važno pa da vama redno zvišuje. Tudi jaz priporočam, da si najdeta čimprej eno drugo stanovanje, potem me pa res zanima kako bo stara tenko piskala, ker dvomim, da bo še kdaj najdla take ljudi, ki ji bodo v vsem ustregli in nič rekli. Seveda, da ne želi da gresta in da je zadovoljna z vama, kateri najemodajalec pa v takem primeru ne bi bil?! Denar ji nosita na dom, vzdržujeta stanovanje, plačujeta rezervni sklad, fasado…..sorry, samo sta vidva tudi ena strahopetca, da se ji nič ne upreta.
Pa upam, da se ti stara ne smili, ker verjemi, da ona že točno ve kako in kaj, da se vama bo zasmilila in tudi ve točno kako in kaj, da vaju bo še malo izkoristila.
Stanovanj je ogromno, tudi večjih in se da dobiti čist za solidno ceno….tako da, kar v iskanje!

tudi jaz ima najemnike in seveda plačujejo stroške elektrike in upravitelja (voda, komunala…), rezervni sklad pa je moj strošek, saj je moje stanovanje in vlaganje vanj in v stanovanski blok je moda dolžnost. Kot najemodajalec si dolžan skrbeti za večja popravila, najemnik pa za manjša (žarnice, …). Če si dala že dve varščini potem ti gospa verjetno denarja ne bo vračala. Jaz sem dogovorjena z najemnico tako (in tudi v pogodbi imava to napisano) da ima 90 dnevni odpovedni rok, dala pa je varščino 3 najemnin, kar pomeni, da je zadnje 3 mesece noter brez najemnine in krije samo stroške. Je pa res da sem se enkrat že nasrala in zadnje tri mesece stroški niso bili plačani. Upajmo da je gospa korektna in Vama bo to upoštevala.

pa srečno

Ja, gospa vaju je nate…., ker sta ji pač to dopustila. Nekateri so pri teh fletih tako požrešni, da človek težko verjame. Poišči si zakon in si ga preberi. Sicer je vse skupaj večinoma na črno in prav veliko manevrskega prostora itak nimaš, je pa fajn imeti eno sliko ”kako bi moralo biti”, pa ni, da se bosta lažje pogajala.

V glavnem – lahko tudi sama data oglas na nepremicnine.net ipd da iščeta, tako kot tukaj in vas bodo ljudje kontaktirali. Je pa fajn, da iščeta z junijem, takrat se ravno študentarija izseli in lahko mogoče dobita kaj še ceneje, ker nekateri bi sicer imeli poleti prazno.

Ko se bosta odločila it ven, o tem pravočasno obvestita lastnico. Spomnita jo na varščino in ta čas ne plačujta najemnine. Zakaj tak nasvet? Ker meni je pač ni še nihče nikoli vrnil. Vzame jo vsak, vrne pa le malokdo.

Glede na vaše odgovore sva očitno res preveč poštena in to izkorišča.

Dogovorjeni smo bili, da v primeru da greva, ji to sporočiva 1 mesec prej oz. tudi če ona ne bi več oddajala, bi nama sporočila 1 mesec prej…Takrat ji bom tudi omenila glede varščine.

Včeraj pa nisem takoj pomislila na varščino. Mogoče sem naivna, ampak mislim, da nama bo varščino vrnila. Ker prvo leto, ko smo sva prišla v stanovanje, smo sestavili tudi eno “pogodbo” (ki ni overjena, gre bolj za podatke…) ampak samo za eno leto in smo noter vpisali glede varščine.

V koliko pa ne bi želela plačati, bova tu ostala še 2 meseca…

Glede rez.skladov sem ji dostikrat rekla, ampak se je vedno delala neumno! In že dostikrat sva razmišljala, da bi se odselila, ampak vedno ko sva gledala ponudbo, so bila stanovanja manjša, na slabši lokaciji in dražja. Zato sva na ostala…

Hvala vsem…

Rezervni sklad je dejansko strošek najemodajalca, vendar stvar dogovora, če je najemnina ugodna potem je prav da se plačujejo vsi stroški, stroški upravljanja in stroški sklada, saj se v tem času ko bivara v stanovanju tudi stanovansjka zgradba uničuje. Stvar dogovora. Sicer je pa najemnina lahko dražja. Koliko pa prazaprav plačujeta in kolikšni kvadrati so v resnici?

najbrž ti tudi oddajaš?Pa plačaš tudi kakšen davek od najemnine?

Ne bodi tako naivna, če ste pogodbo sklenili za eno leto pač ne velja več. Pa še tisto je bilo vprašljivo. Prepričana sem, da “gospa” niti slučajno ne misli vrniti varščine, zato ji takoj povejta, da bosta notri točno še 3 mesece in naj si to varščino upošteva kakor ve in zna. Ne bodi neumna, notri sta brez pogodbe, ona točno ve, kaj to pomeni, samo trapasto se dela. Dnar pa zna pobrat…..mah v lajfu vedno najebajo tisti, ki so preveč naivni/pošteni……ne bodi več taka.

najbrž ti tudi oddajaš?Pa plačaš tudi kakšen davek od najemnine?[/quote]
Kaj pa to tebe briga, nevoščjiva špeckahla, več prispevam državi in naredim manj škode kot marsikateri tajkun.

Ali je bila ta cena 400 z ali brez stroškov?

jaz oddam 350 + stroški, stanovanje 30 m2-garsonjera. Nobenega plačila vnaprej, le sprotno plačilo, in enomesečna varščina.

Kdor oddaja, lepo prosim, da se mi oglasi na mail: [email protected]

Super bi bilo, če imate tudi kakšno sliko stanovanja.

Hvala in lep pozdrav!

New Report

Close