Najdi forum

svak mi nažira živce

Imam svaka, ki ima partnerico. Stanuje pri njej. Kar me najbolj moti je to, da za vsako figo hodi k mojemu možu po pomoč. Pri nas pere avto, čeprav ima njegova babnica hišo, v kateri stanuje njena mama in bi lahko hodila tja. Avto sesa pri nas več kot pol ure. Zdaj mu je mož začel dajati olje iz cisterne, ker ima dizel avto. Kaj še sledi ne vem. Kako mu naj sporočim, da teh dejanj ne sprejemam. >Moj bi mu še rit polizal, da je le on zadovoljen. Nočem se kregati z možem saj vem, da bi bilo brez veze. Me pa zelo jezi to početje. Kaj naj? Se tudi pri vas dogaja kaj takega? Naj omenim še, da vodo plačujemo skupaj s sosedi, ker imamo samo en števec, zato jezi tudi sosedo, reče pa nič,saj veste….

Imata svojo hiso ali sta pri mozevih starsih?

Drugace pa ti nimas kaj in nimas kaj biti jezna na svaka, moz je ta, ki bi moral urediti te zadeve.

Če imata skupne finance z možem, kar jih najbrž imata, imaš vso pravico kaj reči. Na lep način omeni, da naj svak počne te zadeve na svoj račun. Ker vidva tako zanj ne plačujeta samo vode ampak tudi elektriko (sesanje) in kupujeta olje. Zmenite se, bolje prva zamera kot zadnja, saj veš.. Izkoriščanja ne prenesem, saj sem imela tudi sama svaka, ki naju je zajedal na vse mogoče načine, dokler nisem naredila reda. Hvala Bogu, z moževo pomočjo..

nova
Uredništvo priporoča

Avto vozi na kurilno olje? Zrelo za carinsko inšpekcijo. Kazen: 500 EUR in praznenje tanka na servisu.

Kot prvo si uredite svoj števec za vodo. Razloži, da imaš slabo vest zaradi sosede, pa tudi prav je tako, da imate čiste račune. Mi smo tudi imeli dolgo časa skupnega, plačevali pol, pa čeprav so imeli oni več članov, tudi dojenčke. Ko pa smo mi uredili vrt in nasadili nekaj rož več ter jih zalivali, se je pa začelo…

Boš videla, kako bosta to sprejela mož in svak. Če drugega ne, naj čutita, kaj je prav.

Govoriš o bratu svojega moža. In zelo lepo se mi zdi, da se dva brata razumeta in si pomagata. A na žalost, kot je v teh deželi navada, se bo že našel kdo, ki bo zganjal razdore, razprtije, sejal slabo voljo in na koncu vnesel spore v družino.

Sram te bodi! Kako lahko rečeš, da tvoj mož bratu v rit leze?!?!? Kakšna zlobna pripomba je to? Pomaga mu! Tako se temu reče. Pomaga! In najbrž zato, ker ga ima rad, ker se razume z njim, ker imata dober odnos………….

Zamisli se nad sabo, črna duša.

Argumente, ki jih pa naštevaš – so pa brezvezni. Pač uredite svoj števec ali tisti mesec pojačaj prispevek za vodo.

In še nekaj. Svak ima ženo ali partnerico. Babnica – to je izraz, ki je bolj primeren zate.

…..jaz pa ti povem, da se pogovori z svojim možem o tem in mu povej kaj ti ni prav. V svojem domu moraš bit sigurna in srečna. In ker v takih primerih nisi, treba ukrepat. Najprej zlepa !

Ma joj no, kolk se pa pri enem pranju in sesanju avta porabi vode in elektrike? A imata za 5 EUR škode na mesec? Da se ti da pizdit za tako malenkost.

Živimo v najemniškem stanovanju. Hiša je bila zgrajena za eno družino, a se je potem razpolovila. Lastnik pravi, da se nikakor ne da urediti ločenih števcev. Soseda zmeraj grdo gleda,kadar pride prati dva avtomobila -približno 5 krat na mesec. Elektrike že tako plačujem 60 evrov, z možem sva ne po svoji krivdi brez službe, ona pa imata dohodka več kot 2000 evrov na mesec, v pojasnilo zgornjemu, ki piše, da sem škrta,njegova ima kupljeno stanovanje, jaz plačujem visoko najemnino , ima kamp prikolico, vikend, , jaz imam pa prazno rit. REs se čudim , da me kdo obsoja. Olje komaj plačujeva iz meseca v mesec. Mojemu pa ne moreš nič dopovedati. Vse ima svoje meje. Kadarkoli sem možu kaj omenila, sva se skregala kot hudiča- Drugače se lepo razumeva, a le to me razjeda, odkar ga poznam. Res je, da si bi naj bili z brati in sestrami prijatelji, a če te nekdo izkorišča,vse ima svoje meje, pa tudi , če se mu pokvari avto, kliče mojega, ne svoje babnice.

no to je pa res nizko,mi na kraj pameti nebi padlo hodit k nekomu prat avto pa nic zraven dat,sploh pa ce je brez sluzbe in brez denarja.
a pri vas ni avtopralnic..
babnica kot ji pravis ti je pa lisicka,ki svoje spara,svak ji pa sveco zravn drzi..

Sorry to kar si pa sedaj natvezila, da si boga pa brez službe pa ti žal ne morem več verjeti. Nekdo ki ima 2000 eur plače, pa prikolico, pa dober avto verjemi ne bo hodil 5x na mesec k tebi prat avto ampak ga enostavno odpelje v pralnico. In če imaš prikolico si verjetno veliko na morju….skratka malo si zašla.
Kakorkoli, če imaš problem to ni tvoj svak ampak tvoj mož. Nekje so meje katere mora postaviti. Žal pa o tebi nimam dobrega mnenja ker nekdo ki svojo svakinjo kliče oziroma imenuje babnica nimam nobenega usmiljenja oziroma spoštovanja in ga imam za nekulturnega človeka.

ja mogoče pa pride svak se družit s svojim bratom in ima pranje avta samo za izgovor?

kaj tvoj zraven visi oz skupaj čistita avto?

lp

Jaz bi ga gladko poslala u lepi kurec, pol nej se pa drži če če.

Ja ,pri vsem denarju pere avtomobila pri nas. Na morju tudi ne more kar naprej viseti, ker nimata toliko dopusta. K nam hodi tudi drugače, zato ni potrebe , da bi pri nas pral avto zato, da se lahko pogovarja z bratom. Je pa skoraj dokazano, da več ko imaš, več bi rad, pa čeprav na tuj račun.Ona tudi ni moja prava svakinja, ker samo živita skupaj in nista poročena. Sploh pa ne morem razumeti, da se mu to ne zdi nič nenavadnega. Če pa kdaj omenim, kako je olje drago, pa kar presliši in načne brezvezno temo. Pa tudi kadarkoli rabi kakšno pomoč zmeraj kliče mojega. Ko rabima pomoč midva, ga ni od nikoder in nima nikoli časa. Za mene je ona pač babnica, ki tudi nima nobene sramote, kljub denarju. Upam, da bom sprejeta na novo delovno mesto, ki mi je bilo obljubljeno z 20.9. Hvala vsem za odgovore.

žal zloba kar brizga iz tebe in se boš morala pošten potrudit, da ne špricne ven ravno sredi razgovora

Radovednica, poslušaj sebe in naredi red doma. Možu povej kaj te moti, kako se počutiš. To kar se ti dogaja prav vidiš, ne pusti se iskoriščat. Mož ne vidi zadev, ker je brat, pa tudi drugače se moškim “fučka”, samo da imajo družbo. Naj gresta na kakšno kavo skupaj, ostalo pa je za prekinit. Imela sem podoben primer s svojo sestro. Iskoriščala nas je do daske, obratno ko sem jaz kaj rabila, sem vedno ostala praznih rok. Na koncu mi je še povedala, da sem neumna. Očitno si tudi ti naletela na hiene, več kot imajo, bolj grabijo. Ne boj se. Naredi red v svojem domu. Seveda najprej z lepo besedo, drugače pa akcija. Srečno.

Ko bi se le vsi ljudje naučili bralnega razumevanja! Sem se prav nasmejala:)

Dobro preberi, prikolice nimava midva ampak brat

Ja sorry sem se zatipkala vem, da jo ima brat, vendar to ne spremeni dejstvo in kakorkoli že boš morala narediti red oziroma bi ga že zdavnaj morala ker boljše prva kot zadnja zamira. Imaš pa velik problem z možem in verjetno ne samo pri bratu. Jaz vem, da bi že zdavnaj zaropotala in tudi zaropotam, če se mi nekaj ne zdi prav ok nisem ravno glsna in ne razbijam z vrati in ne uporabljam grdih izrazov, pač pa povem svoje kaj se mi zdi prav oziroma kje so meje.
Najprej se pogovori s svojim možem in mu daj jasno povedati, da naslednjič ko bo njegov brat prišel na vajino dvorišče prat avto, da mu boš pričo moža (njega) povedala kaj si o tem misliš ali pa naj orgira sam ker tako ne more jet naprej.

New Report

Close