Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje cerklje na gorenjskem. kako je živeti tam

cerklje na gorenjskem. kako je živeti tam

selim se, v mislih imam cerklje na gorenjskem. Ve kdo kako je živeti tam? Kakšno je mesto?

Lepo mirno mestece oz vasica…, od tam imaš 20 minut vožnje do Ljubljane, meni je všeč.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Mirno in zelo lepo. Super narava in dostop do hribov in Krvavca.

Po eni strani je zelo blizu Ljubljane in Kranja, po drugi strani pa se je treba za vsako malenkost usest v avto in se peljat drugam (zdravniki, uradi, trgovine …). Avtobusne povezave se meni zdijo slabe, vlaka ni. Govorim izključno s tega stališča, da zdaj živim v Lj, kjer je vse na dosegu roke 🙂

kako za vsako stvar? Saj tam je vse od dr do trgovin? Mar ne?
BMW a ti si od tam?

No, saj pravim, odvisno, kako si navajen/a.

Zdravnik je eden in še en na Brniku, ampak če te pošlje npr. v laboratorij dat kri, moraš lepo v Kranj in potem nazaj in in in…

Trgovine – je Mercator (supermarket), Kmetijska zadruga, par restavracij.

Skratka, kraj je nekaj med mestom in vasjo (če primerjam recimo s Kamnikom ali Domžalami, ki sta blizu, in sta malo večja).

ne, sem pa precej blizu, sem pa večkrat tam…..

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Prav fajn če želiš biti na vasi pa še vseeno imeti vse dokaj blizu- Kranj 15 min z avtom, Lj slabe pol urce, imamo trgovino, krasno knjižnico, dva vrtca, šolo, zraven veliko športno, krasno kulturno dvorano, otroci imajo kar dosti možnosti udejstvovanja, ne vem če te to zanima…, možnosti za kolesarjenje, sprehode, pohode v hribe… neomejeno, vprašaj kaj bi še rada vedela.

meni se zdi zelo lepo urejen kraj, imajo pošto, lekarno, mesnico, zdravnika …
Povezave pa res niso najboljše. So pa šola in vrtca urejeni.

Že Domžale so tuga, če prideš iz Ljubljane. Cerklje najbrž še bolj.
No, za tistega, ki mu je dovolj zdravnik in par štacun v bližini, bo marsikje v redu.

čeboš živela v cerkljah bodo tvoji največji sovražniki šenčurjani. :)))) oni se med sabo pregovorno ne marajo. sicer pa … jaz sem živela v šenčurju, mi je vizualno bolj vešč kot cerklje. res je, da je blizu cerkelj krvavec, veliko malih vasic in zaselkov je, pa mogoče celo avioni manj letajo nad hišami kot v šenčurju, ampak če bi lahko izbirala izberem šenčur. je veliko bližje kranju in greš lahko tja tudi peš (8 km).

Priseljencev v tistik koncih nihče od “staroselcev” ne mara…, so precej farški in malomeščanski…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

no, so pa v šenčurju zelo ponosni na svoj beverli hils. :)))))))))) čeprav dvomim, da se tist folk kaj dost ubada s staroselci, jih je preveč, da bi jih zanimalo kaj ta stari mislijo. se pa spomnim, da sta ka nam v šolo prišla dva iz cerkelj in nista bila lepo sprejeta, res ne. pa tudi v lokalih se praviloma sklofajo cerkljani in šenčurjani. hja, šenčur je največja vas na gorenjskem. cerklje imajo pa akustično cerkev. :)))))))))))))

mah priseljencev je zdaj toliko da se na to nihče več kaj dosti ne ozira, razen mogoče kake stare mamce, ki imajo preveč časa.

To si zelo naravnost povedal. Lahko potrdim.

Je pa tako po vseh manjših krajih oz. po celi Sloveniji, nimaš kaj!

Kakor jaz spremljam zadevo, so staroselci res zelo nastrojeni proti novim prebivalcem. To se opazi v trgovini, no v bifeju so me pa vedno lepo sprejeli…
Pa nikar hodit po kakem ravnokar pokošenem travniku, prec je bila grožnja s tožbo.., sicer so pa tudi sami med sabo precej skregani…, meni je tam narod precej hecen in zaplankan….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

To si zelo naravnost povedal. Lahko potrdim.

Je pa tako po vseh manjših krajih oz. po celi Sloveniji, nimaš kaj![/quote]

Ko smo klicali župnika za krst je bil tako osoren, da ne moreš verjet, takoj ko je slišal, da smo na “novo” je bilo konec pogovora….

Verjamem pa, da je tudi drugje podobno…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Hvala za info., tudi mi bi morali v kratkem do tega župnika. Tako vsaj vem, kaj me čaka :))

Ma ni nujno, morda smo imeli samo mi tako smolo…..

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Priseljencev v tistik koncih nihče od “staroselcev” ne mara…, so precej farški in malomeščanski…[/quote]

Točno tako. Priseljencev staroselci ne marajo. Zakaj že? ker je bilo včasih življenje v Cerkljah tako rekoč idilično. Imeli smo svojo trgovino, pošto, šolo, cerkev in ne nazadnje Krvavec. Otroci smo se furali po mili volji po stari grapi ob žičnici itd.
Potem so se “meščani” spomnili, da bi bile kul vikendice pod Krvavcem. Iz čebelnjakov so nastale hiše, narava je uničena, prav tako Kriška planina.Edino Davovc, kjer smo včasih kurili kres, ostaja kolikor toliko v normali.
Priseljenci samo zahtevajo, a nič ne dajo. Ne znajo prijeti za delo. Imajo “fine” službe in samo šinfajo.Posedajo po gostilnah, tudi “kmečki hram se jim prilagaja”.

Edino, kar je v Cerkljah še pozitivnega, je župan. Se ne proda kar tako. Lepo je obnovil “Petrovčevo bajto”, ima posluh za ljudi in to je to.

Kdor pa Cerklje primerja s Šenčurjem, je pa kot kitajc , ki pride v Slovenijo (zajeban človk-sencurjan).

In kaj recimo priseljenci zahtevajo? Kaj naj počenjo, da ne bodo ispadli fini? Naj pridejo k tebi kopat na najivo al kako?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

New Report

Close