Najdi forum

Malo za hec – napišite, kaj počne kdo, ki ga poznate, in je zelo škrt.

Npr. Moja mama kuhanemu krompirju v olupkih le 1x zamenja vodo, ta se spet hitro zgreje in potem raje lupi vroče krompirje kot da bi jih ohladila v 2 ali 3 vodah.

Eko ali škrta?

To sem se ravno spomnila, ker pripravljam pražen krompir 🙂

Moja mama je pa tako šrkta, da krompir skuha že nevem kdaj in potem čaka da se ohladi brez vode…cjooo vsak pač ma svoje navade nwm če je to ravno povezano s škrtostjo

Sodelavka se veselo baše z vsem kar ostale prinesemo (piškoti, sladoled, sadje), prinesemo seveda za vse. Kje je tu škrtost? NIKOLI sama ne prinese ničesar. Vsi častimo za rojstne dneve. Ona nikoli. PO možnosti takrat, ko ima RD vzame dopust, da slučajno ni treba dat kakega evra.
Pa ima dovolj, ampak enostavno je škrt.

nova
Uredništvo priporoča

Zanimiva tema:

Moj znanec se pelje do 2 km oddaljenega bankomata svoje banke, drugega ima na ulici kjer stanuje. Tudi če je šparovno (če sploh, zaradi bencina), nikakor ni ekološko 🙂

In kje tle špara?

Moj sodelavec se udeleži le tistih zadev, ki so zastonj in kamor ni treba prinesti darila.
On raje en teden čekira vse cene, da ja ne bi preplačal 1 eur.
Raje ne gre na prireditev, kamor bi šla še njegova, če misli, da bi moral še njej kupiti karto.
Vozi čisto za avtom, ki je pred njim, ker na ta način prišpara na bencinu!!??
Ko se kje zastonj je, ne gre na kosilo in potem tam požre toliko, da še naslednji dan ne gre na kosilo…
Pa še cel kup, pa se ne spomnim zdajle. Jaz osebno še nisem spoznala večjega škrtuha, pa sem že nekaj časa na svetu.

Sorry, lahko je popolnoma drugače. Tudi jaz nikoli ne častim za rd, ker mi preprosto ni do tega, najraje imam, če me takrat res ni. Tudi ni mi do tega, da drugi častijo, ko imajo rd, ampak dejansko prav silijo s tisto hrano …

In kje tle špara?[/quote]

Ja, on misli, da prišpara pri proviziji….

No, to z bankomatom tudi, seveda. On pa gre peš, tudi pol ure, če je treba, le da ne bo plačat provizije.
Pa v službo tudi hodi peš, več kot pol ure v eno smer. Pa ne zaradi kondicije, ampak ker bi moral kupiti mesečno.

Sorry, lahko je popolnoma drugače. Tudi jaz nikoli ne častim za rd, ker mi preprosto ni do tega, najraje imam, če me takrat res ni. Tudi ni mi do tega, da drugi častijo, ko imajo rd, ampak dejansko prav silijo s tisto hrano …[/quote]

Vse razumljivo. Ampak, če sam nikoli ne častiš za RD, potem se tega ne udeležuj, ko drugi vabijo, ni tako? Ne pa požret vse kar je zastonj, dat pa od sebe nič. Fuj.

Svakinja pere otroške plastične slamice (mehke). Že nekaj let ima iste, pa boh ne daj, da otrok zgrize kakšno.

To je samo vrh ledene gore, ima še miljon varčevalnih ukrepov v rokavu.

Bivši sodelavec mojega moža ne samo, da je vedno v službi polnil telefon, prinesel je celo baterijo od brivnika in jo v službi napolnil…pa službene čevlje je dobil vsako leto inj ih prodal naprej, stare pa nosil k čevljarju, da mu je lepil gumo na podplat…

Ja, tale pa zaenkrat kar vodi med škrtuhi 🙂

[/quote]

In kje tle špara?[/quote]

0,3 EUR za provizijo, ki bi mu zakasirali, če bi dvignil na bankomatu druge banke.

Prijatelj nas povabi na praznovanje 30. rojstnega dne, v družbi nas je 10. Prinese vsakemu pivo, ko je prazno, smo obsojeni na vodo, saj novega ne dobimo. Po 2 urah predlaga, da bi nekaj spekli na žaru. Grem z njim, da bi mu pomagala pri pripravi, nakar opazim, da ima samo 2 kotleta. Za 10 oseb! No, smo se hitro pobrali in šli na pico.

Enkrat smo bili skupaj na morju, 2 para + isti prijatelj. Smo imeli navado, da gre vsak enkrat po pijačo (in jo plača, jasno), ko smo na plaži. Vsi smo se že zvrstili, razen njega. Mine ura, dve, ga opazujemo in čakamo. Nakar reče: “Vi se kar kopajte, jaz si grem nekaj za pit iskat.” In je sedel v senčki ob svojem pivcu.

Ta (sedaj že bivši) prijatelj tudi redno pozablja denarnico v avtu; nisem še videla, da bi kdaj komu kaj plačal ali dal darilo. Hec je, da mu gre bolje kot večini od nas…

Tale s polnjenjem baterij je najboljša.

No tuki se pa ne strinjam. Kamor sem vabljena, se pač udeležim, če le imam čas in voljo, saj so me vendar povabili. Če je tako, naj me potem ne vabijo, a ne. Nikakor se mi pa ne zdi prav, da zdej če nekdo na veliko prireja rojstnodnevne zabave in vabi ljudi, da potem od istih ljudi pričakuje, da bodo delali isto. Meni osebno se ne da vabiti in prirejati rojstnodnevnih zabav, mi je brezveze in glupo, da bi mogla zdaj tudi jaz praznovati samo zato, ker nekdo drug tudi in ki me je po svoji volji povabil. Pa sicer nisem prav nič škrta, samo praznovanja za svoj rojstni dan so mi pač odveč.

povabijo te zaradi lepšega, kak bi pa zgledalo, če bi vse ostale sodelavce povabili, samo tebe ne. Ti pa pač greš, da se zastojn naješ.

Moj kolega v službi zmeraj da tisti določen znesek, ko se pobira za kakšno praznovanje. Potem pa preračuna koliko mora popiti pirov in pojesti sendvičev, da se mu izide. Ravno zadnjič je rekel, da je na zadnjem praznovanju spil še enkrat več pirov in sendičev kot je dal denarja in da se mu je splačalo. In še več takih cvetk ima na rovašu.

Se strinjam s k72!

Imamo tudi mi eno tako sodelavko, ki se prav vseh zabav oz. “pojedin” udeleži in je celo vedno prva pri mizi, ko je pa ona na vrsti, pa vzame dopust. Enako, če gremo kdaj na pijačo, kavico…popije od ostalih, potem ji pa kar ni več do tega. Nihče je ne mara.

Pa brez skrbi, finančno ji gre zelooo dobro! 🙂

uncaa, da nisi ti ta naša sodelavka?

Tudi jaz sem mnenja, da če ti ni do tega, da se prireja zabave oz. kakšna sladica, potem se ne udeležuj niti od ostalih! Itak da vsak take osebke povabi samo ker “se spodobi”.

New Report

Close