Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Predlagam: letos nobenih daril za valentinovo

Predlagam: letos nobenih daril za valentinovo

Kaj, če letos ne bi kupovali nič valentinovih daril? Čokolada redi (je pa dobra), ostali kič (skodelice, povštrčki, svečke, bla bla) je pa res čisto odveč, samo kitajsko robo kupujemo in podpiramo kitajce pri njihovi proizvodnji.

Predlagam, da letos ne kupimo partnerju-ici nič. Podarite dobro pesem, zaplešite, radi se imejte in cenite, če ste zdravi in srečni v zakonu!

Upoštevam, ker se mi zdi to obdarovanje na ukaz kar nekaj …

valentinovo je itak dan trgovcev, ne pa zaljubljencev – tako da podpiram tvojo idejo !
ljubezen lahko izkazujemo vsak dan in za to ne rabimo valentinovega ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]
nova
Uredništvo priporoča

…jaz bo še vseeno kupla tiste dobre čoko bonbone :))))))

Jst pa ne razumem, zakaj se tok obremenjujete s tem. Če nekomu paše kupit, potem bo pač kupil. Če ne pa ne. Zakaj bi rabil neke anti valentinove akcije? Vsak ma svojo glavo in svoj denar te lahko z njim dela, kar želi. Kdaj se mi zdi, da so ti ”valentinovi sovražniki” samski in zafrustrani ljudje, ki nimajo nikomur ničesar za podarit in od nikogar nikoli nič ne dobijo. Pa, ”ideja2” in ostali – ne jemljite te izjave osebno, ker ne leti nas vas. Ampak je samo moje mnenje.

Midva si nikoli nisva kaj podarjala za ta dan, nama ne pomeni čisto nič drugačen dan kot pa 364 drugih 🙂

men grejo pa odgovori v stilu Barce na jetra. navaden dan, nikoli si nisva podarjala, nič mi ne pomeni, bla bla bla…

Je že lepo če dobiš od dragega kakšno rožico. Tudi na kakšen drug dan seveda, na valentinovo pa tudi, pa na 8.marec itd…

res je…samo trgovci imajo največ od tega…na naše najdražje se lahko pa spomnimo kadarkoli in ne kadar je valentinovo

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Mi2 si pa ne podarjava nix kaj, ker rajši tisti denar skup vrževa pa ga zapraviva za neko oreng stvar za naju oba…

Drgač pa mu podarim en cvet roza gerbere in eno škatlo rafaelotov, ki jih potem itak sama požrem 😀

mož pretepa doma ženo, za valentinovega pa pride prej iz gostilne da ji prinese rožico ter bombonjero, pa so mu vsi grehi odpuščeni. jap, valentinovo res dela čudeže – pravi dan zaljubljencev, ni kaj …

tisti ki se imamo radi, ne rabimo dneva za izkazovanje ljubezni, pač pa naj bo to vsak dan, ni potrebe po tem da so darila materijalna, je že kdo nesel kaj za sabo na drugo stran?
glede na oglaševalsko akcijo okoli valentinovega, smo mi ” anti-valentinčki” prav neupadljivi ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

ne bomo upoštevali, mi ponucamo vsako priložnost, da si podarjamo čokolado, ne samo praznike in rojstne dni, še večkrat vmes 🙂

sicer se je pa zadnjič na en x dan moj naslikal z vrtnicami iz službe in rekel, da mi jih je prinesel zato, ker nimam rojstnega dne niti obletnice niti ni 8. marec in niti Valentinovo…

Nič mi ne ganejo darila v obliki srčkov, čokoladic..greva pa se sprostit v smislu dobrega koncerta ali plesa. To pa si privoščiva skozi celo leto in samo valentinovo ni kaj posebej tu vzrok.
Lepo se imejte

midva se pa nič ne pritožujeva nad tem lepim praznikom, niti mu ne obračava hrbta, prav tako ne Dnevu žena. To so lepi prazniki, z namenom, da ljudi povezujejo. Saj ni treba kupovat nekih dragih Daril, menim, da je pozornost v obliki kake posebne sladkarije ali rože-šopka povsem dovolj in lepa gesta. Kupovati neke skodelice, plišaste živali in povšterčke je pa res malo brezveze, samo za prah nabirat

Nama obema se tud zdi valentinovo itak čist skomercializirana zadeva in se tega ne greva.
Sladkarije si privoščiva celo leto, rožce dobim za rojstni dan pa mogoče še kdaj kakšno vmes (tud jaz jih nejmu kupim za rojstni dan), skratka, ne potrebujeva zapovedanih praznikov. Obdarujeva se samo za rojstni dan.

Midva ne praznujeva valentinovega, to preprosto ni mij praznik, pčutim se, kot da mi je pred nekaj leti nekdo ukazal, naj ga praznujem. Ni mi pristen, je nekaj iz filmov…..potem bi lahko začela recimo tudi praznovati polno luno kot Šrilančani…..:-)

če vam ni do praznovanja, pač ne kupujte ničesar, samo ne vem, zakaj morate svojo ideologijo vsiljevat in predlagat drugim…

Ne vem, če je praznovanje valentinovega in kupovanje kiča kakšna ideologija. To je kvečjemu plitkost ali zapolnjevanje neke praznine ali pridruževanje vsem, ki dobijo in se naslednji dan v službi pohvalijo.
Samo to je to! Z ljubeznijo nima veliko zveze,je spet en izumetničen dan, ko ljudje pozabljajo na bistvo in se ukvarjajo z lepimi aranžmaji.
Družba vzgaja potrošnika in trošenje enači s srečo in zadovoljstvom. Kar pa ni prav in to se lahko pove!
Naslednji dan bo depresivna žena ali mož v lekarni in se bo zanimala za tabletko , ki zapolni praznino, ki je nastala po obdarovanju. krog je sklenjen, troši se spet in več. Ljudje pa vedno bolj nezadovoljni! Lp!

Ne vem, če je praznovanje valentinovega in kupovanje kiča kakšna ideologija. To je kvečjemu plitkost ali zapolnjevanje neke praznine ali pridruževanje vsem, ki dobijo in se naslednji dan v službi pohvalijo.
Samo to je to! Z ljubeznijo nima veliko zveze,je spet en izumetničen dan, ko ljudje pozabljajo na bistvo in se ukvarjajo z lepimi aranžmaji.
Družba vzgaja potrošnika in trošenje enači s srečo in zadovoljstvom. Kar pa ni prav in to se lahko pove!
Naslednji dan bo depresivna žena ali mož v lekarni in se bo zanimala za tabletko , ki zapolni praznino, ki je nastala po obdarovanju. krog je sklenjen, troši se spet in več. Ljudje pa vedno bolj nezadovoljni! Lp![/quote]

zelo lepo napisano, si zadela žebljico na glavico !

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ne vem, če je praznovanje valentinovega in kupovanje kiča kakšna ideologija. To je kvečjemu plitkost ali zapolnjevanje neke praznine ali pridruževanje vsem, ki dobijo in se naslednji dan v službi pohvalijo.
Samo to je to! Z ljubeznijo nima veliko zveze,je spet en izumetničen dan, ko ljudje pozabljajo na bistvo in se ukvarjajo z lepimi aranžmaji.
Družba vzgaja potrošnika in trošenje enači s srečo in zadovoljstvom. Kar pa ni prav in to se lahko pove!
Naslednji dan bo depresivna žena ali mož v lekarni in se bo zanimala za tabletko , ki zapolni praznino, ki je nastala po obdarovanju. krog je sklenjen, troši se spet in več. Ljudje pa vedno bolj nezadovoljni! Lp![/quote]

kaka pridiga…
predpostavljaš, da so vsi, ki si karkoli podarijo za valentinovo plitki in s tem le zapolnjujejo praznino, na tak način premagujejo odtujenost in depresijo. kakšno poenostavljanje… pa ne moreš vseh sodit po sebi, no…

Nikoli si za za dan nisva kaj podarjala, res je.

Si pa vsak dan pokaževa, da se imava rada, koliko en drugemu pomeniva … glede rožic, parfumov, nakita in podobnega pa očitno nisem prava ženska, saj brez težav živim brez 🙂
Imam raje kar tako kako malo pozornost (pa tudi če je to home-made CD z glasbo, ki sem jo mimogrede slišala in komentirala, da je dobra), kot pa 3x na leto (Valentinovo, 8.marec in rojstni dan) velik šopek rož in drago verižico, ostale dneve pa samo skupno sobivanje.

New Report

Close