Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje “rad te imam” v svežem partnerskem odnosu

“rad te imam” v svežem partnerskem odnosu

Sama nisem človek, ki bi stavek “rad te imam” vsepovprek uporabljala, a ko tako zares čutim, to tudi povem.
Pred kratkim pa sem doživela hladen tuš. S partnerjem sva skupaj dobra dva meseca, lepo gradiva najino zvezo, fino se razumeva, imava skupne hobije, čas drug za drugega… In pred kratkim sem izrekla pač ta stavek, ker sem dejansko čutila, da zdaj pa mu to že lahko rečem, ker dejansko čutim, da ga imam rada in da mi je lepo z njim.
Njegov odziv pa je bil: “Jaz ti pa tega še ne morem reči. Bom rekel, ko bom tako zares čutil, zaenkrat je še prezgodaj.”
Počutila sem se grozno. Saj vem, da obstajajo moški, ki težko na ta način pokažejo svoja čustva in to razumem in sprejemam. Ampak da mi reče to kar mi je rekel? Kaj mu torej pomeni najin odnos, se sprašujem???
Kasneje mi je povedal, da je pri tem stavku previden, saj je enkrat, ko ga je izrekel, že doživel negativno reakcijo s strani takratne partnerice…

Preveč kompliciram, ali pa me upravičeno skrbi?
Hvala za vaša mnenja, kakršnakoli že.

Tip ti vsaj ne laže, ne? :)))

Moški bolj delujejo, ženske bolj govorijo.

Ma deluje v taki smeri, da sem bila prepričana, da me ima rad…

nova
Uredništvo priporoča

Saj to sem hotela povedati, raje deluje kot naj bi človek deloval, če ima koga rad, kot pa da bi govoril o tem.

Ma deluje ful ljubeče, pozorno… fajn je. Samo zmotil me je tisti njegov “jaz ti pa tega še ne morem rečt”.

vazna so dejanje,besede so drugotnega pomeni v obeh smereh..

Itak, da so važna dejanja, samo nehajte slepomišit. Ji je pač jasno povedal, da ji on tega še ne more rečt. Torej njegova dejanja varajo, a ne avtorica? Ali pa vsaj ne opisujejo dejanskega stanja?

Kokerkol, ni čist ok, da ti je to reku. mal je čudn in jest ti verjamem, da se bedno počutiš.

avtorica, sama si rekla da tega stavka ne reces kar tako, tvoj partner je isti in zdaj te je to zmotilo? Hvalabogu da ti je priznal. Bi mela raje da bi ti reko da te ma rad,v bistvu pa ne bi resno mislo? Pac se trudita se naprej da ti bo mogoce ze cez mesec lahk reko da te ma rad 😉

Meni se pa ne zdi čudno. Res, prav nič. Tudi sama sem to rekla svojemu partnerju, ko sva bila skupaj kakšen mesec, pa mi je on rekel, da me ima rad.
Pač… moje izkušnje od prej so bile takšne, da sem si obljubila, da tega ne bom nikomur rekla, če res ne bom čutila. In v tisti evforični zaljubljenosti res čutiš (vsaj tako misliš) marsikaj. Ampak to ni ljubezen. Še ne. Meni je moj partner ekel, da razume, in da me v nič ne sili. Da pa njemu itak niso pomembne besede, bolj štejejo dejanja. ta pa so menda dokazovala mojo naklonjenost njemu.

Avtorica, v prvi vrsti se zavedaj razlik med moškim in žensko in ne kompliciraj za brezveze.
Če ti z dejanji kaže, da te ima rad… v čem je problem??? Laže je reči “rad te imam”, kot to pokazati z dejanji. Tvoj dela očitno ravno obratno – je že ok fant.

Aja, koliko pa sta stara?

A ni imeti rad in ljubiti dva popolnoma drugačna pojma? Jaz imam rada moje prijateljice, brata, starše… ljubim pa le eno osebo. In ja, rada sem jo imela že po treh mesecih, po treh letih pa jo ljubim.

Kissda, meni je stavek tvojega fanta čuden, vsaj jaz tudi ne bi reagirala preveč dobro. Če si z nekom dva meseca, pomeni, da nekaj čutiš do te osebe, če ne bi bil pač prijatelj ali kolega. Sicer je pa res, da jaz tega stavka nisem nikoli izrekla prva lih zaradi morebitnih takih reakcij.

Jaz povem tako kot čutim me ni strah nobenih morebitnih reakcij. Vse zmoremo prenesti. In ja tudi jaz sem nekomu rekla, da ga še ne čutim in ga nisem niti kasneje. Z fantom,ki sem zdaj skupaj tudi ni bil tisti vav, pa sva zdaj omamljena obadva :-). Vsaka pot je prava avtorica……zate. Daj času čas ampak naj te čas ne povozi.

Marikdo bi ti rekel že po parih tednih, da te ljubi, ker bi bil pohoten in bi rad seksal s teboj. enim gredo te besede zelo zlahka z jezika in jim “ljubim te” pomeni – “všeč mi je, ko seksam s teboj”. Če zanj pomeni “rad te imam” v resnici “ljubim te, potrebujem te in želim ostati s teboj do konca življenja”, potem ga lahko razumeš, ko je rekel, da ti zaenkrat tega še ne more reči. Če pa zanj pomeni “rad te imam” – “všeč si mi in rad sem s teboj”, kot očitno pomeni zate, potem je res čudno, da ti tega ni priznal, če praviš, da je drugače zelo ljubeč.

Po moje gre samo za napačno interpretacijo. Tebi te tri besede pomenijo nekaj čisto drugega kot njemu.

Praviš da sta že 2 meseca skupaj, se družita, imata veliko časa eden za drugega in on te niti nima rad.?? Rad lahko imaš vsakega sočloveka, ki v tvojem življenju nekaj predstavlja. Ti si del njgovega življenja že 2 meseca in kakor govoriš veliko časa preživita skupaj, tako da res ne verjamem, da mu zaenkrat še nič ne pomeniš.

Če mu ne bi nič pomenila, se zagotovo ne bi dobivala.

Kje je šele “ljubim te” če moraš na “rad te imam” tako dolgo čakati. 🙂

No, eni pač ne operiramo s temi besedami ravno zato, ker so tako zelo zlorabljane.

Jaz svojega moža ljubim, pa sem mu to povedala šele lani, po 20. letih skupnega življenja.:)

Mi ni vzel za slabo. Je rekel, da ve.:)

Verjetno ima Frca prav. Vse njegove besede, ki ti jih govori, sklepaš po sebi. Zate on še ni človek za sebe – osebnost. Nista še dolgo skupaj in niti še ne sprejemata drug drugega. Sta pač v fazi spoznavanja. Zato pa so vprašanja in komunikacija, da se spoznavamo. Sprašuj na odrasli način in se ne boj resnice. Le tako boš spoznala nekoga intimno lahko, če seveda bo na drugi strani tudi odziv. Če ni sprejmeš ( najtežji del za vse heheh ) in potem je tvoja odločitev kakšnega partnerja si želiš in kakšno komunikacijo. Vedno ti je vse dano. Ne razvrednoti svojih čustev. Vedno poslušaj sebe in boš takoj vedela kako občutiš, naj te ne bo sram svojih občutij. Čutiš kar čutiš od tu naprej gre vse z lahkoto.

Ti, amazonka, si pa hinavka potem… Da nekomu ne poveš, da ga imaš rad “lih zaradi takih reakcij”?? Pa koliko si stara, punca? Življenje ni neko prepucavanje. Če ljubiš, povej (/pokaži, česarkoli si sposoben).

A ni imeti rad in ljubiti dva popolnoma drugačna pojma? Jaz imam rada moje prijateljice, brata, starše… ljubim pa le eno osebo. In ja, rada sem jo imela že po treh mesecih, po treh letih pa jo ljubim.

Kissda, meni je stavek tvojega fanta čuden, vsaj jaz tudi ne bi reagirala preveč dobro. Če si z nekom dva meseca, pomeni, da nekaj čutiš do te osebe, če ne bi bil pač prijatelj ali kolega. Sicer je pa res, da jaz tega stavka nisem nikoli izrekla prva lih zaradi morebitnih takih reakcij.[/quote]
Se popolnoma strinjam!
Jaz rečem mojemu dobremu prijatelju-prijateljici rada te imam..Partnerju pa rečem da ga ljubim.
Meni tudi on tako reče,do čim mi prijatelj reče rad te imam.Ne vem kaj je v tem takega.
Sama imam zelo malo prijateljev a tiste ki jih imam tistimi z lahkoto rečem da jih imam rada in da imajo oni mene.Med njimi je tudi moški,s katerim se res dobro razumem,lahko mu zaupam in verjamem vanj.Moj partner to ve,lahko ga pokličem kadar hočem brez slabe vesti!!!

Jaz pa besede “ljubim te” ne rečem nikoli, mi zveni preveč umetno.

“rada te imam” pa jo nekako nadomešča – nikoli tega ne rečem prijateljem. Le partnerju in otroku.

Sicer pa je res kot pravi Frca – iste besede različnim ljudem različno pomenijo. Zato se naj avtorica ne sekira. Njej “rad te imam” očitno pomeni manj kot njenemu partnerju.

Meni se zdi, da se moški veliko kasneje (po dlje časa trajajoči vezi) zaljubijo, in ko se (če seveda se), se močneje kot ženske in je njihova ljubezen trajnejša. Zato jaz ne bi zamerila taki izjavi moškega po dveh mesecih, ampak bi to vzela za iskren odgovor oziroma odziv z njegove strani ter upala, da se bo enkrat tudi on zaljubil vame in me ljubil…

New Report

Close