Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Muslimani - slabe izkušnje

Default avatar

skela

huuudo zavajujoče je napisal/a:

No, saj imaš prav, dokler tudi Islamu pustiš, da v Evropi pač postane "preferenčna religija"
in tega ne označuješ kot "nasilno islamizacijo"....ker prvotna evropska barbarska plemena
so bila hočeš-nočeš nasilno pokrisjanjena (Krst pri Savici?)
Le zakaj ne? Saj se tudi oni samo priseljujejo sem in tudi nimajo ognja in meča....

Ja, sem malo pretiravala....ampak če primerjaš "osvojena ozemlja" je razmerje kristjani-
muslimani še vedno v korist kristjanov - naseljevanje gor ali dol....
Default avatar

skela

vprašanje1 je napisal/a:

Nikakor te nisem želela žaliti, ampag glede na zgoraj napisano, tega definitivno ne znaš.
ONI so slabi, MI smo pa dobri - mar ne trdiš tega?
Default avatar

Ciara

skela je napisal/a:
Niso samo muslimankam prepovedali tam, pač pa vse verske simbole - tudi krščanske križe na vidnem mestu in židovske čepice (v francoskih šolah, če se ne motim). Tako da to ni nekaj kar bi "letelo" samo na določene.
In v primeru da si jaz res, kot se tebi zdi, dopustim videti zgolj drevo in ne gozda mislim, da so njihova dvojna merila ki sem jih naštela sekvoje v primerjavi z grmičevjem dvojnega standarda omenjenega v tvojem protiargumentu.
Default avatar

rada bi lajkala

Skela bravo! Se povsem strinjam s tvojimi stališči.

@As-Salamu Alaykum - načeloma se strinjam s tabo, ampak razlogi zaradi katerih ne bi želela živeti v kateri od navedenih držav so politični in ne verski. Recimo, da ženske ne smejo voziti avtomobilov v SA. Po drugi strani pa vidim recimo razvajenost njihovih žensk in cankarjanstvo pri nas. Kar se pa človekovih pravic tiče pa so žal tako v zahodnem svetu kot tudi v muslimanskih državah pogojene s financami. Več denarja kot imaš, več pravic ti pripada. Simpl!

@Ciara - Glede cerkva si se zapičila v SA. Recimo, da tam ne dovolijo cerkva, so pa v drugih muslimanskih državah. Od Egipta do Indonezije. To je isto kot če bi rekla, da v Sloveniji ne dovolimo gradnje mošeje, torej v Evropi mošej ni. To da turisti ne smemo v Meko (mislim na nemuslimane) je ponovno politična odločitev vlade, ki nima nikakršne veze z vero, podobno kot to, da ženske ne smejo voziti avtomobilov. V končni fazi je tudi obleka politično določilo - tako kot v Evropi prepovedujejo naglavne rute, tako jih na primer v Iranu zapovedujejo. Kolikor jaz vem in poznam te države, je Iran zdaj tudi edina država, ki zapoveduje pokrivala. O prepovedi vstopa ljudi, ki so HIV pozitivni v države pa tokrat prvič slišim in me veseli, da se vedno nekaj novega naučim. Ne vem pa, kako to izgleda v praksi. Jaz nikoli nisem dajala krvi, ko sem potrebovala vizo za katero državo....
Default avatar

loll

FriLLox je napisal/a:
Pester lajf, ni kaj. :))))
Default avatar

Ciara

rada bi lajkala je napisal/a:
Kako takšne odločitve nimajo veze z vero, če njihova vlada sama kot razlog navaja Islam...
Default avatar

255nepr

Ciara je napisal/a:
Fajn bi bilo, če ljudje ne bi tako posploševali.
Turčija je muslimanska država, vojska pa branik sekularnosti. Cerkev in država sta tam bolj ločeni kot v marsikateri evropski katoliški državi. Samo mimogrede.
Default avatar

255nepr

"Zanimivo" bi bilo vprašati muslimanke, ki so preživeli pokol v Srebrenici o njihovih izkušnjah s kristjani.
Do tebe je morda bil neki musliman nevljuden, njim so kristjani pobili celo družino.
Default avatar

Ciara

255nepr je napisal/a:
To si zamešal/a... Večinsko prebivalstvo Turčije je muslimanov, ampak to ni enako kot muslimanska država. Uradno ime Turčije je "Türkiye Cumhuriyeti" oziroma Republic of Turkey. Primer islamske države je recimo Pakistan, uradno "پاکِستان" oziroma "Islamic Republic of Pakistan" - to je mednarodna definicija islamske države.
Default avatar

FriLLox

loll je napisal/a:
pojma nimaš kako, kaj sedaj te MONe obsojajo že če imaš stike z nekom preko interneta?
da pa lahko na podlagi tega kar sem napisal že kar sodiš o tem kakšno življenje imam, pa je velik FAIL iz tvoje strani ;>

Ciara

255nepr je napisal/a:
To si zamešal/a... Večinsko prebivalstvo Turčije je muslimanov, ampak to ni enako kot muslimanska država. Uradno ime Turčije je "Türkiye Cumhuriyeti" oziroma Republic of Turkey. Primer islamske države je recimo Pakistan, uradno "پاکِستان" oziroma "Islamic Republic of Pakistan" - to je mednarodna definicija islamske države.
---
Tukaj preberi: http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_republic

Islamska republika = politična tvorba, katere vlada deluje na osnovi teokracije.
Teokracija = oblika vladavine v kateri ima vera prevladujoč vpliv, tako, da svečeniki obvladujejo ključne vzvode oblasti, na osnovi svečeniškega (kleričnega) položaja in v imenu varovanja verskih vrednot in povezanosti z bogom.

Toliko, o posploševanju...
Default avatar

vprašanje1

skela je napisal/a:
Moje izhodišče je bilo sledeče: Verjamem, da ne morem metati vseh v isti koš. Tako sem zapisal. Če sem pa potem iz tega izhajal tako ali drugače, gre za variacijo na temo. Zakaj pa mi hočeš nekaj pripisati pa ne vem. Mi je pa odpor do katolištva znan, včasih upravičeno, mnogokrat ne.
Default avatar

bojte se

Filozofiranje ne boli.
Ko bo islam preplavil Evropo, bo kruto bolelo. Tudi tukajšnje zagovornike islama. Razen če že niso muslimani, z ruto ali brez. Nekaka peta kolona.
Ne razumem zakaj silijo v Evropo?
Ostanejo naj, kamor sodijo.
Evropa je krščanska, bila in bo.
Default avatar

huuuudo zavajujoče

skela je napisal/a:
oprosti, jaz nimam problemov z muslimani v evropi. jih mogoče imaš ti? kje vidiš kakršno koli nasilno islamizacijo evrope? kvečjemu zatiranje vidim kot prepoved nošenja naglavnih rut in oviranje gradnje islamskih centrov in džamij.

o nasilnem pokristjanjevanju evrope tudi ne bi. krst pri savici ravno ni zgodovinsko verodostojen vir, ampak umetniško besedilo.

in ja, evropejci so pač poselili 3 kontinente in tja prenesli tudi svojo vero. ti kontinenti so bili bolj ali manj redko naseljeni. ne bi rekla, da so to počeli, ker so bili kristjani, ampak, ker so pač osvajali nove kontinente, saj so imeli za to dovolj denarja in ostalih sredstev - ladje, znanje morjeplovstva. kaj ima vera pri tem?
Default avatar

255nepr

Ciara je napisal/a:
Jaz nisem nič zamešala. Vem, kaj je muslimanska država. :)
Torej si imel/-a v mislih res muslimansko državo po definiciji. Ločitev cerkve od države moti tudi mene, ampak to ni značilno le za muslimanski svet. Tako da tukaj ne gre za to, kajne?
Default avatar

skela

vprašanje1 je napisal/a:

Še enkrat si temeljito preberi svoj prvi post. Na srečo imam pač daljši spomin, kot zlata
ribica :-)))))
Sploh tisto o agresivnosti in predrznosti do drugače mislečih....je ravno tule na MONu zelo
razvidno - pa dvomim, da ima kaj zveze z islamsko republiko....
Default avatar

255nepr

Ciara je napisal/a:
Ampak res ne razumem, zakaj vsakič jemljete tole Savdovo Arabijo za vzorčen primer islama.
Kot da tudi katera koli druga država, kjer je islam prevladujoča religija, tudi onemogoča gradnjo krščanskih cerkva?!
Lahko bi logiko tudi obrnili: kaj hudiča ti pričakuješ, da bo Savdska Arabija dovolila gradnjo katoliške cerkve, ko pa Slovenija ne dovoli gradnje mošeje?
Default avatar

255nepr

skela je napisal/a:
Pravzaprav ima vprašanje1 prav. Genocid v drugi svetovni vojni (ki so ga zagrešili kristjani!) ima svoje temelje v svetih spisih. če jih pač tako bereš. Sicer v judovski Stari zavezi, ampak vseeno - tta je vključena tudi v krščansko Biblijo. V Stari zavezi lepo beremo, da so Judje izvoljeno ljudstvo, Bog pa jim izrecno naroča pobijanje sovražnikov. Tako da ...
Default avatar

skela

huuuudo zavajujoče je napisal/a:

Preberi si en zapis nad tvojim.

Nikjer ne vidim nasilne islamizacije,to je bil point mojega posta, ki ga pač ne vidiš.
Krst pri Savici je res umetniško delo, ki pač opisuje to obdobje - to pa zaradi tega ni nič manj
resnično - to je tako kot bi rekla, da je Shindlerjev seznam samo film in poboja židov ni
bilo....
In osvajanje novih kontinentov je vedno pač samo to : OSVAJANJE. Tudi to je moj point, ki
ga nočeš videti - cilji so vedno politični in materialni - eno od sredstev je pa poleg orožja
ponavadi tudi vera. Pa tega si nisem izmilslila - kakšno zgodovinsko knjigo primi v roke...
Default avatar

Ciara

255nepr je napisal/a:
Nisem S.Arabije omenila kot vzorčen primer Islama in še manj trdim da je povsod kjer je večina muslimanov tako, pač pa zgolj kot primer odločitve vlade; torej kot primer politične odločitve (v tem primeru teokratične).
Savdske Arabije raje ne primerjaj z Slovenijo, primerjaj jo rajši z Italijo (recimo zato, ker je tam Vatikan + Papež, v Arabiji Meka). V Italiji pa so mošeje.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic