Najdi forum

Podarimo.si – nikoli več!!!

Se moram tule malo spihat :-).

Na podarimo.si, sem oddala oglas za nekaj stvari, ki jih ne potrebujem več, komu pa bi prišle prav ali pa si jih ne more privoščiti:

takoj dobim nekaj mailov, vse brez kakršnekoli kulture, brez kakršnegakoli “prosim”, oglas nato odmaknem in vsem povem, da bom to stvar podarila prvemu, ki se je javil, ker se mi enostavno “ne da izbirati” in nekaj vrednotiti, kdo to bolj potrebuje.
od enega izmed obveščenih dobim še kup mailov, kako naj drugim rečem, da je stvar že prevzeta, da on to bolj rabi, direktno nekulturno tikanje, vsiljivost, ko mu rečem, da če se mi prvi ne javi z naslovom do jutri, da ga pač obvestim, ta pa že želi mojo številko in glej ga zlomka, že me nekdo z nekulturnim nadimkom doda na Facebook-u… od tistega, katermu sem mislila to stvar poslati dobim še kup mailov o tem kaj to sploh je (prvotno pa to stvar zelo rabi)…

Moram rečt, da sem želela stvari podariti, ker jih sama ne potrebujem, nekomu pa bi morda prišle prav, morda bi bil marsikdo tega celo zelo vesel, sem pa zelo zelo razočarana, ker vidim da se ljudje delajo norca ali pa ne cenijo tega, da jim nekaj delujočega brezplačno podariš… tako da sem se odločila, da bom stvari še naprej hranila doma, ali pa jih enostavno postavila na kanto za smeti…

Zato pa jaz stvari, ki jih ne potrebujem več dam na Rdeči križ, ali Karitas ali pa v posodo za rabljena oblačila ( ena je v Senožečah).
In me prav briga kam gre – jaz vem, da ne vržem proč.

Če bi bila oblačila bi naredila tako, so pa tehnične stvari, za katere mi je žal, da jih zavržem, če dobro delajo in jih raje podarim komu.

No ja, mogla sem malo spihat tole :-), sem pa dobila zdaj še mail, če je stvar nova, tako da sem lepo odgovorila da so novi v trgovini, se zahvalila in blokirala mail. Grdo? Morda, ampak hvaležnost pa takšna…

nova
Uredništvo priporoča

Za oblačila je že o.k. tvoja varianta. Kaj pa naj s pohištvom, ki je še zelo uporabno, ni pa novo?
Sem preklicala vse od RK , Karitasa, ZPM pa nihče noče imeti posla s tem. Povsod je bil odgovor, da če bi bilo pa novo, pol pa že, še najraje bi pa denar. Jaz tudi aaaa!
In tako imam zdaj doma dva kavča, klubsko mizico, regal z mostom, garderobno omaro za nekoga, ki ga žal še ne poznam, da bi to rabil in bi mu z veeljem vse podarila, ker mi je resnično žal vse to odpeljat na cesto dveh cesarjev.

LP

Lep pozdrav !

Tako je tudi meni žal teh stvari, ampak da se bom pa po mailih pregovarjala in dobivala kupe mailov z napol grožnjami… HALO?!

Stvar je taka kot je, slika je, če potrebuješ to stvari napiši kulturno in lepo, ne pa vse brez neke olike, hvaležnosti.

Pa naj še kdo reče da je recesija…

Torej, če kdo potrebuje še delujoč discman brez slušalk, ga podarim ;-).

Joj, tudi jaz ne razumem teh ljudi!
Jaz sem potebovala pralni stroj, ko se videla oglas, sem poslala mail – lepo prosila, če mi ga odstopijo, pa lastniki sploh niso odgovorili.

Bolj všeč mi je možnost, da napišeš kaj potrebuješ in te kontaktira nekdo, ki to ima. Tako sem jaz isti dan dobila stroj in sem še danes zelo hvaležna (čeprav je starejši), ker si novega pač ne morem privoščiti.

Jaz pa ravno zaradi takega obnašanja nobene stvari ne podarjam več.Če stvar ne potrebujem več dam oglas da se prodaja.In jo lepo prodam.Tisti ki to stvar potrebuje jo bo dobil po nižji ceni jaz pa denar.In zame je stvar končana.
Da pa ne bo pomote,stvari ne dam niti na rdeči križ ne na karitas ker so me tam tudi razočarali.
Pred nekaj leti sem nesla tja oblačila pa jih niso hoteli vzeti ker nisem imela potrdila od čistilnice.Bila sem jezna in lepo oblačila vrgla v smeti.Pa me boli kdo jih potrebuje,imela sem občutek da nihče.če jih niso hoteli.Zgodilo se je tudi da sem podarira kaj pa se je tisto potem znašlo v oglasu kao da se prodaja.
Odločila sem se da nikoli več ne podarim nobenemu,ker nihče ne zna tega cent.A vrže v smeti ko dobi ali pa preprodaja naprej.
Žal se res grdo sliši ampak če se nekajkrat opečeš je pač tako kot je.

Jaz sem dala oglas na potrebujes.si in sem oddala tehnično stvar prav prijetni gospe, ki je pustila svojo telefonsko številko, tako da sem jo klicala jaz, in se mi potem še po mailu zahvalila.
Res pa sem dobila tudi celo vrsto rahlo neprimernih mailov, ampak sem jih kmalu nehala brati in tudi nanje odgovarjati.

Sama sem preko Radia Ognjišče podarila že kar nekaj stvari in moram reči da to ljudem, ki so bili za podarjeno zelo hvaležni. Nekateri tako zelo, da je bilo že meni nerodno.
Ta radio ima mislim da parkrat na teden male oglase in tja pokličeš in to je to. Ne vem, preberite si na njihovi spletni strani, če vas zanima.

Radio Ognjišče mislim, da ima celo vsak dan male oglase. Tam sem tudi že jaz oglaševala. Recimo avto.
Sem imela strategijo, kdo prej pride, prej melje. No, seveda se je našel en tipo, ki je hotel avto imet, preko vrste, pa je skor nesramen bil, ampak se mu nisem pustila. 🙂

Če daš tak oglas moraš bit pač pripravljen na take. Pol jih pa sam črtaš pa je.
Včasih tudi obljubijo, da pridejo iskat, pa jih pol ni. Tako,da pride pol varianta, kdor prej pride…

Kakšne so mere omare? A so navadna vrata? Zaradi pomanjkanja prostora namreč iščem omaro z drsnimi vrati, pa še nisem našla primerne.

Pred meseci smo obnavljali stanovanje in odločili smo se, da bomo podarili kar nekaj pohištva in ostale opreme (omare, jogiji…) Ne bi dajali stran, če nam ne bi delalo vse skupaj velike gužve, pa še rabili nismo vsega vsak dan. Preklicala sem mnogo društev, služb (Karitas, Rdeči križ, oglasi v Jani…) Nihče ni hotel oziroma bi morali mi pripelajti tja, potem bi pa videli, če bodo vzeli. A najraje že kar vnaprej pravijo, da ne bodo. Ja, denar pa bi.

Tudi mi smo vse skupaj dali za kosovni odvoz. Nikoli več se ne mislim ukvarjati s tem, ker očitno še ni nikjer nobene krize. Samo denar bi radi!

jaz pa vse prodam za minimalno ceno (1-10 €) in ko ljudje kličejo se čudijo ali res prodajam po tako nizki ceni in vse hitro prodam.
poskusi prodajati! Pa določi recimo čas prevzema danes ali jutri med 14 in 17 uro, boš videla, da bo hitro stanovanje izpraznjeno…………

potem pa bi v oglas morala napisati, da oddaš, ampak pod pogoji, da bodo s tabo govorili spoštljivo, da te bodo vikali, da bodo vsaj petkrat rekli prosim in osemkrat hvala … ne pa takšna nehvaležnost

ma, princip razmišljanja je enak kot pri cerkvenih dobrotnikih – vtis, da so nekaj več, in samo po sebi umevno, da bodo, tisti, ki pomoč potrebujejo, za to klečeplazili in se pred gospodom dobrotnikom poniževali.

kaj pa, če si nekdo ne more privoščiti ali nima od kod jemati te tvoje tako samoumevne prijaznosti itd…?

Kolikor vem, je prijaznost zastonj in jo je za čisto vse ljudi enako na zalogi.

Razumem, da si razočarana, vendar po moje ne bi rabil biti razlog, da nehaš podarjati stvari.
Nekateri ljudje očitno ne premorejo osnovne kulture, da bi se “človeško” zahvalili za stvari, ki jih dobijo brezplačno. Tem ljudem se verjetno ne dogaja pogosto,da kaj dobijo brezplačno oz. da jim kdo podari. Verjetno se sprašujejo zakaj, ampak so po mojem ljudje, ki osnovne kulture niti ne premorejo. Pa se tega mogoče sploh ne zavedajo.
Tudi meni bi se zdelo prav, da se mi nekdo zahvali, če mu nekaj podarim. Nobenih posebnih “ritualov”, vendar kulturen odnos in občutek,da ti je nekdo hvaležen, pa bi pričakovala. Jaz vem, da bi znala imeti normalen odnos in bi bila zelo hvaležna, če bi mi nekdo nekaj podaril – zastonj!
Ker vem, da nikomur ni potrebno dajati zastonj in da lahko vsakdo stvari vrže v koš.

Jaz te tudi čist razumem in tudi meni bi šlo na živce, da te potem nekaj zafrkavajo eni primitivni neznanci…
če prideš, vzemi, če ne, pa daj mir in ne težit…

sem enkrat podarila hladilnik preko radia ognjišče in je prišel mlad par, silno vesel hladilnika, še zavitek kave sta mi prinesla za darilo, tako da sem bila prijetno presenečena in res vesela, da sem komu lahko pomagala…

obleke pa najraje kar v humana zabojnike…

če se ti da počakat, spomladi bo kmalu odvoz kosovnih odpadkov, tam pa takoj vse izgine;-))

srečno!

potem pa bi v oglas morala napisati, da oddaš, ampak pod pogoji, da bodo s tabo govorili spoštljivo, da te bodo vikali, da bodo vsaj petkrat rekli prosim in osemkrat hvala … ne pa takšna nehvaležnost

ma, princip razmišljanja je enak kot pri cerkvenih dobrotnikih – vtis, da so nekaj več, in samo po sebi umevno, da bodo, tisti, ki pomoč potrebujejo, za to klečeplazili in se pred gospodom dobrotnikom poniževali.

kaj pa, če si nekdo ne more privoščiti ali nima od kod jemati te tvoje tako samoumevne prijaznosti itd…?[/quote]A si ti tudi mogoče eden od tistih, ki ne pozna zlatih besed? PROSIM in HVALA sta pa res težki besedi!

No pa ni treba zdaj vseh v en koš metat, jaz sem tudi podarjala ogromno količino oblek in sem dobila dve prijazni prošnji, sem se odločila, da nekako sortiram na pol, obe osebi sta se mi zahvalili.

žal je tako, da so portal “zasegli” večinoma mrhovinarji, ki iščejo robo za preprodajo. Vsem tud svetujem, da kadar svoj mail objavljate na spletu, da si kreirate anonimen mail na kakšnem od javnih ponudnikov (gmail, hotmail, yahoo), iz katerega sploh ne bo razvidno, kdo ste. Šele če ugotovite, da je sogovornik vljuden , ustrezen… mu razkrijete svojo identiteto, kolikor jo pač je potrebno, da se zadeva prevzame. Še vedno pa čimmanj. Na svetu je pač norcev kolikor hočeš, in še več.

New Report

Close